logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Czujnik temperatury w Capri BOA

Czujnik temperatury w Capri BOA

Witam chętnych pomóc, moje pytanie brzmi czy mogę zmostkować przewód 52 z oryginalnej instalacji w MK3 z opisu instalacji
https://www.capri.pl/page/2221&img=large
z przewodem wychodzącym ze sterownika silnika 2.9 BOA EEC IV :PIN 7 z opisu
http://www.szarbia.com/index.php?p=art_detal&dzial=3&kat=7&pkat=15&pkat2=0&id=142
by działał zegar temperatury silnika na tablicy rozdzielczej.
Dzięki z góry za podpowiedź.

gwidii Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-02 20:55:07 /


nie.

ten czujnik jest do sterownika. Ty potrzebujesz czujnika do wskaźnika. Nie znajdziesz tego na schematach wiązki silnika.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-03 12:38:37 /


Za to jest przykrecony do silnika, wystarczy przypiąć kabelek z wiązki Capri.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-04-03 16:42:32 /


Ok, dzięki wielkie.

gwidii Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-03 19:22:14 /


Witam, wrócę do tematu ,bo chyba trochę źle opisałem sytuację. W capciu mam wsadzony piec BOA z przerobioną wiązką pod capcia. Taki kupiłem od Kongresa. Ze sterownika tej w/w wiązki jest podpięty przewód w czujnik temperatury. Przypuszczam że to do pinu 7 bo tak jest opisie . No i teraz nie mam gdzie wpiąć przewodu oryginalnego który idzie do zegarów dlatego chciałem go zmostkować. Jeśli nie to jest jakieś inne rozwiązanie.

gwidii Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-04 19:41:43 /


Ale dostałeś odpowiedź wyżej - to o czym piszesz to ECT - czujnik temperatury który wysyła informację do sterownika silnika - pin 7.

Ty musisz zlokalizować czujnik temperatury a przewód z tego czujnika podłączyć bezpośrednio do zegarów. Czyli jest przewód czujnik-zegary z pominięciem komputera.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-04 20:02:14 /


innymi słowy- sterownik silnika i wskaźnik na desce mają swoje osobne czujniki.

Zadko kiedy znajdziesz je oba na wspólnym schemacie- bowiem jeden występuje wraz z wiązką samochodu, drugi w wiązce silnika. To jest jeszcze okres gdzie te dwie rzeczy sa rozdzielone.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-05 12:27:35 /


Bardzo tęsknimy za takimi samochodami.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-04-05 16:39:52 /


Dziś bowiem komputer z diesla w moim Jeepie w którym kręci się nasze 2,9 24v postanowił że nie potrzebuję ładowania. Bardzo mnie to poirytowało choć świadomie pozostawiłem mu ten strzęp władzy. Ale czas na downgrade:)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-04-05 16:47:08 /


czyżbyś odblokował funkcję oszczędności paliwa i jazdy na samym akumulatorze?

No popatrz, a był tu taki co cały elaborat o tym napisał, i jeszcze miał oszczędności.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2019-04-06 08:40:21 /