logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » podświetlanie zegarów

podświetlanie zegarów

poprzedni właściciel mojego samochodu zmienił zwykłe czarne tarcze zegarów na białe..chwała mu za to bo ładnie wygląda. ale tylko w dzień. w nocy niestety nic nie widać :-((. próbowałem robić cuda z diodami, żaróweczkami kolorowymi, mocniejszymi żeby uzyskać lepsze światło...i nic. jedyny rozsądny patent jaki mi przyszedł do głowy to żarówki w kształcie pierścieni wokół zegarów :-)) czy ktoś z was bawił się podświetlaniem deski a może znacie kogoś w wawie/okolicy kto to ładnie zrobi?

Jabol / 2002-12-27 22:56:34 /


Ja bym zmienil zegary na oryginalne ;-) A tak na powaznie, hmmm... moze by pomyslec nad takimi plastykowymi tunelikami zo "przewodza" swiatlo i tym to jakos rozwiazac. Zreszta Polak potrafi wiez zycze powodzenia ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-12-28 10:12:07 /


Do "tunningu " komputerów używają takich neonowych wężyków. Poszukaj na w sieci.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-28 23:34:11 /


pewnie jacyś tuningowcy mają takie cudeńka u siebie. Może poszukaj na www.tuning.pl i może tam sperzedaja takie cuś a jak nie to moze na forum popytaj !!

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-28 23:47:12 /


Hej!
ja mam ten sam problem, wkrótce będę robił próby, do tej pory użyłem niebieskich żarówek po to, aby miec podświetlenie na niebiesko, ale wyszło to błękitne - porażka.
Mam zamiar użyć zamiast żarówek - niebieskich diód superjasnych - powinno się jakoś fajnie to udać, jak nie, to już sam nie wiem...
Zależy mi w każdym razie na niebieskim kolorze podświetlenia - mam niebieskie auto i zielone światełka mi nie pasują :)

Jak coś Ci się uda zrobić, to czekam na info :)
Pozdrawiam i życzę

Szczęśliwego Nowego Roku 2003

lutek / 2002-12-29 22:24:12 /


to musisz zuzyc na duze zegary po 6-8 sztuk na obwod.... :-( diody daja punktowe swiatlo, ja probowalem szlifowac diodki (Zeby rozproszyc swiatlo) i efekt calkiem calkiem. niestety ze wzgledu na skromne juz fundusze :-( na duze zegary dalem tylko po 2 diodki.... nie spodziewalem sie ze az atk ciezko bedzie to wykonac... zycze ci powodzenia

Jabol / 2002-12-31 01:31:21 /


Z diodami superjasnymi jest taki patent: trzeba dokupic takie wielkie diody (zielione, cerwone...), w matowej bialej obudowie (one stoja grosze)... Potem sciac ich nogi i z tej strony (gdzie byly nogi) wywiercyc dziurke, o wielkosci diody superjasnej... Potem w ta dziure wkleic sama diode niebieska...

Pozdrowenia...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-12-31 07:23:18 /


Ale po co to Arunas? czy wtedy światło się rozproszy? Ile wtedy trzeba użyć diód na duży licznik?

Pozdrawiam

lutek / 2003-01-03 00:01:43 /


qwa ze ja o tym nie pomyslalem.....
ale zeby ladnie siecilo.... ja papierem sciernym troszke scieralem ovudowy diody tak zeby dawala rozproszone swiatlo..... 4 diody na duzy zegar i zlotko od czekolady :-) przyklejone na pokrywke :-) i zle nie jest

Jabol / 2003-01-03 03:57:55 /


Stosujac tak dorobione diody chyba wystarczy diody w tych mejszach, gdzie byly zarowki... Conajmnej tak mowi jeden kolega, ktory tym zajmujesie... Ale mysle, ze trzeba poeksperymentowac...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-03 07:20:48 /


wystarczy pod warunkiem ze sa oryginalne tarcze a nie nakladki, no nie? :-)) wtedy podswietlanie od spodu daje po prostu nic.

Jabol / 2003-01-03 18:03:02 /


Spróbuj założyć diody super/mega jasne. Robiłem taki bajer jakiś czas temu w komarku :-P i cłakiem nieźle wyszło, tylko, że takie diodki są dość droooogie.

SIM / 2003-01-05 02:11:41 /


Tak dla informacji w komarku trzeba było jednej - 15 zł

SIM / 2003-01-05 02:17:13 /


pytanie troche śmieszne...
Jak zdejmujecie wskazówki z zegarów? na siłe czy sposobem?
Musze przełozyć predkościomierz elektroniczny ze scorpio - zabudować mechanizmy zegarów w obudowie orginalnej granada MKI. Zacząłem od rozebrania tych ze scorpio i o ile z obrotomierzem poszło mi całkiem nieźle (wyskoczyła wskazówka i da się zatrzasnąc ponownie) to z prędkościomierz chyba uszkodziłem. Nie chce sie teraz wskazówka trzymać.
Troszkę boję się experymentowac ze starym prędkościomierzem.
Może trzeba mieć cos na zasadzie zdejmowania łożyska?

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-06 13:08:07 /


na wcisk - ale delikatnie
jak sie popsula to chyba najlepiej wkleic

Maciasek_3M / 2003-02-06 13:30:50 /


ja tam sobie podświetliłem zegary w taunusie niebieskimi diodami od telefonów kom. jest całkiem git:) niedługo zrobie zdjęcie i wrzucę na strone ( tylko muszę aparat cyfrowy załatwic)

D.O.C. STRUŚ / 2004-08-13 00:07:02 /


panowie padło podświetlenie zegarów, reszta działa lampka kierunkowskazów, świateł długich i cała reszta lampek i zegary pracują normalnie. Pomocy co mogło się stać?

