logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » kąt pochylenia kół w taunusie.....

kąt pochylenia kół w taunusie.....

mam pytanie. kółka w moim taunusie stoją (/...........\) o tak:).... jak w większości aut. ten kąt jak wiadomo niejest rególowany. Gumki sworznie wszystko jest wymienione, autko jest na 15' kółkach. W trakcie ustawiania zbieżności okazało się że nie trzyma tych kątów:(. Czy można to w jakiś sposób doprowadzić do normy????? i czym to jest spowodowane????????

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-04 11:19:05 /


Dlugości sprężyn ci to zniwelują

PSIAŁA / 2006-05-04 11:23:12 /


zmień gumy na 13 i nie będzie problemu ;D jeśli sworznie są nowe tuleje wachacza górnego i dolnego tez gumy drążka reakcyjnego to dziwne że tak jest u mnie stoją normalnie. Oprócz zbieżności ustwia się też wyprzedzenie zwrotnicy na drążkach reakcyjnych może i to psuć ogólne parametry.

Burza / 2006-05-04 16:04:58 /


Wymien wahacze dolne na niepogiete lub chociaz sprpawdz stan ich gum, do tego gumy gornego wahacza i sworznie zwrotnicy. Jak pokasujesz luzy, kółka staną prosto!

Mysza liil (EM) / 2006-05-04 22:46:46 /


Nie zawsze! Ja w swojej kołysce wymieniłem WSZYSTKO co możliwe na nowe, włącznie z amortyzatorami. Tylko sprężyny zostały stare. A jedno koło jak stało pod kątem tak stoi. Wahacze są proste, kołyska też... Większość osób, z którymi rozmawiałem obstawia padniętą sprężynę. Za tydzień, dwa wszystko się wyjaśni - zamówiłem nowe sprężyny. Jak zamontuję to dam znać czy pomogło.

Śmietan / 2006-05-04 23:07:36 /


mam wszystko wymienione na nowe, i wahacze wydają się być dobre....

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 07:44:39 /


chmm wiesc gminna niesie ze ten typ tak ma. :/

nmd / 2006-05-05 12:15:58 /


To powiedz wiesci gminnej ze jest glupia ;) A to ze tak ma co drugi albo i wiecej, to nie znaczy ze tak powinien miec. Skoro nie pomaga wymiana wszystkich gum i koncowek, to nie ma cudow, musza byc krzywe wahacze lub belka!

Mysza liil (EM) / 2006-05-05 13:36:53 /


beę wymieniał belkę zobaczymy co z tego wyjdzie i sprężyny zamówiłem bardziej twarde

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 15:53:21 /


O-dobrze ze taki temat, bo mam podobny problem a dokladniej brat w jego taunusie;) Sprezyny wygladaja na OK - sa w sumie bardzo dlugie - i z przodu i z tylu - samochod nigdy nie "dobija" na dolach mimo 5 osob i full bagazu, wiec mniemam, ze to nie wina sprezyn.(Tym bardziej, ze tendencje do nie trzymania kata ma tylko prawe kolo, a sprezyny sa takie same...poza tym przy podniesieniu taunusa kat kola zostaje taki sam). Na geometrii zawieszenia wyszedł tylko luz na tulejach prawego górnego wahacza (ale to chyba nie ma wpywu na kat?-i tak je wymienimy) Najbardziej podejzewalem sworznie wahaczy, ale gosciu powiedzial ze na nich nie widac luzów.(wierzyc mu?).Piszcie jak sie sprawa rozwiazala po wymienie belki. A i jeszcze jedno - zawieszenie przednie wydaje sie glosne- stuka na dolach - amorki nowe, srezyny nie dobite, gumy wszystkie trzymaja...no wlasnie - nie wiem jak powinny zachowywać się gumy łączące sanie (?) z nadwoziem - po 2 na strone. U brata jak kopnie sie z przodu w kolo to cale zawieszenie jest "sztywne" tylko lata na tych gumach/tulejach i to nawet znacznie(rozumiem, ze przez to moze byc taki halas). Chyba tak byc nie powinno?
Pozdro

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 17:45:39 /


Luz na tulejach gornego wahacza jaknajbardziej ma wplyw na kat pochylenia koła! Na stuki tymbardziej. Co do "latania" calej belki na gumach - to nieszczesliwa przypadlosc taunusow. Ponoc wstawia sie gumy od transola ale nie probowałem. Ja rozwiercalem otwory w lawie i zakladalem gumy mocowania belki do nadwozia od granady. Usztywniało troche.

