logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » polerowanie plastiku

polerowanie plastiku

chciałbym spolerować plastik/szybkę odzielającą moje oczy od zegarów :-))). czy ktoś z was ma doświadczenia związane z czyszczeniem/polerowaniem przezroczystego plastiku? jak to zrobić żeby nie porysować a żeby było jak nowe?

Jabol / 2002-12-27 22:52:24 /


Pasta do zębów, szmatka i jedziesz... troche to trwa ale efekt jest super :-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-27 23:55:03 /


Witam,

istnieje do tego najleprza pasta polerska.
Hartplastpol LQ25 znajdziesz ją w tym sklepie http://sklep.hartim.pl/

Jeśli podrapania powstały od mycia zbyt ostrymi szmatkami, to wystarczy dobra chemia.
Polecam BKM Cockpit. Również oferowany przez tą firmę. Szybka będzie w kilka sekund jak nowa. Nie trzeba jej demontować.

Życze powodzenia,

Michał

popai / 2008-01-07 11:07:31 /


Chciałbym sobie wyczyścić plastikowe boczki zderzaków w granadzie bo są porysowane, maja jakieś kleksy od farb. Czym to zrobić???? Papier ścierny generalnie wszystko zmatuje. Macie jakieś pomysły??? Może ktoś już czyścił plastiki zderzaka?? Można to jakoś wypolerować?? Jak i czym????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-10 21:07:51 /


polerowanie raczej odpada - stopi sie..
Najlepiej papier wodny tak od 200 do 500 i potem pomalować pod kolor.
Najlepszyy efekt.
Jeśli to tylko brud możesz spróbować np pastą do zębów ;)

michalch83 / 2008-07-10 21:10:08 /


Jeżeli masz rysy na plastikach najlepszy efekt daje ich nadtopienie małym palnikiem. Regenerowałem tak mnóstwo plastików w samochodach, które szły do sprzedaży a miały porysowane plastiki wnętrza. Efekt jest wyborowy ale trzeba zachować ostrożność aby ich nie zniszczyć. Farbę zdejmiesz chemią.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-10 22:24:49 /


polerowałem inne elementy plastikowe np obudowę nagrzewnicy w taunusie.
Najpierw papier wodny 1000 - 2000 później pasta polerska w klocku + szmaciana tarcza (taki gałganek) na wiertarce.
Nic się nie topiło, no chyba żeby dać na najwyższe obroty. Nie używać filcowej tarczy bo rzeczywiście od razu się wcina i topi plastik.

Ale i tak efekt może być nieciekawy bo tworzywo może mieć pod powierzchnią różne smugi które wyjdą po zeszlifowaniu i polerowaniu. Podobny lub nawet lepszy efekt jak polerowanie dają różne nabłyszczacze lub emulsje do plastików ale zabieg trzeba powtarzać co pewien czas.

zygzak_wFe Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-11 00:06:14 /


Ja zrobiłem to w taki sposób;] Podkład do plastiku.. potem czarna farba;] No i chyba jest ok.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-07-11 17:58:13 /


Gumbas! Zderzaki do trójki w połysku ;/. a fuj.
Mat albo pół mat co najwyżej...

michalch83 / 2008-07-11 20:02:14 /


A mi się tak podoba jak jest;] A jak mi się podoba to tak bedzie;]

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-07-12 14:24:53 /


Dred a może byś chciał tak jak u mnie są? ja malowałem farbą strukturalną

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-07-14 17:57:41 /