logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Czyszczenie Felg Chrom z farby i podkładu.???

Czyszczenie Felg Chrom z farby i podkładu.???

Witam panowie mam problem w moim Chevy ktoś pomalował chromowane felgi srebrną farbą i podkładem. Z tym że sam tależe tam gdzie są przykręcane felgi są zniszczone przez jakiegoś nie umyślnego odkręcacza felg. i to na wszystkich kołach.Ale za to zauważyłem że ranty są ładne i warto było by zerwać tą farbę i odsłonić może nie najlepszy jakościowo ale zapewno Chrom.Skrobałem troszke i on tam jest i to całkiem w ładnym stanie.
A więc mam pytanie czym zerwać farbę????
Oczywiście zdzieranie czymś mechanicznie nie wchodzi chyba w grę bo zniszczę go a więc w czym szukać ratunku. Proszę o pomoc w tej sprawie i pozdrawiam.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-02 20:15:05 /


Nie za bardzo widać te felgi ale nie mam lepszych zdjęć.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-02 20:18:57 /


skansol powinien sciągnąc farbe nie uszkadzając chromu, ale lepiej sprawdz w neiwidocznym miejscu

DeMaDeS / 2006-06-02 20:29:19 /


Scansol nie ruszy chromu.

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-02 21:33:10 /


a gdzie to kupię??? A czy nie wejdzie w reakcje z rdzą.Bo jak by nie było ten chromik gdzie niegdzie ma wypryski :( pod niego nie wejdzie??

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-02 21:47:04 /


w sklepie z farbami, dla chromu nie bedzie szkodliwy. Sa tez inne. Powiedz,ze chcesz cos do sciagania starej powloki, napewno cos maja.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-02 21:53:14 /


albo techsol...wszytsko co jest do usuwania powlok lakierniczych da rade farbie i oszczedzi chroma ale lepiej podczas tego zabiegu miec baczenie co sie dzieje..trwa to od 10minut do nawet kilku godzin ale farba zejdzie:) koszt buleki to 4-6zl jesli chodzi o polski produkt i kilkadziesiat jesli zagraniczny...dostaniesz w kazdym sklepie z farbami lub ogolnie chemicznym..pozdro

hervol Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-04 20:38:31 /


Siemakno.
A więc farba zeszła i mój uśmiech z twarzy o ładnych felgach także :(
Chrom jest i to nie w kiepskim stanie w końcu ma 24Lata i może trochę kiepsko wyglądać.Wżery co prawda są ale da się z tym żyć.
ALE......
Co KMIOT POTRAFI ZROBIĆ Z CHROMU mniej więcej na 4-.A więc nie złego.
Jak to bywa przed położeniem podkładu ktoś go zmatował.
Wygląda mi to na papier jakieś 1200-1800 no i następne pytanie czym to wypolerować.Bo jak narazie mam bardzo ładny ale matowy
Chrom :( Jutro chcem jechać i coś kupić do polerowania i jakąś polerkę na wiertarkę bo tylko tym dojdę.Myślałem o filcu .Myślę że tylko machanicznie da się ręką próbowałem i jakoś kiepsko idzie.Mało efektu.A więc pytanie jakich środków użyć?????

Coś zapewne nie drogiego a skutecznego.
Wiem że etapy mam przed sobą 3
1)pasta gruboziarnista,
2)Lekkościerna
3)Nabłyszczająca

Myślałem o AutoMAx on ma takie rodzaje i w miare tani.Co o tym myślicie??

Mam pastę do polerki ale to na auta i kupę kasy za nią dałem i po naprawie zawsze w jakimś aucie muszę coś przypolerować.Tej nie uzyje ale chcem kupić coś innego.
Proszę o sugestie.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-07 22:29:39 /


Kilka fotek :)

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-07 22:35:23 /


bawiłem się w to samo pasta polerska do metalu marki wolfcraft 2 kostki : brązowa i niebieska - brązowa gruba, w instrukcji sugerują tarczę z filcem ale czasami wystarczy wełniana szmatka. Należy uważać żeby nie przedrzeć chromu - mi się w jednym miejscu troszkę udało:D. Tania ta pasta jest z tego co pamiętam i dostępna w marketach budowlanych jak leroy merlin.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-07 22:37:12 /


Te felgi to nie są przypadkiem mangels triangular? Bo jeżeli tak, a koszty doprowadzenie ich do porządku będą duże, to sporo 4x4 jeżdzi na takich i komplet można kupić za przyzwoite pieniądze. Mam na mysli używki oczywiście;).

