logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Wywalenie lpg 2-gen z samochodu...

Wywalenie lpg 2-gen z samochodu...

Usiłuję wywalić instalację lpg 2 generacji.
Odłączyłem od wtrysków dodatkowe kable idące do centralki lpg.
Podłączyłem lambdę zgodnie ze schematem oryginalnej instalacji samochodu.
Odłączyłęm centralkę lpg oraz silnik krokowy na przewodzie gazowym.

No i mam lipę, bo nierówno teraz pracuje.
Wcześniej już wywalałem gaz z 2.9 efi i nie było z tym problemów.

Co jeszcze może być gdzieś podłączone w instalacji, co zaburza pracę oryginalnego systemu wtryskowego?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-11 22:17:33 /


Mikser wywaliles albo dziure podajaca teoetycznie gaz dobrze zaslepileś?

Tom'ash Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-12 07:51:43 /


Noo, mikser wywalony, dziura na razie roboczo zaklejona izolacją... jest to szczelne wszytko bo pierwsze co zrobiłem to pryskanie plakiem po dolocie w poszukiwaniu nieszczelnosci, ale niestety wszystko szczelne...

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 08:05:00 /


a jak odłączyłeś kabelki od wtrysków ( te dodatkowe), to połączyłeś zasilanie wtrysków jak by było przed przeróbką?

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-12 22:33:42 /


No raczej :> Przecież bez tego w ogóle by nie odpalał...

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-12 23:41:04 /


Pytanie pierwsze i podstawowe:
Czy przed wywaleniem gazu auto poprawnie pracowało na benzynie?

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-13 08:33:11 /


Jak najbardziej. Zwijał asfalt jak szalony. Kiedyś jak w czasie jazdy mi się niechcący przełączył z gazu na benzynę to dosłownie jakby włączyły się dodatkowe cylindry :)
Na benzynie nigdy nie było problemów.

W czasie wywalania wiązek od gazu... gdzieniegdzie były z nich wyjścia na oczka masowe. Czy to możliwe, że gdzieś jednak masa szła przez wiązkę gazową zastępując masę z oryginalnej instalacji i teraz słabo chodzi przez problem z masą?

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-03-13 09:06:26 /


To znaczy, że wywalając gaz coś pochrzaniłeś
Pruj jeszcze raz instalację i sprawdzaj.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-03-13 16:07:59 /