logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Jak to jest...?

Jak to jest...?


Ogladaliscie dwa dni temu na szwedzkiej "czworce" rajd Kowalskiego
przez pol terytorium USA? Ale jazda...Pokazali wyzszosc amerykanskich
czterystu dwudziestu pieciu koni mechanicznych 426-tki "Hemi"
bialego Dodga Challengera`70 nad nowymi wytworami koncernu GM.
James dal wycisk glinom,"zapinajac" co chwila "T"(Track,czyli bieg
torowy) i zcierajac kapcie prawie do drutow.
Jego slalom miedzy pocietymi kadlubami smiglowcow tlokowych z wojny
w Korei,Sikorsky S-58 zakonczony efektownym wysadzeniem w powietrze
calego cmentarzyska samolotow - to bylo cos!
Niestety pozniej rozwalili czarnego brata(Chargera) bialasa(to jeszcze
jestem w stanie zrozumiec - fura lapsow),a nastepnie nie dali szans
rowniez i jemu tj.krazownikowi Jamesa.
Powiedzcie mi jak to jest,ze prawie we wszystkich podobnych filmach
i teledyskach,zamieniaja te przepiekne stare maszyny zazwyczaj w kupe
zlomu?Czy ktos kto robi taka produkcje czerpie z tego jakas
zboczona przyjemnosc?Czy nam jako widzom to sie naprawde podoba?

SCARAMANGA / 2002-12-23 19:15:46 /


primo:wydaje mi sie że nazywał sie on John ale mniejsza z tym.
po drugie primo: w kraksach nie biorą z reguły te auta które są tak wspaniale wyposazone w tak wspaniałe motory itp...lecz ich zamienniki wyposazone zwykle bardzo ubogo...
oglądałeś przecież 60 sekund pewnie ..mysle ze nikt by sie nie odważyl rozbić (zgnieść) Elenoory
dla nas oczywiście rozwalenie stanga, chargera jest czymś niepojętym bez względu na stan,ale amerykanie (z reguły to oni sie rozbijają swoimi latawcami)przy budżecie filmu siegajacego kilkanascie mln kokosów rozbicie kilku aut wartych kilkadziesiąt tysięcy jest jak dla nas wybicie w polskim filmie szyby w aucie...
tak samo jest z teledyskami...popatrz na madonne...to co "zrobiła" z firebird'em
nie dawało mi spać nocami(trójkątowi pewnie też:),ale jej to zwisa bo ma w ch...szmalcu i moze miec takich na pęczki(nie mówie o trójkacie) ;)
pozdro

starrsky / 2002-12-23 19:47:00 /


Widzialem kiedys na DSF film testowy MAN'a, w ktorym to uderza w sznureczek samochodw, na ktorego czele stala piekna grandzia mk1. Koncowego efektu nie bede opisywal, ale musze stwierdzic, ze byl to bardzo sadystyczny widok ;( Z drugiej strony jest to zrozumiale, gdyz nikt nie postawilby tam nowego mondeo, czy focusa.

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-23 19:48:01 /


"...moze miec takich na peczki(nie mowie o Trojkacie)"
Jasne.Madonna nie moglaby miec Trojkata, bo juz jest zajety,a poza tym
on chyba raczej nie "polecialby" na kase(nawet Madonny)...

SCARAMANGA / 2002-12-23 20:09:02 /


a czy ja tak powiedzielem ...zle zrozumiales mojego dżołka

starrsky / 2002-12-23 20:29:24 /


Ja zrozumialem dobrze ;),a prawdziwy "dzolk" bedzie dopiero wtedy jak przeczyta to sam zainteresowany...
Swoja droga stawiam na James`a,a nie John`a.Kto jeszcze podwaja pule?
Rozstrzygna to ci co maja DVD,z tym "rimejkiem".

