logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » licznik elektryczny do caprii

licznik elektryczny do caprii

wsadziłem skrzynię Vgieg. od skorupy do mojego FCIII .
zabawne było jak chciałem podłączyć linkę prędkościomierza -zorientowałem się
że nie mam wyjścia na linkę tylko impulsator lub coś takiego .w jaki sposób podłączyć prędkościomierz a może wsadzić licznik od skorupy , no i co z instalacją ?
jeśli macie jakieś pomysły to piszcie
jaacek752@op.pl

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-15 12:35:58 /


To skrzynia MT-75? Jeśli tak, to musi się dać jakoś podłączyć linkę, bo Sierra z tą skrzynią ma prędkościomierz napędzany normalnie linką.

Jan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-15 17:51:41 /


Trójkąt pisał niedawno że mozna dokupic zebatke i podłączyć linke

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-15 22:28:06 /


takie skrzynie występowały również z wyjściem na linkę, musisz dokupić zębatkę z wyjściem na linkę oraz uszczelniacz, w miejscu gdzie podpinasz linkę jest brok który trzeba wybić aby obsadzić zębatkę i uszczelniacz.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-16 00:22:12 /


mowa oczywiście o skrzyni MT-75.. bo jeśli to N9 to może nie być to takie proste, w najgorszym wypadku trzeba przy N9 zmieniać tył skrzyni.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-16 00:24:09 /


można też zrobić małą rzeźbę
bierzesz mechanizm od elektronika z obudowy wywalasz elektronikę
bierzesz oryginalny napęd od linki i odcinasz górną cześć
łączysz obie i gotowe tylko najlepiej jak byś miał dostęp do tokarki
u mnie jak zarazie wytrzymało 40 tyś i nic się nie dzieje
ale sam mechanizm w skrzyni to pokuś, ponieważ linka kręci się w przeciwną stronę
i trzeba jeszcze zrobić przekładnię zmieniającą kierunek obrotów

t o m a s z Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-16 08:36:20 /


dzięki za porady
a co z zegarem od skorupki ( co prawda jest w kwadracie , ale jak by porzeźbić ?)

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-16 21:31:01 /