logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Przelewa gaźnik Taunus/Sierra Ratunku ! :)

Przelewa gaźnik Taunus/Sierra Ratunku ! :)

Panowie,
piszę tutaj bo jest tu dużo tęgich głów. Pacjent to Sierra, ale OHC 1.6 na gaźniku,
(WEBER 30/34 DFTH) więc prawie to samo co w taunusie itd...Wszystko pod maską rozebrane, poskładałem na nowo i nagle cuda się dzieją... sytuacja jest taka że wywala paliwo górą z gaźnika, przelewa go w komorze pływakowej i wylewa górą. Założyłem że zawór iglicowy, wymieniłem na nowy i efekt ten sam. To mi dało do myślenia. Mam wersję z tym zaworem/regulatorem ciśnienia na błotniku ze zdjęcia. Niestety paliwo gdy dobija w komorze pływakowej nie puszcza ciśnienia i nie wraca do baku ( nic nie leci z regulatora na błotniku) sprawdziłem pompę i co się okazuje na gaźnik podaje paliwo z bardzo dużym ciśnieniem, (palcem muszę bardzo mocno trzymać, obstawiam 2-4 bar) a przecież na gaźnik powinno być chyba sporo po niżej 1bar? przecież zaworek iglicowy trzyma tyle co go pływaki zamkną a to jest bardzo słaba siła tak ?

Gdy komora pływakowa jest pełna -zaworek zamyka, pompa chodzi dalej, puszcza ciśnienie po przez te dziurki w obudowie? i paliwo zapełnia regulator po czym wraca do baku powrotem ? tak to działa ?

Sprawdzałem powrót strzykawką z powrotu leci normalnie.

Czy idąc tym tokiem, spieprzona jest pompa która daje za duże ciśnienie i nie puszcza go gdy zaworek się domyka ?

Gaźnik nie ma powrotu bezpośrednio, robi go ten regulator ze zdjęcia.

Jakieś pomysły sugestie ?

boncky Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-06 20:26:36 /


pompa do gaźnikowca daje 0,5 bar. Ale wygląda identycznie, więc jest opcja, że jest niewłaściwa.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-09 20:47:00 /


Ja gratuluje manometra w palcu.

Mysza liil (EM) / 2020-11-06 19:05:49 /