SCARAMANGA / 2002-12-23 20:49:44 /


"nie dawało mi spać nocami(trójkątowi pewnie też:),ale jej to zwisa bo ma w ch...szmalcu i moze miec takich na pęczki(nie mówie o trójkacie) ;)
pozdro"

to przeczytaj jeszcze raz ...1 nawias daje do zrozumienia iż trójkąt tez ma firebirda a 2 nawias wyjaśnia że nie chodzi własnie o niego...żeby nie było własnie takich przypuszczeń jakich Ty sie dopuściłeś ale co ja sie będe tłumaczył,tłumacza sie tylko winni
a 3kąta lubie i szanuje i on o tym wie więc nie stawiaj mnie w złym świetle

p.s sorka 3kąt za spór o Ciebie...nie powinienem :) pozdro 4 u

starrsky / 2002-12-23 21:01:44 /


nawet w american graffity na koniec jak jest ostatnia scenka poscigowa co H.Ford sciga sie zajebistym Chevy`m to po kraksie Chevyego nawet felg nie zmienili na takie jak byly wczesniej tylko dali jakies stalaki syfnie pomalowane srebrnym sprejem:))
Co do Hemiego to w tym filmie o ile sie nie myle graly 440ci a nie Hemi :)) Hemi byl tylko w tej scence jak wyjezdzal z garazu.
pozdro

jagoolmk2 / 2002-12-23 21:04:35 /


Stary,ja to napisalem tak dla "jaj"( ;) ).Nikt do Ciebie pretensji miec nie bedzie.
Co najwyzej do mnie.Wyluzuj.Ida swieta.Pada snieg.Wlacz sobie jakas komedie,
walnij ze dwie puszki...mleka(?)i jeszcze raz siadz do kompa.Wtedy zobaczysz
wszystko w innym swietle,oczywiscie jesli placisz rachunki i do tego czasu
Ci go nie wylacza...

SCARAMANGA / 2002-12-23 21:07:39 /


hi

a ten w filmie udziału nie brał

starrsky / 2002-12-23 21:18:09 /


Podobno 4 stycznia leci na TV4 "Znikający punkt" ...............

Wyluzujcie że : macie tu coś na uspokojenie

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-23 21:48:31 /


PS. szkoda Manty mogli podstawić co innego np. Omege :-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-23 21:52:18 /


Oj
Ada$ ty to masz talent ! Podziwiam twoja cierpliwosc wszyscy na Ciebie naskakuja a ty taki fajny chopak jeste$ :-PPPP


NARRA ( ja go nie znam )

Q_Back / 2002-12-23 22:00:30 /


Tej Bemki (bo to chyba bemwica tyz szkoda)

Maskek / 2002-12-24 00:24:52 /


spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-24 01:31:43 /


spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-24 01:33:14 /


do starrskyiego : Eleanor napewno nie zniszczyli zwłasz cza że oststnio surfosałem po sieci w poszukiwaniu ciekawych felg i trafiłem na stronę gdzie były do kupienia felgi takie jak w niej właśnie ,a obok link do strony na której szczęśliwiec jakiś mógł ją nabyć drogą kupna ;) (np. pod choinkę)

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-24 01:36:11 /


About Eleanor:

Was the car a real Shelby Mustang GT 500?
Yes and No, an original 1967 GT 500 was used for the motor sound affects, but not as a model for the movie car. The
actual cars used were just 67 Mustangs, all 11 cars were customized to look like Eleanor in this movie. Most of the cars were 289
Mustangs with automatic transmissions. Originally the production designer, Jeff Mann who is also a professed car
fanatic, proposed this car be a GT 40 then when that didn't fly he suggested a Shelby Series I Cobra. Eventually they
settled on a 67 GT 500. According to SAAC, the 11 Mustangs were each chosen for specific duty. Some had highly
modified suspensions for the high speed slides. Some were cosmetic models used for close ups and PR shots. Others, the
ones crashed and crushed didn't even have engines. The car used to record the sound affects is a 500 horsepower 428 1967 GT
500 with a great lumpy cam sound. The car is Brittany blue with White LeMans stripes. Corvette side exhaust pipes were
temporarily added for taping the sounds of the car. The movie car had side pipes and side pipes produce a different
sound than rear exhaust. George Watters, a long time SAAC member and top sound editor for Hollywood, obtained the
GT 500 and took it to Willow Springs. He and his sound people spent six hours doing different things with the car,
recording the sound of it for the movie soundtrack. So the only original GT 500 used in the movie produced the sounds you hear.