Cichy77 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-12 15:48:47 /


moze bezpieczniczek? :)

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-12 15:50:28 /


bezpieczniki w pudełku są całe

Cichy77 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-12 15:55:18 /


Skoro tak mówisz to pewnie tak jest. Ale łatwo to sprawdzić nie zaglądając do puszek.

Potencjalnie winny bezpiecznik odpowiada za "oświetlenie: tablicy rejestracyjnej, schowka, zapalniczki, włącznika wentylacji i regulatorów wentylacji, deski rozdzielczej, zegarka, wskaźnika położenia dźwigni automatycznej skrzyni biegów"

:)


UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-12 16:03:22 /


no właśnie np podświetlenie wł. wentylatora działa i to jest dopiero zagadka.

Cichy77 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-12 16:22:53 /


Ja też nie miałem podświetlenia zegarów ale pomogło popodłączanie kabelków do tego pokrętła regulującego jasność podświetlenia - zobacz może tam ci się coś wypięło

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-13 18:05:09 /


No fakt. Joko ma racje. U mnie jak oświetlenie zgasło to okazało się że potencjometr się po prostu przetopił.....

UglyKid Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-13 20:20:57 /


wielkie dzięki właśnie to sprawdziłem i teraz działa!

Cichy77 Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-04-14 07:18:22 /


ja mam wlasnie takie objawy jakby bezpiecznik poszedl... nie swieci mi podswietlenie tablicy i deski ma bezpieczniki cale. Dodam ze nic nie ruszalem przy elektryce. A tak apropos: ktory to dokladnie bezpiecznik? Wszystkie wygladaja na dobre ale moze podmienie z jakims i wtedy zobacze tylko nie wiem ktory to...

Domi-IRL / 2008-12-14 11:45:56 /


A jakie masz bezpieczniki ?,jeśli starego typu to sprawdź czy nie są przypadkiem aluminiowe. Aluminiowe się utleniają i pomimo , że nie są spalone to nie łączy. Zmień np. na miedziane i będzie wszystko ok.

LARRY76 Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-12-14 15:08:28 /


szczerze to niepamietam ale zobacze i jesli beda aluminiowe to wymienie :) dzieki

Domi-IRL / 2008-12-14 15:57:54 /


niezaleznie jakie - wyjmij kazdy po kolei, przeczysc miejsca stykow i wloz na miejsce - nie zaszkodzi, a tylko moze pomoc. u mnie ost w ten sposob zniknely dlugie, wlasnie podswietlenie i na chwile prawa strona postojowek. Przeczysc styki i powinno byc ok

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-12-14 17:01:53 /


Podepnę się tutaj.

Zegary są podświetlane żarówkami W3W. Chciałbym je rozjaśnić poprzez wsadzenie W5W. Czy coś się nie zjara/przytopi od wydzielanego ciepła? A może lepiej wsadzić diody W5W dyfuzyjne 180°?

JarekK Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-25 22:56:27 /


W merolu jak miałem słabsze i wrzuciłem mocniejsze, to po miesiącu zjarał mi się ściemniacz/rozjaśniacz. Możę przypadek, może nie.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-25 23:23:59 /


Przytopią się kolorowe kapturki. Zeby bylo jasno i dobrze trzeba dać w5w w kolorze zielonym i wyrzucić oryginalne filtry. Ściemniacz wytrzyma. Diody to badziewie, nie ma 180 stopni, zawsze beda swiecic bardziej punktowo niz zarowki. Pozatym nie bedzie dzialac sciemnianie.

Mysza liil (EM) / 2010-03-26 05:56:04 /


Ja zrobiłem na diodach kątowych i wyglądało naprawdę ok. Już oryginalne żarówki popaliły u mnie wszystkie kapturki i nadtopiły część obudowy. Dlatego żarówek mocniejszych to ja bym tam nie wsadzał.

dirk Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-26 07:50:05 /


ja mam tak jak opisał Mysza i jest ok

Meits Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-26 18:55:28 /


"wyrzucić oryginalne filtry" - he he he - oryginalne filtry rozsypały się w pył jak za dotknięciem magicznej różdżki - pozostała po nich tylko w powietrzu niebieska mgiełka :)

JarekK Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-03-26 18:57:08 /


ostatnio zrobiłem tak jak poradził mi Mysza, jako że zielone filtry tez mi się rozsypały to polecił kupić barwione zielone żaróweczki, kupiłem 5W i śmiga aż miło

brzezin Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-26 19:03:26 /


Oryginalne filtry + żarówka 5W powodują rozpad i topienie filtrów.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-26 19:58:48 /


Oryginalne filtry ( nr czesci o tu: http://www.capri.pl/image/car/1136/52162 ) plus zaroweczki 5W (takie mi dale jako pasujace do tych filterkow) smigaja u mnie bez problemu do dnia dzisiejszego...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-03-26 21:14:42 /


Na bank juz masz przytopione filtry tylko jeszcze o tym nie wiesz ;). Jesli bedziesz uzywal czesto rozjasnionego na max podswietlania na zarowkach 5W, to z czasem bedzie to swiecic coraz slabiej, az w koncu się pokruszy i rozpadnie. Dzis dziala, jutro nie...

Mysza liil (EM) / 2010-03-27 18:35:46 /