logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Podłączenie kompresora/sprężarki do 2.8i - co z rozdzielaczm paliwa !!!

Podłączenie kompresora/sprężarki do 2.8i - co z rozdzielaczm paliwa !!!


Witam, mam takie pytanie które strasznie mnie nurtuje, czy ktoś z Was zakładał może jakiś kompresor czy sprężarkę do motoru 2.8i ?
Zastanawia mnie jedna rzecz, czy powietrze już sprężone podłączyć do rozdzielacza i dalej normalnie tak jak idzie do kolektora, czy może bezpośrednio do kolektora ???
Ale jesli podłącze do rozdzielacza to czy nie wytworzy sie podciśnienie, że będzie na maksa otwierało klape do góry i przez to za duża dawka paliwa, a jak bezposrednio do kolektora to czy wtedy również nie wytworzy się podcisnienie które nie pozwoli klapie otworzyć się tyle ile powinna bo bedzie tłoczyło powietrze odrazu w kolektor ???
Nie jestem fachowcem ani specem ale lubie rzeźbić i dłubać stąd moje pytania, a kompresor to będzie najprawdopodobniej od G-60, albo jakikolwiek inny tylko mechaniczny napędzany paskim.
Wszelka pomoc mile widziana i dziekuje z góry - pozdrawiam.

momo / 2003-02-04 22:28:16 /




Wiesz tak w sumie ciekawy pomysł :-))

Niestety na stronie z której mam to zdjęcie nie było zbyt barwnego opisu :-(( a raczej nie było go prawie wcale

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-05 18:24:46 /


Wszytskie Tickford Turbo ... a zdjec w sieci masa jedank opisow zero :(

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-05 21:55:56 /