logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Jakie tłumiki do Granady mk1 2,3 v6 ?

Jakie tłumiki do Granady mk1 2,3 v6 ?

Jak w temacie, moje tłumiki już się do niczego nie nadają... praktycznie wszystko wylatuje ze środkowych tłumików zamiast z rury :D
Mam standardowy (chyba) układ - 2 środkowe tłumiki, 1 końcowy. Chciałbym wymienić wszystkie, możliwie najtaniej. Nawet jeśli mają się za 2 lata "skończyć". Na razie po prostu jakieś muszę założyć :) No i nie mogą tłumić za dobrze - przy dziurawych tłumikach autko bywa za głośne, ale tak szczerze to chciałbym raczej nieznacznie zmniejszyć ten "hałas" :)
Znajomy mi mowił, że nadały by się przelotówki z Poloneza :P że po 20zł można kupić i są ogólnie dobre..
Jak zwykle zdam się jednak na porady mądrzejszych ode mnie ;) Z góry dzięki za pomoc

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 08:42:28 /


No a rury są w stanie powiedzmy nienajlepszym, więc jeśli ktoś wymieniał i wie czy można kupić i jeśli tak to gdzie (też niedrogo) to będę wdzięczny za info ;)

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 08:53:14 /


mam kompletny wydech do granady 2.3 ale MKII niewiem czy jest jakaś istotna różnica, używany stan dobry, tanio sprzedam...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 08:56:19 /


możliwe że jutro będe dostawczakiem w Krakowie :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 08:56:59 /


Pro, nie sluchaj znajomego, nie musisz kundlic tej granady zadnym gownem z poloneza.

Mk I ma oryginalnie nastepujacy wydech: rury kolektorowe uszczelniane na pierscien, dokrecane do dwoch tlumikow srodkowych na obejmy. Tlumiki srodkowe podwieszone na specjalnym uchwycie mocowanym do podluznic na gujmowe wieszaki. Rury z tlumikow srodkowych ida za most, nad belka, a potem wchodza do tlumika koncowego (ma wejscie 2 -> 1)

Mk II ma rury kolektorowe bez uszczelnien pierscieniowych, kolektory i rury o nieco innym ksztalcie, tlumiki bez podwieszenia, rury łączą sie zaraz za tlumikami w jedna rure idaca po stronie kierowcy nad belka do ostatniego tlumika ( 1 -> 1 )

Zakladajac kolektory wydechowe od granady mk II, zakladasz caly wydech od mk II - wszystko pasuje.

Wiem bo sam zakladalem przedwczoraj do swojej ;) Mam nadzieje ze nikt mnie nie zjedzie za ta 'nieoryginalnosc' :/ Ale wydech do mk II mam w sklepie od reki. Rury kolektorowe sprzedawał ostatnio Chuder.

Mysza liil (EM) / 2006-05-05 09:54:07 /


A propos dostawczaka, to szkoda że dopiero jutro....
Przez 5 tygodni nikt nie jechał z Rzeszowa do Kraka [albo nie chciał zarobić sześciopaka Pilsnera] i w efekcie przedwczoraj sam zrobiłem te 2x120km do Pilzna po 4 oponki do CC. Chyba "kącik samopomocy transportowej" nie wypalił :(
A teraz właśnie kończę wysuszać ten sześciopak :)
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 09:55:51 /


A wiesz co, rozjechany? Ja teraz w Jarosławiu siedze :D
Teraz muszę lecieć mam robotę, ale później poczytam i pomyślę ;)
Pozdr

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 10:22:50 /


Albo zaproponuj jakąś cenę, to pomyślę poważniej ;) Odebrałbym pewnie osobiście, ale to jest do dogadania.

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 10:27:32 /


Sorry Krk ale dziś się dowiedziałem że jutro śmigam do Zakopanego, a teraz już wiem że nie przez Kraków ani nawet przez Myślenice, muszę w Wojniczu skierować się na New Sącz...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 10:41:05 /


a wydech sprzedam za 100zł, w dwóch miejscach trzeba mu malutkie dziurki zaspawać... i odbór niestety tylko osobisty, lub wysyłka na koszt odbiorcy...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 10:42:59 /


Okazało się że moi rodzice jadą do Rzeszowa w niedzielę, mogliby wpaść "rzucić okiem" na wydech? Jak tak to o jakiej porze i napisz mi adres.

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 13:19:43 /


napisałem Ci maila

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 13:39:57 /


mam nowy koncowy tlumik do granady, cena bardzo promocyjna

renifer Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-05 22:10:29 /


Póki co, negocjuję z rozjechanym ;)

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-05 22:33:35 /


Ok, negocjuję z rozjechanym, a nie mam kolektorów od MkII... :/ może ma ktoś na sprzedaż? Albo czy da się "przyczepić" wydech od MkII do kolektorów MkI ??

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-06 15:25:19 /


ja mam. aż do łączenia dwóch rur w jedną mam dobry wydech, dalej jest rzeźba, ale całkiem znośna. 80zł za całość.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-06 19:45:16 /


tylko do Ciebie mam troche daleko, a wysylka troche by wyszla ;) samych kolektorów byś nie sprzedał ?

