logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Filtr oleju -relokacja / używanie innego modelu niż dedykowany ?

Filtr oleju -relokacja / używanie innego modelu niż dedykowany ?

Witam.

Chciałbym spytać specjalistów o pewne kwestie związane z filtrem oleju.
W związku z modyfikacjami w aucie, nie mam możliwości stosowania dedykowanego filtra oleju.

Są niby dwa rozwiązania:
-zamontowanie zestawu do "relokacji" filtra oleju,
-stosowanie bardzo małego filtra, dedykowanego do zupełnie innego auta/silnika.

Relokacja filtra polega na tym, że sam filtr przykręcony jest na podstawce do karoserii pojazdu, natomiast olej doprowadzony jest przewodami z odpowiedniego adaptera. Pytanie jest, czy olej z takich przewodów nie będzie odpływał i wracał do miski? Czy przy kolejnym uruchomieniu będzie to skutkowało koniecznością ponownego napełnienia ich olejem? (w silniku zamontowana jest dodatkowo chłodnica oleju z podstawką z termostatem).

Jest też możliwość zastosowania bardzo małego względem oryginału filtra. Np. coś podobnego do FILTRON OP518. Nie znam się zupełnie na konstrukcji filtrów. Czy stosowanie innego filtra wiąże się z jakimiś zagrożeniami? Czy chodzi tylko o zmniejszoną powierzchnię filtrującą?

Thanks from the mountain za wszelkie sugestie.




♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-29 22:31:58 /


Ze dwa razy już zakładałem zestaw do relokacji filtra. Pilnowałem, żeby nie był zbyt daleko, żeby przewody olejowe nie były zbyt długie. Sprawdza się to.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-04-29 22:50:24 /