logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Jak założyć mikser?

Jak założyć mikser?

Witam, po wielu trudach i znojach znalazlem mikser ( do tej pory miałem rurki od góry) I mam pytanie jak go zalożyć. mikser ma oczywiscie dwa duze otwory i kazdy nich zmniejsza sie do srodka. Z tym że jeden na dłuższej a drugi na krótszej odległości. Więc pytanie jest takie, jak to zamontować ,zeby nie bylo do gory nogami? Wydaje mi sie ze "dłuższymi lejami" w kierunku gaznika, a szybkim spadkiem do kolektora dobrze mysle? Czy oprócz zmniejszonego zużycia paliwa, moge sie spodziewac jeszcze jakiś zmian?

PZdr

Bartek GD / 2003-01-31 12:14:28 /


zaraz... jakiego kolektora??? mixer montuje się nad gaźnikiem a nie pod...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-31 13:13:29 /


<Wydaje mi sie ze "dłuższymi lejami" w kierunku gaznika, a szybkim spadkiem do kolektora dobrze mysle?>
czy przypadkiem nie próbujesz zamontować miksera pod gaźnikiem? :)
mikser się montuje nad gażnikiem (czyli pomiędzy filtrem powietrza i wlotem do gaźnika)
co do tych różnic na wejściu i wyjściu miksera, to powinno być krótsze wejście i łagodniejsze wyjście, a na nim otwory podające gaz ( wtedy jest największe podciśnienie)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-31 13:20:14 /


co do kierunku to tak jak na rysunku...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-01-31 13:28:28 /


O!!!!! Bo dostalem ten mikser razem z gaznikiem. I tam był zupełnie inny patent. Mianowicie gaznik był rozkrecony tak ze mikser byl zamontowany na "drugiej warstwie od dołu" czyli nad przepustnicami głównymi (sory za mało techniczny jezyk :) )a pod tymi od ssania. Pozatym mikser ma kształt prostopadłościanu, wiec trudno go bedzie zalozyc na sama gore, ze wzgledu na kształt. Może jeszcze przy okazji napisze jak wyglada ten mikser, bo sie ciezko zdziwilem waszymi odpowiedziami w zestawieniu z moim mixerem. No wiec jak wspomniałem prostopadłościan, z dwóch stron króćce, w otworach o wspomnianym na poczatku kształcie niesymetrycznych klepsydr,na najmniejszej srednicy (przewęzeniu) są otwory na całym obwodzie. Ich kształt powoduje ze strumień wody podany na króciec, rozpryskuje sie prawie prostopadle do płaszyczny większej sciany miksera. Sam mikser ma +/- 13 mm i jest aluminiowy. Równolegle do bocznych scianek sa małe otworki "na wylot " z niczym nie połączone, podejrzewam ze do montażu w innych autach. BYłbym bardzo dzwieczny za szybka odpowiedz bo planowałem dzisiaj zrobic przekładke.

Dzieki za wszystkie odpowiedzi, szczególnie za rysunek!! :)

PZDR

Bartek GD / 2003-01-31 16:12:49 /


Rysunek Trójkąta jest OK. Ale w przypadku Twojego miksera wystąpi mała poprawka w opisie: "góra filtr powietrza" = gaźnik, a "gaźnik" = płytka z przepustnicami", czyli jest on montowany między przepustnice a gaźnik w sposób jak na rysunku. Kiedyś pisałem już o takim mikserze. Musisz rozpołowić swój gaźnik i zamontować mikser jak na rysunku. Potrzebne Ci będą dluższe śrubki i dodatkowe uszczelki. A otwory o których piszesz - przechodzą przez nie śrubki montażowe te z dołu gaźnika, przez mikser, do górnej części gaźnika.
Pozdro

Mysza liil (EM) / 2003-01-31 20:26:23 /