logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Jak zdemontować zamki?

Jak zdemontować zamki?

Chce dać klamki do chromowania i nie wiem jak zdemontować zamki... Może ktoś mi podpowie? Nie chce nic zepsuć albo uszkodzić. Licze na Waszą pomoc!

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-25 21:09:28 /


Czesc

Wybij tą rureczkę przecietą, co widzisz w zamku od tej strony, co zdjecie nr2.
dobierz średnice wybijaka np.ze starego wiertła niezapomnij o popsikaniu naftą:)

SebaOk / 2003-01-25 22:33:49 /


Dzięki, zrobie tak jak mówisz... Czy tą rurke trzyma jakaś sprężyna?

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-25 23:20:00 /


Czesc

Nie posiadam Caprika:(
nieszkodzi kiedys rozbierałem podobne zamki,
ale nie taki.
wiem jak wybic tą rureczke przecietą co wiecej niewiem,może tam jest zapadka
dzieki niej zamek tzn wklad sie trzyma....hmmm mysle że jak wybijesz tą rureczke wszystko sie wyjasni:)
Gdyby nie,pomogę ci zrób fotke i zapodaj na forum:)

SebaOk / 2003-01-25 23:30:08 /


Niemam JESZCZE Caprika :(ale to nieznaczy ,że nie kupie
kiedys takiego rumaka:)do remątu.

SebaOk / 2003-01-25 23:36:52 /


ta rurka to jest kolek rozprezny, jest tam po prostu na wcisk i zazwyczaj ciezko sie go wybija
najlepiej zlap ta tylna czesc zamka w imadlo, dobierz taki cienki wybijak i wal do skutku, nafta czy cos innego na pewno ulatwi sprawe

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-25 23:51:33 /


Poszło gładko i sprawnie... Dzięki!

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-26 00:41:48 /


a moze ktos odkreacł zamek z tylnej klapy ... w jaka nasadke sie zaopatrzyc??

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-26 15:57:15 /


he he
ten zamek ma taka sprytna nakretke ze zawsze odkrecam ja kombinerkami

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-26 18:01:40 /


noo tylko ze u mnie jest przykrecona mooocno :(
cOKe

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-26 18:16:46 /


Co do zamka na tylnej klapie to też odkręcałem... Dorobiłem "klucz" z rury bo żadna nasadka z tych co miałem nie była dość głęboka :-)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-26 19:57:54 /


Z chromowania klamek niestety d... Okazało się że materiał z którego są zrobione kompletnie się do tego nie nadaje. Koleś od chromowania zaproponował mi zrobienie takich klamek z mosiądzu. Stwierdził że to idealny materiał do chromowania i nigdy nie zardzewieje... Czy toś z Was już to kiedyś przerabiał? Jestem też ciekaw czy da się kupić nowe klamki do Capri?

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-30 23:18:57 /


A z czego one są ?? Moje klamki do Mustanga (kierunkowskazy, ramki na tylne światła, tylne światła postojowe - i jeszcze w cholere tego) są ze ZNAL-u i jeden powiedział, że sie nie da pochromować - drugi ma do tego sprzęt więc może nie jest tak źle :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-30 23:29:26 /


Są ze znalu... tak jak napisałeś. Masz jakieś namiary na kogoś to to pochromuje? Gość mi powiedział, że jak to wrzuci do wytrawienia to po wyjęciu będą dziury jak w serze...

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-30 23:34:36 /


da sie pochromowac, sa duze problemy (kliner cos o tym wie) ale sa zrobione na cacy, trzeba miec odpowiedni sprzet i mocno zajac sie lutowaniem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-31 07:35:58 /


Hehe, proponuje mala odgrzewke tematu (to ponad rocznica :-)). Mam pytanie dotyczace odkrecania zamka w klapie i klucza do tego niezbednego -> jaki to moze byc rozmiar sruby/klucza ???

Ananiasz Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-04-22 19:48:31 /


hehehe

Na załączonym rysunku masz kombinerki. Z lewej sa takie jak je kupisz a z prawej po odpowiednim podgięciu w imadle czy czymkolwiek co się do tego nadaje. Jak juz je tak wygniesz to będziesz miał narzędzie do odkręcania zamka :)

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-22 20:09:04 /


Co do rozmiaru klucza to nie do konca pamietam, ale to jest 37 lub 38. Ja podszedlem do tematu w ten sposob, ze zanabylem w drodze kupna rzeczona nasadke, a potem przy pomocy gumowki "zdjalem" tak zeby przelazla przez otwor (miala zdecydowanie za duza srednice), teraz tylko pozostal problem, ze nie pamietam numeru klucza ;)Kombinerkami nie probowalem, zreszta i tak w moim przypadku to by nie podeszlo, bo mialem pozrywany gwint na zamku i dipiero kluczem dalo rade sciagnac nakretke
Pozdrowienia

Yendrek Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-04-23 09:57:10 /


Myślałem coby zalazyc nowy wątek ale podpinam sie tutaj.

