logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » właczone swiatla a praca silnika...

właczone swiatla a praca silnika...

witam ponownie. szukalem na forum ale znalezc nie moge. jak podczas pracy silnika wlacze swiatla to nie gasnie mi silnik po przekreceniu kluczyka. to samo jest w druga strone jak chce odpalic to "0" reakcji. pozdrawiam

niewiadomskyy / 2006-07-04 12:08:53 /


Wytnij z instalacji wszystkie nieoryginalne przewody...

Mysza liil (EM) / 2006-07-04 13:01:47 /


O ile dobrze pamietam to wlasnie w puszce bezpiecznikow obwod 12 na cewke jest zaraz obok swiatel - moze tam masz zwarcie za pomoca jakiegos dorabianego kabelka.

fireone / 2006-07-04 13:15:10 /


zobacz jeszcze kostke staczyjki, przy niej jest ta czarna kostka do podlaczenia jej, lubi sie przypalic. mialem tak samo w taunie,

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-04 15:24:45 /



A ja proponuję też wymienić przełącznik kierunkowskazów :)
U mnie po wymianie tego elementu problem zniknął.
Jeśli dodatkowo masz jakieś jajca z włączaniem świateł długich, to na bank.

pozdrawiam :)

ryuu21 / 2006-07-07 20:30:06 /


A właśnie co się tyczy przełącznika kierunkowskazów. Ostatnio goniłem na postojówkach ewentualnie długich po autostradzie kilka ładnych kilometrów. Potem się uspokoiło. Ewidętnie wina przełącznika kierunkwskazów bo wcześniej jak coś było nie tak trzeba było psztyknąć dźwignie i było już OK.

Teraz pytanie: czy da się to jakoś naprawć (przeczyścić, wyrególować...) czy od razu nowy (nowy_nowy- od czego- Transit??, nowy_używany) zastosować?? Czy sam przełącznik gdzieś w kolumnie czy z całymi dźwigniami??
granada mkIIa bez wspomagania (z dużą kierownicą i długimi dźwigniami kierunków)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-08 04:04:16 /


a czy podczas pracy silnika pali się kontrolka ładowania? jeśli pali się, i włączysz światła a silnik gaśnie, to może być to wina uszkodzonego alternatora i wyładowanego przez to akumulatora
kiedyś tak miałem

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-08 08:28:45 /