logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Próbne Numery

Próbne Numery

Chiałbym sie dowiedziec , czy moze ktos juz brał próbne numery zeby pojechac, samochodem na przeglad czy do jakiegos miejsca doceloweg ( mechanik blacharz), jakie dokumenty sa potrzebne i czy w urzedzie komunikacji beda robili jakies problemy czy wszystko mozna załatwic gładko od reki, z góry dzieki za szybkie odpowiedzi.

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-25 20:15:31 /


Jak sprowadzałem poprzednią Sierrę, to miała tablice wywozowe niemieckie i ubezpieczenie na 15 dni. Gdy ten okres się skończył, nie miałem jeszcze pełnej dokumentacji, a auto musiało jeździć. Po długim przekonywaniu pana w wydziale komunikacji dostałem tablice tymczasowe, ale tego samego dnia musiałem ubezpieczyć auto - normalnie na rok, tylko po zmianie tablic agent ubezpieczeniowy wpisał stosowną adnotację do polisy.

Obecna moja Sierra przyjechała z Włoch na lawecie bez tablic, ale musiałem ją przeprowadzić 130 km do domu, i potem dojechać na przegląd. Długo nie myślałem, tylko zapiąłem tablice z poprzedniej i z zachowaniem środków ostrożności pomknąłem w siną dal :)

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-25 20:28:20 /


Ja brałem - są potrzebne stare tablice, dowód rejestracyjny, umowa kupna sprzedaży (jeśli auto jest zarejestrowane na Ciebie w dowodzie to chyba nie ;-)
no i dowód osobisty


w okienku należy poprosic o próbne tablice celem dojazdu do przeglądu i wypisać odpowiednie podanie nakleić na nie znaczek skarbowy, opłacić wydanie próbnych tablic (chyba około 60zł) i jeśli auto ma OC to przy odbiorze tablic pokazać - jeśli nie ma to przed wydaniem tablic trzeba zawrzeć w ubezpieczalni. Dowód tymczasowy dają ważny na 7-30 dni i mozna go raz przedłużyć.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-25 21:17:05 /


Dzieki bardzo własnie o to mi chodziło, musze przeprowadzic Capri do Blacharza i lakiernika, a nie mam przegladu ani OC a droga nie jest długa 70 km ale tak na wszelki wypadek coby sie nie tłumaczyc pozniej jakiemus baranowi w mundurze :-) Pozdrawaim i dzieki za odpowiedz.

Rako Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-04-26 08:09:14 /


No OC to tak czy owak polecam wykupić...

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-04-27 09:58:40 /