logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » wymiana gąbki foteli - Capri mk3 S

wymiana gąbki foteli - Capri mk3 S

Cześć
Mam fotele "kubełkowe" standardowe dla późnej Ski. Po latach skruszała (również standardowo) gąbka w boczkach siedziska foteli i czuć stelaż metalowy pod spodem. Pal licho wygodę, ale w końcu przetrze się materiał czego nie chce.

Byłem u tapicera samochodowego. Niezły, sprawdzony, sensowny (nie mówię że najlepszy w Warszawie). Powiedział że nie będzie w stanie dorobić tej gąbki tak aby kształt oryginalny był zachowany. Że powinienem poszukać tego jako zamiennika / części.

Nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Ktoś miał może z tym do czynienia ? Są gdzieś do znalezienia takie elementy w UK albo DE ?

Może ktoś to wymieniał i jednak tapicer był w stanie to dorobić i wygląda jak z fabryki ? A może rzeczywiście ta próba skończyła się porażką ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 10:43:24 /


Powiem tak - nie chce im się i tyle. Mój tata oststnio łatał gąbki dla jednego z forumowiczów i kończy właśnie szycie wdzianek. Fakt, trzeba się nabawić i najlepiej materiałowe wzmocnienia wstawić, żeby znowu po jakimś czasie się nie wygniotły pręty w gąbce, ale jest to do zrobienia. Nawet sprezynki siedziska dorobilismy bo sie polamaly. Tylko musi sie chciec, bo wszystko czas i pieniadze.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 13:13:37 /


Z telefonu pisze, przypadkiem 911 wpadla :)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 13:14:23 /


Aaa no i kształt ostatecznie to materiał nadaje też, nie tylko gąbka, a krój.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 13:18:44 /


ok, dobrze wiedzieć. Twój tata jest tapicerem czy hobbystą ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 15:23:24 /


znalazłem parę filmików na YT pokazujących jak to mniej więcej się robi, np https://www.youtube.com/watch?v=32bMlq-9JUc ale oczywiście wolałbym aby to profesjonalista ogarnął za uczciwe pieniądze :)

Na ebay'u są takie boczki, ale tylko do recaro. Powinny pasować do siedzeń z 2.8i na zasadzie plug and play. Ale do innych typów siedzeń nie znalazłem.

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 16:05:25 /


Jeśli chodzi o mojego tatę, to nazwijmy to, że jest hobbystą - emerytem. Czyli jak Ci się nie spieszy to temat do ogarnięcia w rozsądnym pieniądzu. Póki co ogarniał moje i mojej rodziny fotele, jeden projekt leci do kolegi z c.pl (na ukończeniu). Ale szkoda, żeby taki talent się marnował ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-02-05 16:30:13 /


https://www.aldridge.co.uk/

Napisz, może mają gotowce.

Jarek / 2020-02-05 23:32:53 /