Wychromowalem sobie klamki, ktore wczesniej zakupilem bo nie moglem chromowac tcyh co na samochodzie bo jakbym zamknal drzwi. Jak sie domyslacie zamki w tych co kupilem uzywanych nie pasuja do obecnie uzywanego przeze mnie kluczyka. Chcaielm przemontowac sobie wkladki z obecnych teraz w samochodzie klamek, ale zastanawiam sie czy poprostu nie dopasowac wkladek z tych nowych klamek do mojego kluczyka. Ale namotalem, dlatego konkretnie pytam:
a) czy można kupić nowe wkładki do zamka do FC,
b) bawilem sie z tymi starymi wkladkami i metoda prob i bledów da sie ustawic tak takie blaszki we wkladce ze wszystkie sie chowaja po wlozeniu kluczyka, czy na tym polega dopasowanie wkladki do zamka ?
c) ile jest rodzajów blaszek we wkładce. Z tgo co mam widze ze maja one różnej wielkosci dziurkę wewnątrz i w zalezonści od tego nabity numerek, ja mam np blaszki z numerkami 1,3 i 4. Czy to znaczy ze sa 4 rodzaje blaszek ?
d) czy da sie kupić takie blaszki ?
e) inne wnioski odpowiadającego

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 11:05:12 /


a) nie wiem :(
b) tak, właśnie na tym to polega w przypadku korzystania z elementów używanych
c) nie wiem, ale kojarzy mi się, że w stacyjce to chyba nawet pięć rodzai było
d) nie wiem :(
e) brak

Natomiast jeśli idzie o nakrętkę w tylnej klapie to jest ona na klucz 36. ja wziąłem dużą, głęboką nasadkę i na tokarce zebrałem z wierzchu do odpowiedniego wymiaru. Tyle, że ta nasadka to już się do niczego innego nie nada raczej, bo moment to ona teraz niewielki może przenieść.

Pozdro
liil

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-02-18 15:01:53 /


Ile ja się namęczyłem z wybijaniem tych czpieni w zamkach jeden wyszedł całkiem łatwo ale w drugiej klamce juz niechce współpracować waliłem tam już i nafta i WD40 i niechce się ruszyć, klamki mam z super chromem ale zamki mają uszkodzone i chciałem ze starych przełozyć zamki do klamek z dobrym chromem

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-12 13:22:06 /


Dostałem z zamkiem dwa nowe kluczyki. Dołączona jest do nich blaszka z wybitym symbolem "TC 2 4 7", czy ma to jakieś znaczenie przy ustawianiu pozostałych zamków pod te konkretne klucze, czy to taki po prostu symbol nabity dla nabicia?

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-28 14:25:31 /


No numer kluczyka. Jak zgubisz to idziesz do ASO i mówisz, że chcesz TC247 i Ci Pan daje z półki pasujący (jakbyś to zrobił w latach 70-tych).

Konar / 2013-02-28 14:40:19 /


Myślałem że to może coś z tymi zapadkami :D dzięki.

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-28 15:36:26 /


Panowie a jakąś instrukcje do ustawiania wkładki pod klucz by dało radę wrzucić?

Modeon Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-02-28 15:49:26 /


Ja to dzisiaj robiłem. Żadnej filozofii w tym nie ma. Psikasz ten bolec przy bębenku WD-40, potem wybijasz go nitem czwórką ze stępioną główką. Następnie otwierasz bębenek i ściągasz UWAŻNIE seger tak, żeby nie wyskoczyła sprężynka która pod nim jest. Wyjmujesz zamek i wkładasz klucz pod który chcesz go ustawić. Wyciągasz zapadki które się nie chowają po wsadzeniu klucza i manewrujesz nimi tak żeby po włożeniu klucza wszystkie się schowały i żadna nie wystawała. Potem składasz (polecam przeczyścić najpierw wszystko), wbijasz bolec i włala!

Nie wiem jednak jak ugryźć zamek tylnej klapy i czy tam jest możliwość jego ustawienia pod inny klucz?

rzułty BUC Dokładna lokalizacja na mapie / 2013-03-01 19:27:16 /


Czy zamki w granadzie są rozbieralne? chodzi mi o te wewnątrz drzwi nie na kluczyk.

Kilgore / 2015-07-13 11:04:16 /


Tylko raz :) Są zakute. Trzeba ile się da wyczyścić i ponownie nasmarować bez rozkładania.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-07-13 11:10:09 /


To bida myślałem ze da się zdemontować ten plastik, bo właśnie muszę wyczyścić i nasmarować nowe/stare zamki pod centralny zamek..

Kilgore / 2015-07-13 11:20:33 /


Jak ma być ta sprężynka, wie ktoś?

Kristoff Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-12-25 18:54:31 /


z tego co kojarze
to dolne zagiecie zaczepione za górną cześc wypustu i odwrotnie

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-12-25 20:02:50 /


super, dzieki! dziala ;-)

Kristoff Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-12-25 22:12:44 /