logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Remont głowicy Kenta

Remont głowicy Kenta

zawiozłem głowice do remontu wymiana gniazd zaworowych komplet 8 na utwardzone wymiana zaworów na nowe oraz prowadnic . Szczęśliwy oczekuje na telefon od pana z firmy kiedy będzie gotowa kiedy to w telefonie dowiaduje sie samych nieprzyjemnych wiadomości. Po pierwsze zawory wg. niepasują ok to moze przyjąć widocznie firma pomyliła się i dała takie jakie nietrzeba. Potem okazuje się ze gniazda są stacjonarne(tak to nazwa poczym dodał czyli niewymienialne) ale dumnym głosem powiedział ze sobie z tym poradził wycinajac stare i wstawiajac nowe. i dodał jeszcze ze prowadnice zregenerował stare bo są niewymienialne. hmm pod koniec rozmowy juz zgłupiałem z rajcji tych wszystkich nieudanych operacji. Co mnie dziwi bo kupiłem oryginalne prowadnice forda , zatem poco Ford by miał produkowac część która nienadaje się do wymiany ??

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-26 23:01:01 /


Mysle ze kupiles prowadnice i zawory od nie kenta, tylko jakiegos aluminiaka. Chyba kazda zeliwna glowica forda ma niewymienialne gniazda ani prowadnice, moze poprostu pomyliles warsztaty. Wywalilem na złom 2 super glowice od kentow bo nikt nie chciał. Mysle ze za remont tej glowicy kupilbys niezly caly silniczek...

Mysza liil (EM) / 2006-05-27 01:29:05 /


Mysza chyba każdy szlifierz ma na drugie imię "problem".

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-27 09:53:04 /


mnie najbardziej podobał się taki tekst /renomowany zakład naprawy silników/......................."we fale nie robię"

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-27 10:01:26 /


Oj, Nox - chyba dałeś ciała. Także nie spotkałem prowadnic do Kenta jako części zamiennej u Forda. A moje ogłoszenie o sprzedaży 3 kompletnych Kentów w częściach wisi na stronce od 2 miesięcy. Daleko nie masz :) Co więcej - z tej furgonetki części, które mam w garażu, złożyłbyś pewnie ze 2 dobre motory za mniejsze pieniądze niż zostawiłeś u owego "fachowca".
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-27 10:45:28 /


Myśle, że to rozwieje troche wątpliwości







Prowadnice były kupione w UK w firmie Burtonpower i napewno są do kenta. A warsztat dupa... mówiłem żeby dać do Czestochowy :-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-28 16:49:37 /


Prowadnice jako część zamienną można zobaczyć tutaj:

https://www.burtonpower.com/sel_app.aspx?PGrp=09018&PSet=1

Pewnie, że mógł kupić jakiegoś kenta za te pieniądze, ale po co mu drugi zajechany silnik ? Tamten palił litr oleju na setke i niestety skończył przegrzany - a dostać taki w wersji do Fiesty (cieńszy rozrząd, krótszy wał korbowy itp) to też niezła sztuka ..... zresztą teraz silnik będzie mieć ze 100-110 KM zamiast 84 ? W każdym razie napewno wszystkie zdechłe wrócą ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-28 17:02:23 /


Nox , gdzie dałeś tą głowice ? :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-05-28 17:13:22 /


do mikołowa firma zwie się jurgal http://www.jurgal.com.pl/pl/index.php zobaczymy wezme te skany co mike dał i będe się znimi widział w przyszłym tygodniu pogadamy zobaczymy najwyzej jeszcze raz zrobią na swoj koszt.

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-05-28 23:49:09 /