..................................

a tak w ogóle To Elanora to taki dresiarski Mustang - brzydki tuning :-((( nie wiem jak mogli tak zepsuć wygląd auta :-(((((

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-24 15:10:00 /


Do Scaramanga - nie oglądałem wprawdzie owego filmu na szwedzkiej TV, albowiem generalnie prawie w ogóle nie oglądam TV. A "Znikający punkt" widziałem kiedyś ze 3 razy w życiu, ale szczegółów "... slalomu między pociętymi kadłubami śmigłowców tłokowych z wojny w Korei, Sikorsky S-58, zakończony efektownym wysadzeniem w powietrze całego cmentarzyska samolotów..." zupełnie nie pamiętam. Natomiast pamiętam z absolutną pewnością, że pierwszy prototyp helikoptera Sikorsky S-58 (oznaczony XHSS-1) oblatany został 8 marca 1954 r., pierwszy egzemplarz seryjny latał 20 września 1954 r., a dostawy do jednostek US Navy rozpoczęły się we wrześniu 1955 r. Wszystko to działo się więc to sporo czasu po podpisaniu 27 lipca 1953 r. zawieszenia broni w Padmundżon - czyli reasumując albo "śmigłowce z wojny w Korei", albo "Sikorsky S-58".
Z emeryckim pozdro....

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-25 13:09:04 /


krkm4 ...możliwe że nie pamietasz ,bo przecież były 2 werje owego filmu,jeden co koleś do żony jechał co rodziła ,drugi ...tak se jechał po prostu:)

starrsky / 2002-12-25 13:17:38 /


A tak przy okazji to ta druga wersja (ta pozniejsza) idzie jutro tj.czwartek o godz. 21:00 na TV4. Nie wiem jak Wy ale ja juz sie nie moge doczekac :)))

Gacu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-25 15:00:01 /


ja nagram


zrobie kopie i bede sprzedawał na zlotach :)

starrsky / 2002-12-25 21:43:03 /


a czy można liczyć również na sprzedaż wysyłkową?? :)

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-25 21:47:11 /


błagam, jeśli ktoś z Was może zapisać ten film w jakimś komputerowym formacie i później zająć się jego dystrybucją, niech go nagra!! Uciekam się do wszelkich środków, aby zdobyć Vanishing Point, i jakoś mam z tym wieelki problem.

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-26 18:34:17 /


Nagrałem. Mam w VHS jak ktoś chce to mogę zrobić kopię ale tylko VHS bo obecnie mam komputer Pentium MMX 166Mh i raczej DIVX-owanie na takim sprzęcie odpada

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-26 22:56:01 /


Przemku - jeśli jesteś w stanie podłączyć mój komputer tak żeby ściągało obraz do komputera (kiedyś mi to działało) to serdecznie zapraszam - adres znasz ...

chodzi tylko o sprawy software i ustawienia różnych formatów bo tak to w sprzęt jestem zaopatrzony

PS. mam też Bullitta do zdivx-owania + zapraszam po 60 sekund z 74 roku na CD jeśli jeszcze nie posiadasz ......

Pozdro

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-26 23:40:17 /


Myślę, że po nowym roku moglibyśmy się pobawić z "cyfralizacją" filmu, a o oryginalne 60 sekund na pewno się do Ciebie uśmiechnę.

