logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Licznik pokazuje 20km/h za malo... dlaczego???

Licznik pokazuje 20km/h za malo... dlaczego???

Witam.

Ostatnio wymienialem zarowki pod licznikiem i obrotomierzem. Cos sie stanelo ze licznik pokazuje teraz ok 20 km/k mniej niz powinien. Kapnalem sie ostatnio jak wyprzedzalem wszytkich, myslac ze jada taaaak wolno. Na szczescie zaden policjant nie zauwazyl tego szybciej ode mnie.


Proszszszsz o jakies pomysly naprawy.


Kuba

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-24 19:11:02 /


teraz? to kiedys pokazywal lepiej i przestal?
Moze nie pasuje przelozenie zebatek w skrzyni biegow, musisz dobrac odpowiednie do wielkosci kol i przelozenia dyfra.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-24 19:17:29 /


Skrzynia albo most od innego auta

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-24 19:17:37 /


powiem tak Ford tak ma :P lub to co napisali powyżej :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-24 19:22:06 /


przekręcić tarcze prędkościomierza o 20km/h w lewo

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-24 20:17:20 /


A zobacz jak z licznikem przejechanych kilometrów. Piszesz, że się skopało po wymianie żarówek. Dziwne... Nic najpierw zobacz co z tymi kilometrami. Jak się okaże, że tu OK to mogłeś gdzieś jakoś krzywo przykręcić czy co i się troche wskazówka przyblokowała i niezbyt chętnie wychyla się w prawo. Jeżeli zaniża też ilość km to tak jak pisali wcześniej...

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-24 20:49:26 /


A może przy zmianie żarówek palcem żeś poruszył wskazówkę prędkościomierza i przesunął ją o te -20 ? Da się, sam kiedyś tak niechcący zrobiłem.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-24 21:26:24 /


Coś w tym jest, bo sam ile razy wyjmuję zegary to potem zawsze mam parę podejść by dobrze ustawić prędkościomierz- na założonych zegarach- palcem jak pisał Michał.

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-25 00:58:16 /


Popieram, przełóż wskazówkę.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-25 08:21:03 /


Zobacz czy nie zagioles linki predkosciomieza jak wkladales zegary , moze byc zalamana i dlatego sie blokuje.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-25 08:26:49 /


Czy jak auto stoi (i jego tylne kola sie nie poruszają ;P) to wskazowka pokazuje 0 ? Skad wiesz ze 20 km/h za mało? Przy jakiej predkosci jest 20 za malo, sprawdzales przy roznych predkosciach z innym autem?

Mysza liil (EM) / 2006-07-25 09:23:06 /


no to tak:

podczas wymiany zarowek musialem wyjac linke bo inaczej nie bylo dostepu.

gdy samochod stoi to wskazowka pokazuje sporo ponizej 0.

plus, gdy wkaldalem linke spowrotem to wyddaje mi sie ze troche odgialem bolec linki (inaczej nie chcial wejsc do predkosciomierza).



Czy gdy samochod sie nie porusza to predkosciomierz powinien wskazywac 0? Nie pamietam jak to bylo przedtem.



Kuba

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-07-27 11:40:26 /


Powinno byc 0

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-07-27 11:44:36 /


Zakładamy oczywiście, że w tzw. międzyczasie nie zmieniałeś łapci na inny rozmiar? Bo na to też można obstawiać... :)
Poperam. Powinno być 0. W sumie.. to jakby się zastanowić.. mniejsze V-Max = mniejsze spalanie :))

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-01 00:16:20 /


No witam, podłączę się pod tą prędkość, ja wprawdzie żarówek nie wymieniałem, ale mam most od Granii 2.8 a serducho puka w rytmie 2.3 - i z kolei do pełni szczęścia brakuje mi 20 km/h, znaczy tyle pokazuje za mało. Czy w takim przypadku jest jakaś możliwość naprawki, podciągnięcia tego? Znacznie bardziej interesująco wypadają na liczniku kwestie typu np. 140 niż 120. Poza tym zawsze muszę wszystkim tłumaczyć, że tak naprawdę to my nie jedziemy tak wolno :) gdy jacyś wścibscy zaglądają mi przez ramię, hehe. Pozdr.!

PS Bo kiedyś poruszany był temat silnik 2.3 a most 2.8 to teraz mogę napisać, że ta kombinacja się sprawdza, auto ciszej jeździ, zwłaszcza w trasie, dłuższe biegi, V max już ok :) i ogólnie w porzo!

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-31 08:58:48 /


Przeciez silnik nie ma tu zadnego znaczenia. Tylko skrzynia biegow ( a wlasciwie przekladnia predkosciomierza), ewentualnie licznik (zepsuty?) no i jeszcze rozmiar kół.

Mysza liil (EM) / 2006-08-31 10:14:55 /


Dokładnie tak. Silnik jest nieistotny.
Ważne że masz SKRZYNIĘ od 2.3, a MOST od 2.8, co powoduje kilkanaście % rozbiezności. Przy 50-57 km/h to nie szkodzi, ale między 140 a 160 to już jest jakaś różnica :)
Jedynym lekarstwem jest zmiana zębatki dajnika prędkościomierza na wyjściu ze skrzyni. Proponuję kontakt z Myszą, Granadziarzem, Chuderem, Camaro...
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-31 11:20:27 /


Super, wielkie dzięki, tego mi było trzeba, niewykluczone, że będę się zgłaszać do ww. osobniqw:) Póki co mam trochę Grando-jazdy, także wzrokowy wzrost prędkości zostawię na później, niemniej temat mam już otwarty :) Pozdro i dzięki one more time!

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-31 18:29:03 /