logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Zamiana reduktora

Zamiana reduktora

Witam!
Pytanie dotyczy zamiany reduktora w Capri 2.0, mój stary reduktor już pada znaczy się membranki popękane i wogóle, a mogę mieć za grosze nowy reduktor, tylko jeszcze nie wiem jakiej firmy jest i w związku z tym: czy jeżeli będzie innej firmy niż ten stary to mogę go zamienić? stary to LOVATO instalka też, czy będzie wszystko po zamianiena nowy innej firmy ok? reduktor ten nowy miał śmigać w Oplu Senatorze także parametry ma chyba te same co LOVATO ale może być inna firma.

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-18 13:29:33 /


Generalnie zmiana reduktora nie powinna nic zrobić. Ważne żeby reduktor był tego samego typu tzn. albo pneumatyczny albo elektryczny(elektroniczny). Poza tym ważne aby był przystosowany do podobnej mocy silnika jak stary. Inne sprawy to możliwość przykręcenia przewodu gazowego i rurek z cieczą chłodzącą. Albo trzeba będzie to rzerobić czyli dać inne np. dłuższe. A najlepiej jak już mówisz że jest do wyrzucenia rozebrać go wyczyścić, ewentualnie wymienić membrany. to chyba tyle. Pozdrawiam.

koniuu / 2006-05-18 13:50:45 /


Fakt można zawsze wymienić części jeżeli będą pasować no chyba że nie będą...

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-18 13:56:06 /


Drugi reduktor jesli ten sam typ (pneumatic/electronic) podejdzie bez zadnych zmian. Ale na allegro mozna za 70 -80 zl (albo i taniej) kupic zestaw naprawczy do starego - pol godziny i reduktor masz w zasadzie nowy...

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-18 15:39:30 /


Problem jest w tym ze regeneracja , albo inaczej wymiana reperaturek nigdy nie daje efektu da dlogi okres .Duzo szybciej twardnieja , pomijam ze nigdy sie nie doczysci parownika z syfu. Proponuje jednak nowy parownik.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-18 15:43:17 /


no to ten co koleś przyniósł na dodatek że nie jest nowy to i nie pasuje może i dobrze kupić trza nowy dzięki za odpowiedzi wątek można zamknąć pozdrawiam

Lesioo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-18 19:25:29 /


Dobry , powiedzial bym ze bardzo dobry parownik do tego silnika co masz bedzie kosztowal w granicach 200 wiec bym sie nie zastanawial .

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-19 09:20:04 /


I dodajmy jeszcze, że zdaje się dobrze by tu było kupić BRC, a nie Lovato, ale to niech się większe spece od gazu ode mnie wypowiedzą ;)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-19 14:26:03 /