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-06 23:04:05 /


A co zrobię z resztą? A tak ktoś może to kupić i spokojnie jeździć jeszcze ze 3 lata na tym wydechu. Odezwij się na priva, mam pomysł jak zrobić, żeby wydech znalazł się w Kraku.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-07 08:08:43 /


Wiesz co, to by bylo nawet nawet bo te końcowe rury na razie mógłbym swoje zostawić, też się łączą w jedną, nie wiem kurde czemu :) ktoś kiedyś nieźle kombinował z tym wydechem chyba :/ no w takim wypadku musiałbym tylko tłumik końcowy wymienić...
oferta rozjechanego jest o tyle lepsza ze mieszka 50-60 km ode mnie i ma cały wydech. Tyle że bez kolektorów a to jest problem :/
Co do Krakowa - siedzę teraz w Jarosławiu. Ale jest możliwość że rodzice będą jechać do Warszawy lub/i okolic na 3 dni (czw-sobota bodajże) więc mogliby wpaść obejrzeć jeśli jest do Ciebie jakiś znośny dojazd (tj. nie trzeba godzinami stać w korkach)

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-07 09:44:16 /


W grani mk1 łączą się w jedną bo tak fabryka przewidziała, nic w tym nienormalnego :-)

Piotrek PCK / 2006-05-07 11:06:42 /


Hmm.. Mysza napisał że tak jest w dwójce a jedynce 2 rury wchodzą w jeden tłumik... ale skoro tak to dobrze :)

MSek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-07 12:51:06 /


Do mnie dojazd jest prosty, napisz na priv, to się już umówimy dokładniej.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-07 13:25:57 /


Moze wyrazilem sie niejasno, wiec powtorze:dla silnikow v6 w mkI ida 2 rury az do ostatniego tłumika. Wchodza do niego 2 rury a wychodzi jedna. w mkII połączenie wydechu w jedna rure nastepuje zaraz za glownymi tłumikami, i do ostatniego tlumika wchodzi juz tylko jedna rura.

Mysza liil (EM) / 2006-05-07 15:39:32 /


granada mk2

http://www.catalogue.bosal.com/images/exhaust/BB/03428151.gif

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-07 16:15:33 /


granada mkI

Mysza liil (EM) / 2006-05-07 22:30:23 /


Skoro o wydechu mowa to może i ja skorzystam, zastanawiam się, jaki układ wydechowy zastosować w Capri 2.9, mianowicie całkowicie odrębne układy jak to jest w V-ce w oryginale, czy też jak jest to rozwiązane w Camaro 2.8 portki z kolektorów schodzą się w jedną rurę poczym rozchodzą się znów w dwie rury idące na środkowe tłumiki i dalej tłumiki końcowe i podwójny wydech. Rozwiązanie z Camaro przy silniku 2.8 ma piękny gang moim zdaniem o niebo lepszy niż V-ka Capri.

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-15 13:26:48 /


witam piękny gang to napewno jest na gazniku bo na wtrysku to raczej nie tosamo, własnie zastanawiam się nad wywaleniem wtrysku z 2,9v6 i adaptacją gaznika może ktos przerabiał temat gangu na gazniku i wtrysku bo sprawdzalem swoje 2,3 v6 gaznik i2,9v6 wtrysk i wyszło że gaznik ztym że oba silniki odpalone w piwnicy kompletny układ wydechowy.

grek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-15 17:51:24 /


Ja przerabiałem ten temat:) ponizej post z tego watku http://www.capri.pl/forum/76782

a ja uwazam,ze na dzwiek silnik ma wiekszy wplyw niz te 5%:)z doswiadczenia : moj pierwszy caprik, silnik 2.3, wydech seryjny, troche wybebeszony - dzwiek ladny bulgoczacy, natomiast po wymianie silnika na 2.8 (oryginalnie wtrysk zastapiony gaznikiem z kolektorem od 2.3, wydech pozostal ten sam) dzwiek sie diametralnie zmienil - mniej bulgotal, stal sie rowniejszy, bardziej basowy i szczerze mowiac mniej mi sie podobal:)zapewne wplyw na to mial fakt, ze walek rozrzadu pozostal od wtryskowego,wiec fazy rozrzadu byly inne niz do gaznika, o wedlug mnie jest przyczyna innego dzwieku. kolejny przyklad : caprik zachara : na 2.0 falce chodzil ladnie, bulgoczaco:)Po wymianie silnika na 2.8 wtrysk (wydech ten sam), dzwiek zmienil sie tak jak w moim przypadku - rowniejsza praca, mniej bulgotu, wiecej basu.

soro [2005-10-25 19:14:45]

pozdro

soro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-15 18:18:18 /


Wracając do tematu orginalnego wydechu w Grani MKI... jako że nie zdążyłem dorobić wydechu z nierdzewki, przymierzam się do zakupu z Oldcarsa (dwudrożny, końcowy 2 na 1). Tylko że zastanawiają mnie wcześniejsze wypowiedzi kolegów na temat konieczności założenia kolektorów wydechowych od MKI. O co chodzi dokładnie? Do nowszej V-ki nie będą pasowac?
Ja mam teraz 2.8EFI od scorpio i bez problemu mam spasowaną pierwszą część wydechu od Capri (puszki rozprężne). To jak, będę musiał zmieniać kolektory?

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-06 22:30:13 /


Raczej bedziesz musial zalozyc oryginalne od grani MKI czyli uszczelniane na pierscien posredni oraz majace inne katy wyprowadzenia niz nowsze kolektory od scorpio/granady itd...

Mysza liil (EM) / 2006-09-06 22:32:40 /