logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » cuda sie dzieja!!!!!!!!

cuda sie dzieja!!!!!!!!

panowie niewiem co sie dzieje z moim samochodem ale akurat jak mi jest bardzo potrzebny to musial sie zapsuc:) sprawa wyglada nastepujaco:
jakies 2 tygodnie temu chcac odpalic grandzie po przekreceniu kluczyka nic sie nie stalo- rozrusznik nie kreci i zauwazylem ze nie swieca sie zadne lampki nawet od gazu. zaczalem prubowac na rozne sposoby i co najdziwniejsze po zamknieciu drzwi centralnym zamkiem wszystko wrocilo do normy!!!!!!! ale to nie koniec, przez 2 tygodnie zdarzylo sie tak jeszcze ok 4 razy az do pewnego ranka kiedy to centralny nie dziala, nie moge uruchomic samochodu w zaden sposob. tu prosba do jakiegos majstra elektryka o jajs wskazowke. a jak przekrecam kluczyk to cpyka cos , chyba przekaznik ale nie jestem pewien. moze to jakies zwarcie ............... rece mi opadaja..... pozdrawiam wszystkich i czekam na jakies odpowiedzi

niewiadomskyy / 2006-07-12 11:44:04 /


Nie znam się na elektryce ale może to stacyjka

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-12 12:39:54 /


Słaby akumulator? Też się nie znam na elektryce, ale jak kupiłem autko od poprzedniego właściciela, to miałem zamontowane radio i jakieś 2 wyłączniki. Jeśli się ich nie wyłączyło, to accu padał po 12godzinach. Bo..radio było "stand by" - czyli tylko zegarek wyświetlało. Nie wiem jak on to zamontował, ale wszystko jest w stanie tak szybko wyładować accu. Może masz jakieś przebicie od tego alarmu? No naprawdę nie wiem..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-12 13:27:08 /


nie chce wprowadzac w blad ... ale ostatnio pomagalem sasiadowi odpalic pewne auto "czeskiej produkcji" ;))) z centralnym, alarmami i tam takimi cudami. Objawy byly takie, ze zero reakcji na przekrecenie kluczyka ... diodki se swieca a nawet nie cyknie. Potem jakies cuda na kiju z alarmem, albo otwieraniem ... nawet nie przyszlo nam do glowy ze ....

... no podsumowujac ;))) ... po wielu kombinacjach ... okazalo sie wlasnie jak u MILA, ze padl akumulator. Moze zacznij od niego?

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-12 16:45:16 /


U mnie nic nie padło :) To była tylko taka sugestia.. :) Autko mam jeszcze w częściach. Ale jak już się uporasz z problemem, to daj tu znać. Też będę chciał założyć alarm, to może ustrzegę się jakiś błędów zawczasu..
Powodzenia.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-12 17:06:54 /


elektromagnes sie wlacza a nie ma sily pociagnac. wez 2 auto i sproboj odpalic po kablach. A jak nie to na krotko w rozrusznik.... droga eliminacji to tylko samochod :P

nmd / 2006-07-12 18:34:23 /


a gdzie jest jakis bezpiecznik od centralnego?????? bo podejrzewam ze jest tam jakies zwarcie i moze mi akumulator wyladowalo. to bym poprostu centralny odlaczyl wlasnie laduje go jutro sie okaze

niewiadomskyy / 2006-07-13 19:12:01 /


jednak to nie wina akumulatora. zauwazylem ze w samochodzie w tym momencie nic nie dziala( wycieraczki, swiatla itd.)jedynie lampka ladowania ale tylko na pierwszej pozycji stacyjki. wszystkie bezpieczniki cale. gdy zamykam drzwi to bzyczy urzadzenie widoczne na zdjeciu. tak samo jest gdy przekrecam kluczyk w stacyjce. ta czarna puszka znajdowala sie pod puszka z bezpiecznikami, m ozna ja wyjac od spodu. moze jakies sugestje??????????? do stacyjki dochodzi napiecie ale dalej gdzies zanika, rozrusznik na krotko kreci. czy to moze byc ten czarny element zepsuty? bo z tego co widze to jest sa tylko 2 elektromagnesy....wszelkie sugestje bardzo mile widziane...... HELP!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

niewiadomskyy / 2006-07-14 10:34:58 /


To jest sterowanie centralnego zamka. Moze jakies zwarcie robi.


Kliedys jak sie mi zablokowalo to silownik kolo pasarzera sie spalil :(

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-14 10:42:16 /


Albo zwarcie w tym sterowniku, albo jakieś przebicia do masy na przełączniku w drzwiach kierowcy/ kablach po drodze.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-14 11:20:50 /


a ewentualnie jak sprawdzic czy tam jest zwarcie???? w sumie to po wyjeciu tego wlacznika to powinno byc wszystko ok a nie jest. przejze wszystkie kabelki jutro

niewiadomskyy / 2006-07-14 13:54:43 /


jestem w trakcie poprawiania mas... szukam i szukam i jak narazie znalazlem dwie masy pod tapicerka przy nogach kierowcy i pasazera masa na silniku, masa w bagazniku i przy swatlach pod maska i jeszcze chyba masa od stacyjki... gdzie znajde jeszcze jakies uziemienie??? prosze o pomoc bo to niewatpliwie przyspieszy ten proces:) pozdrawiam. wczoraj poruszalem kablami i udalo mi sie odpalic samochod ale moja ciekawosc doprowadzila do ruszenia zamkiem centralnym i czar prysl...:)

niewiadomskyy / 2006-07-28 11:19:41 /