logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Wnęki kół Consul/Granada MK1 a Granada MK2

Wnęki kół Consul/Granada MK1 a Granada MK2

Jak wiadomo, większość technicznych rzeczy jest dość wymienna w starszej i nowszej (zwłaszcza przedliftingowej) Grandzi.
Mnie natomiast interesuje czy wnęki kół, a co za tym idzie plastikowe nadkola dla Grandzi MK1 i MK2 są takie same?
Bo zewnętrznie wiadomo trochę blachy inaczej wyglądają, ale jak jest z "wewnętrzną" ich częścią?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-18 00:02:43 /


Z tego co wiem to grania mk1 nie miała plastikowych nadkoli ( dlatego tak rdzewiały strasznie błotniki i słupki z zawiasami drzwiowymi..)
Ale skoro zawiecha jest taka sama, a jest, błotniki poza wycieciem na swiatła przednie sa bardzo podobne to powinno pasowac.. A jako ze to plastik, to co nie przypasuje mozna potraktowac opalarka i bedzie pasowac ;)
Pozdr!

michalch83 / 2006-06-18 12:12:52 /


Raczej muszą być takie same bo jak dowiadywałem się do swojej mk2 to w katalogu w sklepie były jako jedna pozycja pisało po prostu 72-85 r. No i w katalogu motomobil różnice widać tylko w zewnętrznych blacha.

keram / 2006-06-18 13:09:49 /


Nadkola wewnętrze jak i reperaturki Mk1 a Mk2 są te same.Praktycznie wydaję mi sie że całe podwozie jest identyczne.Progi są te same itd.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-18 15:21:29 /


OK. To dzięki Panowie. Wynika z tego, że można brać takie nadkola do MK2 w takim razie i będą mi pasować :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 11:10:25 /


A gdzie znalazłeś nadkola do Grandzi?

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-19 23:31:45 /


Tak! Tak!! Gdzie można takie coś znaleść??

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-19 23:40:25 /


U mnie w sklepie moto gość poszukał w jakimś katalogu i powiedział że nie ma sprawy jak będę potrzebował to sprowadzi.

keram / 2006-06-20 00:06:25 /


To prosze dowiedz się coś więcej. Z jakiej firmy to zamawia (choć to "tajemnica handlowa" której zapewne nie zdradzi) lub dokładnie dowiedz się o cene to bym się jakoś z tobą rozliczył i byś zamówił dodatkowy komplecik :)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-20 11:55:36 /


no więc ja napisze w watku załozonym przez Kżyha, bo dla niego miałem kupowac nadkola i powiedziałem że ma sie upewnić czy mkI były takie same jak w mkII. Widze ze się upewnił. Robi to firma, której nazwy nie pomne w miejscowości pt. paprotnia, niedaleko mojego miejsca w paracy. Cena napewno nie przekroczy 100zł a myśle że i nawet 80 za komplet (4 nadkola). W związku z większym zainteresowaniem, postaram sie wyrwac z pracy i ustalić szczegóły. Jak będe wiedział coś konkretnego, napewno dam znać. Narazie nie robie zamieszania :)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-20 23:43:45 /


Jak juz pytamy, czy pasuja...to ja spytam czy przypasuja tylne nadkola do MKII kombi? Troche inaczej idzie linia blotnika ku tylowi w kombi...ale moze opalarka sie potraktuje... I jeszce jedno - jak myslicie przymocowac takowe nadkole/a - bo na wkrety do rantow botnikow to troche chyba szkoda (blotnikow:)), a poza tym, jesli nadkola sa grube, to bedzie wygladalo "srednio".

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 12:23:47 /


Różnice są nie wielkie i z tego co dowiedziałem się od człowieka co robił i być może będzie robił jak będą chętni do kombi i sedana były te same nadkola na tył.

keram / 2006-06-22 14:44:59 /


Ja mam w jednej grandzi przymocowana na wkręty. Malutkie dziurki dobrze zabezpieczyłem (najpierw zamalowałem a potem śróby też na farbe antykorozyjną wkręcałem) i bez najmniejszego problemu wytrzymało już dwie zimy dość intensywnej eksploatacji. Ze spinkami czy czymś takim może być znacznie gorzej. Jak będziesz chciał, żeby się to jako tak trzymało to będą musiały być b. ciasne i i tak ci poskrobią lakier... Założysz luźniejsze to będzi "dyndało" i poskrobie lakier na całej długości rantu błotnika :p