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-27 12:12:42 /


Moim zdaniem druga wersja tego filmu jest krótko mówiąc do chrzanu i nie bardzo wiem po co ją nakręcili. Wyobrażacie sobie EASY RIDER 1/2 ??? Do kultowych filmów nie powinno robić się remaków.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-29 00:19:52 /


easy rider???oglądałem wczoraj..moim zdaniem ten film jest po prostu do bani!!!ale to może nie to pokolenie

starrsky / 2002-12-29 08:26:10 /


tak juz jest na tym swiecie ze remake`i robi sie wlasnie do filmow kultowych ;P

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-29 09:19:06 /


do bani??/ ehh..

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-29 10:51:26 /


Mnie jednak ciągle nie daje spokoju to cmentarzysko samolotów. Ponieważ pierwszą wersję "Znikającego punktu" (tę bez porodówki, szła przedwczoraj na TV4) znam niemal na pamięć, więc posądzam że scenka ta występuje jedynie w "remake'u" z lat 90-tych, który leciał 26 grudnia, ale go nie oglądnąłem. Jesli ktoś ma to na DVD albo w jakims pliku na kompie to proszę (na Forum albo na priva) o jakieś ujęcie z tymi wrakami helikopterów, bo nadal nie wiem, czy to były S-58 z wojny wietnamskiej czy rzeczywiście jakies antyki z czasów rozróby w Korei. A ponieważ Scaramanga nie zareagował na mój poprzedni komentarz do jego wypowiedzi, więc nadal nie wiem o co szło. Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-06 15:31:21 /


To byly S-58.W Korei istotnie fruwaly S-55...
Pozdrawiam serdecznie!

SCARAMANGA / 2003-01-06 19:36:34 /


tak tez bywa ........

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-20 03:44:57 /


O dzizas...

SCARAMANGA / 2003-01-20 11:39:10 /


zamienie capri na mercedesa :)

starrsky / 2003-01-20 11:46:33 /


coś tu nie gra! Caprik tak łatwo się nie psuje (przerdzewiały?), nawet w spotkaniu z merolem! gdzieś uciekła ta ciężarówka, a merola podstawili .... :(

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-20 12:37:18 /


O ja pierdzielę! Nikomu nic się nie stało? Wygląda masakrycznie. Da się coś z tym zrobić? I ile jechał ten Merol - 250/h ????

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-21 14:10:29 /


zauwaz ze to zdjecie z lat 70-tych wiec ten Capri na pewno nie byl przerdzewialy

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-21 14:22:18 /


Korzystając z okazji (choć może lepiej byłoby nowy wątek :-))

zdjęcie z Crashtestu Mk1

UWAGA - nieco drastyczne (zamknijcie uszy)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-25 14:03:23 /


A oto małe bum...
ps. można by tu zamieszczać fotki rozbitków ku przestrodze i pamięci.... :-(

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-25 14:12:36 /


a jeśli chodzi o fotkę z crash-testu, to myślę, że polscy blacharze zrobili by go na cacy w, góra 2 tygodnie. ;-)))))))

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-26 01:40:01 /


niewiem panowie czy zauważyliście jeden szczegół w filmie Vanishing Point, otóż pożyczyłem pewnego razu wersje DVD i końcowa scena z buldożerami gdzie Chall w nie wali jest ciekawa bo wrak który się pali oparty dachem o lemiesz ma (dobrze widoczny na stop klatce) zamalowany na biało napis Camaro więc pewnie byl to jakiś tani 69 Camaro podbajerzony do tej sceny ;)
Pzdr

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-01 23:46:03 /


e białe Capri z crashtestów to wygląda jak mały wystraszony pudelek, który nagle zobaczył coś przerażającego (pewnie też betonową ścianę) :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-02 17:16:05 /


Tutaj taki ciekawy linkdo filmiku który spokojnie mozna nazwać "Szkoła prowadzenia HMMWV po Irackich drogach" http://www.liveleak.com/view?i=8f93275ed9

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-02 17:20:53 /


Wcale nie jest dziwne ,że tych debili nie lubią.A głupi polski rząd jeszcze wysyła tam polskie wojsko.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-02 18:19:44 /