logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Problem z prądem (?) chyba

Problem z prądem (?) chyba

Witam szanowne gremium. O co biega. Wczoraj podczas jazdy silnik nagle zaczął zachowywać się tak jakby zgasł podczas jazdy wiecie nagle zero mocy i zwalnia, poczym w chwile później po mocniejszyn naciśnięciu gazu zryw i obroty rosną. Generalnie jeśli tylko obroty są niższe niż 3000 to silnik gaśnie :/ Wydaje mi się ze winny jest prąd, cewka może aparat zapłonowy lub modół sterujący. Nadmienie że moje Capri to 2.8i V6. Napiszcie mi co o tym myslicie i gdzie ewentualnie moge jeszcze szukać. A powiem tylko ze cos takiego dzieje sie raz na jakiś czas, auto jezdzi wzorowo przez 3-6 miesięcy po czym wyskakuje coś takiego. 3 tygodnie cos tam poruszam ustawie pogmyram i przechodzi choc nigdy nie wiem co zrobiłem że pomogło :/ Czekam na opinie. Pozdro

Bridgestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-06-29 06:27:55 /


Moim zdaniem również zakłócenia w dopływie paliwa - sprawdź obroty na luzie. Jeżeli objawy te same, to można sprawdzać układ elektryczny. Jednak z mojego doświadczenia wynika, że elektronika raczej działa dobrze lub wcale. Masz neonówkę - poszukaj na forum o najprostszym stroboskopie i wykorzystaj do diagnostyki. Na neonówce będziesz widział impulsy idące na świecę - ich reguralność lub chwilowe zakłócenia.

mtango / 2006-06-29 10:25:12 /


MOżliwe że coś z podciśnieniem na aparacie. Albo sie poluzował. Miałem podobnie w 2.0r4 i po ustawieniu aparatu wróciło do normy.
powodzenia.

Chodor / 2006-06-29 10:43:30 /