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-22 17:49:08 /


no więc mam już pełne info na ten temat, nadkola pasuja podajże od któregoś transola na przód a na tył od golfa :) ale oni sami chyba nie wiedzieli od czego, troche tego przymierzyliśmy, nadkola są zrobione z takiego dziwnego plastyku, dość elastyczny ale twardy, nie łamie się, można naginać i wyginać, ciąć i opalać. I teraz tak, nadkola moim zdaniem pasują dobrze, ale nie idealnie, tył pewnie trzeba będzie troszke przyciąć narożniki, gdzieniegdzie nagiąć itd. generalnie bez tragedii (Mysza założyłes już swoje? bo to takie same są). Cena to 15zł za sztukę czyli 60zł za komplet (4 nadkola). Ja będe kupował dla siebie i dla Kżyha w najbliżej pszyszłości, postaram się przed Gryźlinami, ale nie obiecuję bo z czasem kiepsko, ale przed PC to juz napewno zdąże kupić. Jeśli ktos bardzo chce to moge kupić poprostu więcej i w takim przypadku poprosze o info na maila z jakimiś danymi, albo poprostu telefon. Z tym że jak juz wczesniej pisałem nadkola nie pasuja idealnie, trzeba sie troche pobawić, pisze żeby nie było jakichś dziwnych pretensji później. Firma znajduje się w miejscowości Paprotnia, między Błoniami a Sochaczewem na trasie Warszawa - Poznań, stoi żuk a na nim zawieszony wielki szyld "nadkola" nie sposób przegapić, jak ktoś jest z okolic to sobie może samemu sprawdzić.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-22 18:28:41 /


Ja tak jak mówiłem się pisze. Jednak 60zł to nie 140zł i za tą różnicę to ja mogę sobie je troche sam dopasować ;)
Swoją drogą Mysza jakbyś założył swoje i dał znać jak poszło to by już w ogóle było fajnie :)

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-22 19:50:16 /


jeszcze nie zalozylem, ale przymierzalem. tyl pasuje wysmienicie, tylko nie wiem od czego są ;) i z tego co zauwazylem to zakladalem z lewej na prawą ;)
przod pasi tez w miare i nie bedzie ocierało, ale oryginalne granadowe wypelniaja wiecej miejsca pod blotnikami i lepiej przylegają do zakamarków.

Mysza liil (EM) / 2006-06-22 20:58:17 /


A jakie to sa oryginalne Granadowe? :P

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 00:56:18 /


Kto chce może dorabiać przeciez nikt nikogo nie zmusza, ja postanowiłem poszukać typowo do grani a że udało mi się znaleźć kogoś kto to robił i zgodził się robić więcej dla nas to pociągnąłem sprawę, dobre nadkole plastikowe tez kosztuje 35 pln, kiedyś w nissanie założyłem te tańsze i latem ok. ale po zimie niewiele z nich zostało. Co do pasujących to mam dane od tego człowieka że jak nie miał zrobionych jeszcze form i potem jak ktoś się uparł na plastiki, bo żywiczne zawsze były droższe to do sedana pasują przód - ford sierra, tył - opel kadett E, kombi przód to samo tyłu nie pamiętał, oryginalne sedan/kombi takie same.

keram / 2006-06-23 00:58:03 /


A te Twoje keram będą lepiej spasowane?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 01:06:16 /


Które, te z żywicy to kopia oryginału, nie są to dorabiane tylko wykonane na podstawie oryginalnych do grani.

keram / 2006-06-23 01:20:06 /


oryginalne od granady widzialem juz nie raz. przykreca sie je na dole do przedniego pasa, pasuja idealnie do gornego fartucha oraz do blotnika z tyłu koła. Przy czym maja wyprofilowania i podciecia pod chlapacze oraz przedni spoiler.

Mysza liil (EM) / 2006-06-23 06:29:57 /


A jakiej grubości będą te dorabiane z żywicy?
Bo bym się też skusił, ale nie wiem, czy nie będzie ich za bardzo widać z boku auta.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 07:55:19 /


Nadkola będą miały 2-3 mm. Człowiek robił je do grani parę lat, w przyszłym tygodniu zrobi pierwszy komplet, a skoro są z żywicy to muszą być dopasowane bo biorąc pod uwagę twardość materiału to pole manewru jest nie wielkie. Zapewnił mnie że zawsze pasowały i nigdy nie było problemy, dowiedziałem się też ze robił również nadkola do tauniego, no i po dostarczeniu spojlera dolnedo do grani ma się określić ile by kosztowało zrobienie u niego takiego z żywicy.

keram / 2006-06-23 14:16:29 /


A mocowanie będzie tak jak Mysza pisał, czy do rantu błotnika?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-06-23 14:41:42 /


Hej. Ja kupiłem tylne od kadetta w i w ogóle nie pasują. Czy ktoś ma nadkola? Gdzie można kupic. Albo od czego pasuja?

cezaryg / 2018-04-27 20:33:40 /