logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » wymiary nadwozia CAPRI MK1

wymiary nadwozia CAPRI MK1

witam jestem coraz blizej zakupu CAPRI. ale mam bardzo waski dojazd do posesji i chcialbym sie dowiedziec czy zmieszcze sie miedzy plotami :) z gory dziekuje.

RAZOR / 2006-05-09 18:38:15 /


Bez sensu... nawet gdybyś miał się nie zmieścić to zawsze można zmienić płot;)

P.S. - Czy masz zamiar kupić tą jedynkę z ogłoszeń z Białegostoku?

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-09 18:39:40 /


tez prawda ale to plot sasiadki ktora za cholere go nie chce zmienic :)

RAZOR / 2006-05-09 18:41:25 /


tak sie przymierzam do kupna tego capri

RAZOR / 2006-05-09 18:42:10 /


a CAPRI MK1 moze pyc szersze od poldka? bo poldek kiedys przechodzil ale na styk.

RAZOR / 2006-05-09 18:43:49 /


Napisałem do Ciebie na GG... ale widać na GG Cię nie ma. Włącz gadaka, jak dasz radę;) Pozdro

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-09 18:47:12 /


Na stronie są podane wymiary - wystarczy zjechać w dół głównej www.capri.pl i kliknąć w odpowiednie miejsce ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-09 22:55:14 /


podepnę się tu
potrzebuję tych wymiarów co na zdjęciach do jedynki b GT bo za cholerę nie mogę spasować mojego caprika jak by koś mógł tak obmierzyć u siebie do był bym wdzięczny,
poza tym potrzebował bym zobaczyć jak powinny być zamontowane okulary od gxl i grill jak by ktoś mógł zrobić foty i podrzucić tu to było by fajnie

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-12 17:14:29 /


byłbym wdzięczny za jaką kolwiek pomoc chcę w końcu ogarnąć ten przód póki mogę robić

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-19 20:30:00 /


Wymiar jest tu drugorzędny. Zamontuj ramki reflektorów i okulary, ustaw maskę i spasuj to tak aby pozioma półeczka listwy podreflektorowej była poniżej dolnej krawędzi ramki reflektorów. Jeżeli nie ruszałe dotąd pasa górnego to on właśnie będzie wyznacznikiem położenia ramki reflektorów a wszysto co poniżej (listwa podreflektorowa, pas dolny) muszi być konsekwencją położenia geomentycznego poszczególnych elementów. My właśnie dziś poskładaliśmy przód w naszym RS więc mogę Ci jakieś wymiary rzucić ale to nie znaczy, że u Ciebie będzie od razu wszystko grało.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-20 17:51:43 /


dzięki za co kolwiek ale mam jeszcze kilka pytań
jeśli chodzi o listwę podreflektorową to jest wspawana nowa od ciebie w miarę możliwości strałęm się wspawać na miejscu, ale jakoś nie wygląda to najlepiej, no i jak byś mógł mi zmierzyć jeszcze gril tak jak mam na fotkach, bo sam już nie wiem o co tu chodzi na fotkach zobaczysz sam
chyba że przez to że jest to wersja gt, i nie będą tu pasować ramki od gxl sam już nie wiem

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-20 21:29:46 /


nie ma tu wymiarów itp., ale może coś podpowie itp. http://www.capri.pl/library/manuals/capri1-d-1968/12 http://www.capri.pl/library/manuals/capri1-d-1968

PiotrekFCapri / 2012-11-21 00:16:12 /


To popatrz sobie na zdjęcia powyżej naszego RSa, ma te same ramki i tak samo zachodzą na grill. Ten typ tak ma.
Teraz wymiary:

Odległość w pionie od półki listwy podreflektorowej do krawędzi pasa górnego 180mm (pierwsze zdjęcie).
Szerokość całkowita listwy to 1400mm, zresztą nie bez powodu Twoja też ma tyle ;PP (drugie zdjęcie)
Wymiaru z trzeciego zdjęcia nie zmierzyłem ale ma być taki aby atrapka łapała się na otwory na śruby. Pasem górnym możesz trochę manipulować w górę i dół.

Na zdjęciach masz trochę szczegułów tego ryjka.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 17:08:04 /


A i widzisz, błędem jest wstawianie nowych elementów nadwozia tylko na podstawie położenia pierwotnego elementu. Nie to jest tu najistotniejsze. Istotą sprawy jest aby nowo stawiony element współgrał z pozostałymi a to zwykle nie zą tożsame sprawy.
Prosty przykład. Wymiana progów. Jeżeli wytniesz stare i wstawisz nowe dokładnie tam gdzie były stare to 50% szans że szczeliny nie będą równe. Wycinasz progi, zakładasz nowe, zakładasz drzwi i ew. błotnik, wszystko pasujesz i nawet jeśli nowy próg zgadza się z drzwiami i wszystko pasuje prócz połączenia progu ze słupkiem to nie przerabiasz całego auta tylko dopasowujesz słupek. Tak samo z przodem, a nawet trudniej. My co prawda od jakiegoś czasu używamy przestrzennego rzutnika laserowego który wyznacza nam symetrię, poziomy, odległości ale kiedyś radziliśmy sobie i bez cudów techniki.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 17:41:29 /


Tak to wygląda podczas pomiaru.



A tak powstaje pas dolny



zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 17:48:31 /


rękawiczki wymiatają :)

kozi Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-21 18:51:29 /


Hu... z rękawiczkami, tu mózg pracuje ;)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 19:09:43 /


Poza tym Szymal ma taką wewnętrzną zasadę, że nowe rękawiczki zakłada w poniedziałek a dziś jest środa więc nie ma dziwne ;DDD

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 19:12:03 /


No wielkie dzięki za odpowiedź a najbardziej za zdjęcia teraz już widzę jak ma być i tego będę się trzymał
a ten pierwszy wymiar to jaki by nie był to tak chyba zostanie bo grill pasuje idealnie na otwory

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-21 19:53:06 /


Dobry temat jestem ciekaw jak to u mnir wyjdzie i gdIe wychaczyliscie takie ladne refektory podwojne

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-21 20:12:50 /


Te ramki i reflektory to drooga impreza niestety ale jedynka z nimi wyglada zabojczo. Wrzuce moze jutro zdjecie jedynki z tymi reflektorami oraz zalozonymi szerokimi blotnikami, to jest orgazm po prostu ;D

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-11-21 22:20:06 /


czekamy:)

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-22 12:47:11 /


No no ja ramki już mam ale lampy to już inna bajka i zapewne oryginałow nie będzie.

nietykalny Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-11-22 17:54:28 /


Nigdzie nie mogłem znaleźć, więc się podpinam. Mógłby mi ktoś zmierzyć, jakie wymiary na maska od Capri Mk1 ?

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-05-28 21:27:09 /