logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Spoiler tylny Capri - różnice.

Spoiler tylny Capri - różnice.

Podczas składania pewnego Capri natknąłem się na problem z tylnym spoilerem. Otóż właściciel miał dwa takie same spoilery o numerze 9053195, wybraliśmy ładniejszy ale jak się okazało nie pasuje.

W klapie standardowo są cztery duże otwory i trzy małe nitonakretki, spoiler, który posiadam ma cztery nakrętki z innym rozstawem niż te otwory w klapie.

Znalazłem zgliszcza typowego gumiaka na klapę i widać różnicę, inny rozstaw śrub, jest też niższy.

Czy ktoś spotkał się z takim spoilerem?
Wyszukując po numerze 9053195 znajduje katalog Ford RS. Moze pod ten spoiler powinna być inna klapa?

Spotkał się ktoś z podobnym problemem? Może wyjaśnić do czego pasuje ten spoiler?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-10 21:32:06 /


Na 100% były 2 rodzaje spojlerów, porównywałem kiedyś mój z innym Capri i ten mój był wyższy, co mnie wtedy też zdziwiło 😉

daniel46 Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-04-10 21:35:33 /


Link do katalogu Ford rs https://www.capri.pl/image/folders/range/rs-1986/03

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-10 21:35:54 /


Panie, bo to do audi nie będzie pasowało ;)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-11 08:43:53 /


Na pewno były dwa rodzaje niskiego spoilera. Jeden seria, drugi akcesoryjny z nr. Części forda. Mam oba w dwóch capri. Seryjny z trzema śrubkami z tyłu pod zaślepkami. Druga wersja bez tych mocowań, akcesoryjny ładniejszy, ale to tylko moja opinia:)

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-13 17:09:25 /


Jak co mogę pyknąć fotki na aucie

Marcin P. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-13 17:17:07 /


W Granadzie też były co najmniej dwa lub nawet 3 rodzaje. Różniły się dokładnie tym samym czyli ilością i rozstawem śrub. Niektóre były ori Ford, a niektóre miały logo RS czyli akcesoria. Obsrawiam, że w Capri jest dokładnie ta sama sytuacja.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-13 18:40:55 /


Akcesoryjny zdecydowanie ładniejszy, ale musiałbym wiercić otwory w świeżo polakierowanej klapie.., a taki standard w stanie bdb to raczej nie do osiągnięcia towar.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-13 18:53:29 /