logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » BurnOut

BurnOut

Jak to jest? Kilka razy oglądalem filmiki z paleniem gumy w wykonaniu gł. amerykańskich furek. Zastanawia mnie jedna rzecz: podczas palenia gum przednie koła stoją w miejscu(są zahamowane). Jakiego rodzaju przeróbki zostały zastosowane w takich pojazdach, że fura pali gumy w miejscu, a następne spokojnie odjeżdża?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 14:21:39 /


u nas praktycznie kazdy kto tak robi drze opony na hamulcu zdzierajac ostro szczeki
w Stanach popularne sa regulatory sily hamowania tylnych kol, zaklada sie taki zawor na rurke hamulcowa i na zlot mozna sobie skrecic, wtedy hamuje tylko przod i swobodnie mozna pilowac w miejscu nie niszczac hamulcow

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 14:27:56 /


no dokłądnie opisał to CAMARO :) ja tylko dodam że w praktyce przetestowaliśmy patent z zaworem kulowym na tylnym przewodzie hamulcowym.... :) zawór pochodził z jakiejś maszyny z wysokociśnieniowego sterowania ...

sprawdza się w 100% ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 14:30:48 /


a gdzie ten zawor umiesciliscie??

Maciasek_3M / 2003-01-27 14:34:37 /


najlepiej zaraz przy pompie, przeciez nie bedziesz wchodzil pod samochod zeby to przekrecic
oryginalna rurka od kol do zaworu i dorobiona krotka zawor-pompa

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 14:37:51 /


zawór był zamontowany na wysokości fotela kierowcy tak że gałka wystawała wewnątrz kabiny trochę pod fotelem... tak więc sterowanie było bez wysiadania z samochodu...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:00:53 /


podrzuce jeszcze jeden patent :) wtrysk borygo w kolektor wydechowy ;)
co z tego wychodzi?? musicie pomyśleć :) a jak ktoś nie wymyśli to może kiedyś zobaczy :))

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:08:58 /


no to jeszcze ciekawiej zrobione, u mnie w Fireptaku jest cos takiego przy pompie
poszperam po katalogach hydrauliki , moze znajde cos co da sie zastosowac z Caprikowskimi gwintami

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:09:05 /


duza ilosc dymu???
nie zniszczy tlumikow?

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:10:54 /


Jeśli dobrze zrozumiałem, to jest to zwykły zawór zamykający, odcinający obwód tylnych hamulców od pompy ham.? A czy jest to w jakiś sposób szkodliwe dla pompy hamulcowej?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:16:47 /


Camaro
jakbys znalazl odpowiadni zawor to daj znac

Maciasek_3M / 2003-01-27 15:19:30 /


dla pompy raczej nie. ale wazniejsze pytanie czy taki zawor zakrecany i odkrecany nie bedzie zapowietrzal obwodu?

konk / 2003-01-27 15:23:57 /


a skad mialby niby brac powietrze, mowa jest o zaworach hydrauliki silowej ktore sa raczej szczelne

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:34:00 /


nie będzie nic zapowietrzał... sprawdzone :)

camaro- tłumiki zostają ok... a jaka się da rope zamiast borygo i coś podpalonego za wydechem to można płomienie na kilka metrów uzyskać ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:38:41 /


Najlepiej aby Pan Camaro dokładnie opisał taki zawór. Głównie chodzi tu o to gdzie taki zawór występuje -w jakich urządzeniach. Gdzie szukać takiego zaworu. Czy może powinno się taki zawór wymontować z jakiejś koparki stojącej na rozkopanej ulicy? ;-) Może jakieś specjalistyczne sklepy sprzedają takie zawory? Co zaproponowałby Pan Camaro?

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:44:31 /


tylko gorzej jak puscisz gaz i zassie ogien do wydechu ;)

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:51:57 /


hmm... człowieku masz łeb i j.... to kombinuj... ;) zaworów jest wiele do wyboru ... zależy kto ma do czego dostęp... jedyny problem może być z dopasowaniem zo odpowiednich końcówek w rurce hamulcowej.. ale z tym poradzi sobie każdy trochę bardziej zaawansowany ślusarz amator ;)

podjedź do GS-u takiego gdzie sprzedają części do maszyn rolniczych i za kilkanaście złotych kupisz odpowiedni zawór... reszta to tylko troche kombinacji żeby dopasować...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:52:09 /


"camaro" spox :) sprawdzone najwyżej czeka cię zakup nowego tłumika... ale co to za koszty w porównaniu z efektami wizualnymi i dźwiękowymi ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:54:01 /


w kazdym wiekszym miescie sa specjalistyczne sklepy z hydraulika (tylko nie mylcie z wodno-kanalizacyjna ;))
jak bede mial chwile zeby wyrwac sie z pracy to wstapie do takiego sklepu i popytam

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-27 15:54:28 /


ołówki mi się kończą, może też ktoś sprawdzi?;P
ludzie !!! jeżeli ktoś sam chce kombinować przy ukł. hamulcowych to niech sam ruszy tyłek i głowę, bo każdy hydrauliczny zawór odcinający do 10 Bar wystarczy(choćby i z GS-u/Agromy od Cyklopa), a problemem jest jego prawidłowe i szczelne wpięcie. A potem będzie: a Camaro powiedział, że taki zawór, a że Troojkąt że będzie działać... a ja się rozpiep... bo hamulce siadły. Bez urazy, ale dobry pomysł to jedno a realizacja to drugie, sprawa jest prosta ale i jednocześnie poważna.
Jeśli ktoś to dobrze potrafi zamontować, to i zawór dobierze,
a jeśli się nie zna, to lepiej niech się nie bierze ...;)
(ale mi się zrymowało ;))
pozdro
P.S. Troojkąt, żałuję że nie wpadłem do was z Szajbą, podobno piękny krajobraz macie (od horyzontu po horyzont wynalazki :))

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-28 10:04:50 /


no dobra umoralniłem to teraz powiem co i jak:
każdy pożądny seryjny regulator siły hamowania od czegokolwiek (np. od fso/poloneza -tylko nie od tego dziadowskiego lucasa!)
nówka regulator fiata grosze, zamontować dźwigienkę, kupić kawałeczek przewodu ham. ze śrubkami (fiat ma gwinty chyba 1/8 cala, a Capri M10x1 - albo odwrotnie -więc nie wkręcać na chama ;)) i zarobić końcówki (jeśli nie umiesz to serwisy i gaziarze mają przyrządzik).
powodzenia

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-28 10:10:59 /


A co do tych amerykańców to one w zasadzie nie maja tylnich hamulców nawet po wyjściu z fabryki. I faktycznie jak mówi Camaro w zasadzie każdy GM z V8 i tylnim napedem ma regulator siły hamowania tył-przód, ale w zadzadzie nie mam sensu go ruszać bo i tak stosunek siły hamowania przód tył ustalny przez fabrykę to 8:2.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-29 09:33:09 /


A czy moglibyście przybliżyć jeszcze pomysł z wtryskiem borygo do tłumika? Czy trzeba dawać tam jeszcze jakiś zapłon itd itp...

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-29 11:23:44 /


Na tym linku jest opis i schemat zainstaluwania zaworu, sterowanego elektrycznie...:

http://www.hotrod.com/howto/49619/

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-01-29 12:18:46 /