logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Dystansowanie dyfra w dziobaku

Dystansowanie dyfra w dziobaku

Hej,
czy ma ktoś z Kolegów sprawdzony sposób na dystansowanie dyfra w dziobie? Ja niestety mialem doświadczenie tylko z dystansowaniem mostu w chevrolecie de luxe a tam to inna bajka. Poprzedni wlasciciel rozebral most w mak, i podejrzewam ze pogubil podkladki dystansujące, ktorych ja potem nie wlozylem przy skladaniu.
Mam most 3.44.

Świdro / 2020-01-17 11:45:56 /


chodzi Ci o ustawienie kosza satelit(koła talerzowego) względem wałka atakującego ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-17 12:17:21 /


Tak, dokladnie.

Świdro / 2020-01-17 13:08:21 /


na tym etapie, rozważań , polecam kupno sprawnego tylnego mostu :)

zenonDWR / 2020-01-17 21:13:29 /


Podkładki znajdują się pod łożyskami kosza, kilka z każdej strony o różnej grubości. Wyjmujesz, przekładasz, zamieniasz aż do ustawienia odpowiedniego luzu.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-17 21:46:21 /


Kolego Zenon, tylko dla paru brakujących podkładek chcesz wyj...ać pare stówek? Oj nieładnie tak defraudować środki z konta :P
Pająk, to wszystko jasne co mówisz, tylko skąd wziąć te podkładki, lub jakie zamienniki kupić, o jakiej grubości?

Świdro / 2020-01-17 22:46:47 /


Macie wymiary tych podkładek..?

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-17 22:50:51 /


Albo inaczej: czy w taunusie stosowano podkładki pod wałek atakujący cofając go czy pod łożyska talerza/kosza satelit czy to i to?

Świdro / 2020-01-17 22:52:13 /


Świdro - nic nie wiemy dlaczego most został rozebrany /taki kupiłeś/
z pewnością był powód ?.

logicznie - nie masz doświadczenia przy składaniu mostu, wniosek - marne szanse na złożenie.

Podpowiem zagadkę: do wybierania luzu wałek atakujący - nie potrzeba żadnych podkładek tylko nową tulejkę, na tym etapie doświadczenia masz zero szans na żeby to zrobić :(
zleć złożenie komuś co się tym zajmuje

zenonDWR / 2020-01-17 23:48:10 /


zenon złożysz mi mój most? bo ja nie umiem :P

Świdro / 2020-01-18 11:36:55 /


Podkładki dystansowe kupisz tu: https://www.fabory.com/

Dystansuje się zarówno kosz jak i atak,


Zenon, rozumiem Twój ból. Ludzie jeśli się na czymś nie znają to się tego boją, stąd czasem próbują sforsować głupie pomysły.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-18 20:16:40 /


Szukanie podkładek dystansujacych zacznij od sklepu rolniczego. Dystansujac talerz miej na uwadze napięcie wstępne łożysk kosza

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-19 06:36:23 /


Świdro - jak go do mnie przywieziesz to mogę złożyć. Termin około tygodnia.
koszt : robocizna będzie kosztowała
materiały: wszystkie łożyska , tulejka na wałku atakującym, simering wałka atakującego, uszczelka dekla, olej przekładniowy - nie znam aktualnych cen, więc profilaktycznie podam że łożyska mogą kosztować do 1000,- zł.

jeżeli koła zębate atak-talerz są zużyte to nadają się do wymiany na nowe,

jeżeli wszystkie części wyglądają ładnie to prawdopodobnie zużyte są łożyska satelit. Więc potrzebny będzie nowy mechanizm różnicowy.
Masz problem
-nie masz nowego mechanizmu różnicowego, jeżeli ,,Trójkąt,, wstawi podkładki i w ten sposób dokona naprawy :) to rozmawiaj z ,,Trójkątem,,

zenonDWR / 2020-01-19 17:12:45 /


zenon, piszesz jakbys wiedział co mówisz :)
ja jednak nie szanuje swojego czasu i skoro ty jestes w stanie to zrobić to i ja to ogarne ;)

Świdro / 2020-01-20 08:23:51 /


BTW, z racji że moje podkładki zostały usunięte, moje pytanie: czy podkładki w tym moście dodawane były pod większą czy mniejszą bieżnie? Będe wiedział jaki rozmiar podkładek kupić.

Świdro / 2020-01-20 08:27:58 /


Podkładki montujesz pod mniejszą bieżnie.
Kup po kilka różnej grubości. Przy montażu niezbędna jest prasa i dobry ściągacz do łożysk.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-01-20 09:41:54 /


Przydatny materiał, jak dystansować przekładnie główną. Na stole co prawda materiał zupełnie różny od Forda ale zasada ta sama.

https://www.youtube.com/watch?v=tI1q7hThwVc

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-05-14 08:49:08 /


Pacjent niezły hehe.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-05-15 08:47:53 /