Kuba M. / 2006-06-08 00:54:26 /


Czy możecie mi polecic jakiś specyfik do usuwania lakieru z chromu ale który jednoczesnie niezniszczy plastiku? bo chciałem wyczyścić z lakiewu atrape chłodnicy w swoim dziobaku ktora jest plastikowa ale ma orginalnie chromowane obwódki, będe wdzięczny za pomoc:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 19:44:07 /


Trudna sprawa.Te specyfiki są dość żrące i plastik poprostu pęcznieje tam gdzie jest odprysk chromu.Sam to przerabiałem.Niestety

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 21:20:57 /


te listewki na atrapie dzioba są aluminiowe,i można je normalnie zdjąć tylko wystarczy odchaczyć z tyłu atrapy,potem rozpuszczalnikiem farbę wyczyść,wypoleruj i będzie git...pozdro

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-08 21:58:20 /


Co do polerowania chromu - jedź do hurtowni arytkułów ściernych i kup paste polerska do chromu - wykonczeniową. Sprzedają to w postaci kostek o różnych kolorach - jak powiesz do chromu to ci kolorek dobiorą, pozatym na opakowaniu bedzie zaznaczone do jakich metali najlepiej stosować. Jeśli naprawde felga była matowiona papierem o ziarnistości powyżej 1000 to odrazu polerój, nie musisz juz nic szlifować papierem. Jeśli jednak ktoś użył papieru np 120 albo 240 to czeka cie troche szlifowania. Generalnie powyżej 400 już powinno dać sie polerować. Ważna sprawa - warstwa chromu na feldze jest bardzo cieniutka, chwila nieuwagi, za długo popolerujesz i jestes na niklu a to zaowocuje żóltą plama nie do usunięcia. Wiec robote musisz robic cały czas kontrolując co sie dzieje. Wolne obroty - około 2tyś lub mniej. Tarcza polerska filcowa lub flanelowa.

Co do usuwania farby z plastikowych elementów - najlepiej zobić to papierem sciernym wodnym (używając wody oczywiście) - 400 a potem 1200 i wypolerowac ręcznie zwykłą pasta automax. Plastik będzie jak nowy. Etap 400 można też pominąć i robić odrazu 1200 ale wtedy dłużej usuwa sie lakier. Chemi do plastiku nie stosuj bo go zniszczy.

bad ass boy / 2006-06-09 09:28:08 /


Wielkie dzięki:) pozdrawiam

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-09 18:19:59 /


Mam jeszcze pytanie co do pozbywania się wżerów z felg aluminiowych (krzyże 13') szukałem troche po forum ale jednoznacznej odpowiedzi nieznalazłem

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-16 19:09:02 /


Mam jeszcze pytanko ile ten skansol lub jemu podobne kosztuje orientacyjnie za butelkę?
Bo dopatrzyłem sie na 2ch swoich że są lakierowane i trzeba by się tego pozbyć

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 17:07:17 /


ja widziałem jakis taki srodek w sprayu za 25 złotych za 0.5 litra

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 17:09:31 /


a jak się nazywał?

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 22:00:50 /


bóg jeden wie bo nie miałem akurat kasy a troche mi sie nie chce specjalnie po to walić kilkanaście kilometrów do tego sklepu, ale to było w sklepie firmowym novola.

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 22:25:47 /


jak pisalem: "...koszt buleki to 4-6zl jesli chodzi o polski produkt i kilkadziesiat jesli zagraniczny..."

hervol Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-21 17:17:35 /


Wżery i niewielkie rysy na aluminium możesz usunąć szlifująć, jeśli masz większe ubytki to pozostaje spawanie tigiem, robisz naddatek i potem go szlifujesz. Z braku laku można użyć migomatu i drutu alu, ale jest to kiepska metoda - bąbluje i tworzą sie spore przestrzenie powietrzne.

bad ass boy / 2006-06-23 00:26:20 /