Mysza liil (EM) / 2006-05-05 20:26:55 /


a ktoś próbował z tymi gumami od transita ? z jakiego modelu ? ta lużna belka to mnie do grobu wpędzi /na dziurach, bo na równym jest super/.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 21:33:06 /


pieknie pasują simembloki od dużego fiata:) z resorów idealnie pasują w podłużnice co do srednicy i długosci i ja tak mam:) i nie lata...... ale do bijają mnie te pochylone koła

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 22:22:32 /


Dokładnie tak, silentbloki resoru od kwadrata, tylko nie pamiętam czy przednie, czy tylne. Trzeba by zmierzyc dziurę w podłużnicy przed pójściem do sklepu.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 22:51:05 /


kawałek kwadrata w Taunusie.................straszne , ale jeżeli działa czemu nie.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 23:53:26 /


jak byscie mogli dokladnie sprecyzowac ktore to silenbloki i ile mniej wiecej kosztuja:)

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-06 01:30:47 /


Tylko po co cudować jak można dostać oryginalne gumy? Zresztą tak ciasno wlazły że nie ma mowy o jakimkolwiek luzie. Stare były tak wywalone że kołyska prała o podłużnice ;)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-06 02:26:07 /


więc są to tylne od resora kwadratowego:)....... i te simembloki są w tulei która ma rowek po środku , a odnośnie nowych orginalnych zgadzam sie że są dobre ale tylko z porządnych firm...........

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-06 07:47:09 /


Gleacken........ takie rozwiązanie ma Marcin z Zielonej......

Krzych33 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-06 07:50:46 /


nie tylko marcin :)
Marcin to wypuscil , ja tez tak zrobilem , Gryziu tez przejal patet
a jesli chodzi o srednice to tylko wystarczy powiedziec ze wieksza bo srednice maja bardzo rozne tyl i przod
a cena z tego co pamietam okolo 10 zl za sztuke
i jeszcze co do srenicy to jest minimalnie wieksza ale troche pracy z papierkiem , potem towocik i wchodzi
jak uda mi sie odpalic stacjonarnego kompa (ktos mi namieszal w domu ) mam wszystko zapisane dokladnie , to klikne ,ale mysle ze juz kiedys to objasnialem i pisalem dokladnie co gdzie i jakie

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-06 12:12:20 /


Mysza-wlasnie sie chcialem poprawiac z ta tuleja gornego wahacza- ona ma chyba najwiekszy wplyw na ten kat - przedwczoraj to obmacalem :) Co do tych gum od fiata to chyba tak trzeba zrobic... czyli po prostu kupic 4 simerbloki od tylu od duzego fiata i tyle?

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-08 21:48:38 /


Nie jestem pewien na 100% ale podobno sworznie zwrotnicy w Granadzie są bardzo podobne i jeśli przez pomyłkę się je założy do Tauniego to daje właśnie efekt pochylonych kół../...\.
Tylko nie pamiętam czy chodzi o górny wahacz czy o dolny..

STEVE Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-30 15:29:53 /


Tych dolnych się nie da założyć przez pomyłkę ... nie pasują w otwory ....

A przy górnych rzeczywiście może być różnica , ale czy jest ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-30 15:39:37 /


jest różnica i to duża, ja sobie kiedyś taką bubę zrobiłem,taunusowy górny do granady i wyszedł duży negatyw,a skończyło się wrąbaniem opony:)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-05-30 18:48:01 /


Hmmmm ....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-05-30 22:30:34 /