logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » lampy xenonowe

lampy xenonowe

witam.
mam pytanie czy jest mozliwe zamontowanie swiatel xenonowyh do capri mkIII jezeli tak to od jakiego samochodu moga pasowac i jak sie tym zajac. z gory dzieki za odpowiedz.

soft74 / 2003-02-11 09:17:53 /


stary co ty chcesz zrobic z Caprika?? plastikcara jakiegos ;>
a serio za taczke hajcu na pewno cos podpasuje ;) ale to nie jest wymaiana zarowek na (X)zenon Blue Disco Super Bouns Lajt tylko zmiana instalacji elektr + mechanizm automatycznej regulacji wysokosci swiatel

Maciasek_3M / 2003-02-11 09:29:10 /


myślę ze po zamontowaniu takich lampek podwoi się wartość auta :-)
a na poważnie to będzie trochę kosztować. No i trzeba uważać jak się łączy przetwornicę bo tam już "poważne" napięcia są (kilkanaście kV)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-11 09:31:20 /


Nie mam zamiaru robic z wspanialego auta zadnego disco a o zarowach xenon blue tez nie myslalem zdaje sobie sprawe ze nie jest to maly koszt ale wezcie pod uwage jak to sie bedzie prezentowalo. Powiem tak, jade sobie spokojnie lewym pasem gdy nagle widze ze powoli do ogona zblizaja mi sie jakies xenony, grzecznie zjezdzam aby ustapic miejsca szybszemu i co mnie wyprzedza???...zrobilem oczy jak piec zloty. to bylo renault 9.Wiedz tak sobie pomyslalem, ze capri na xenonach to bylby dopiero wypas :)

soft74 / 2003-02-11 09:48:20 /


wez pod uwage ze bedziesz musial wydac minimum 5tys na same lampy i czesci instalacji, watpie czy jakiekolwiek dopasujesz zeby byly podobne do oryginalow, trzeba by wstawiac jakies dziwne ksztalty

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-11 09:55:52 /


wiec masz taczke hajcu?? hehe jakies 4,5,6 kola na zbyciu
dla mnie to bylby juz zbytek
mnie wkurzaja xenonki jadace z naprzeciwka, jakos tak zarza w oczy

Maciasek_3M / 2003-02-11 09:57:09 /


A może w tej "renówce 9" to nie były ksenonki lecz zwyczajne soczewki. Temat już kilkakrotnie przerabiany, dużo taniej i instalacji pruć nie trzeba.

Krzysiek H / 2003-02-12 08:20:13 /


potrafie odroznic xenony od soczewek tam na pewno byly xenony, ale poddales mi niezly pomysl z soczewami chyba tak zrobie a xenony to nie za 5.000pln ale za jakies 2, 2.5 juz mozna zalozyc

soft74 / 2003-02-12 15:39:09 /


Jakie to jest reno 9 ? a coo do xenonow to musisz jeszcze dolozyc system oczyszczania szkiel reflektorow. spryskiwacz naczy sie :)

Maskek / 2003-02-16 20:58:38 /


To Maskek - jakie to jest "Reno 9", pytasz?
Otóż jest to "Samochód Roku" z 1981 r., odpowiednik dzisiejszej Thalii - pierwsza Renówka z poprzecznym silnikiem ułożonym w linii ze skrzynią. Na tym podwoziu 3 lata później zbudowano tzw. "Supercinq", czyli drugą generację Renault 5. Silniczki 1.1, 1.4 (również turbo, 115 PS) albo 1.7 oraz diesel 1.6. Wersja hatchback nazywała się Renault 11 i w wersji turbo 1.4 Andrzej Koper zrobił na niej 2 razy Mistrza Polski w rajdach, a raz zdaje się Mistrza Europy Wschodniej (wtedy to się nazywało Puchar Pokoju i Przyjaźni RWPG). Próba uczynienia z R9/11 auta światowego nie wypaliła, choć produkowane było w USA jako Renault Alliance, w Turcji (Renault Broadway, jeszcze 3 lata temu), Argentynie i jeszcze w paru miejscach świata. Zastąpione w Europie przez R19,a ta z kolei przez Megane (resztę historii już chyba znasz).
Osobiście BARDZO POWĄTPIEWAM w xenony do R9 - natomiast widziałem R19 z xenonami, może Soft 74 odróżnił xenony od soczewek, tylko nie odróżnił R9 od R19.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-16 21:48:34 /


tak sie sklada ze moj poprzedni samochod byla 19-stka wiedz nawet gdybym nie potrafil odroznic wozu strazackiego od karetki posiadajac takie auto sa male szanse abym sie pomylil :)

soft74 / 2003-02-17 13:02:38 /


OK, Softie, nie szło mi o to że sie nie znasz, tylko że klikając zgubiłeś "jedynkę" i została sama "9". Ale teraz już mamy jasność - szczerze powiem, ze nie widziałem R9 z xenonami w żadnym tuningowym katalogu. Którą to miało atrapę - stage 1, 2, 3 czy 4? Migacze pionowo czy w zderzaku?
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-17 13:19:22 /


sam bylem w glebokim szoku i musialem sie uszczypnac aby sprawdzic czy nie byl to aby sem. no cuz rozne dziwactwa jezdza po naszych drogach :)

soft74 / 2003-02-18 14:08:11 /


Szukam speca od xenonów, temat nie dotyczy old forda dlatego daje to w offtop-a.
W dupowozie użytku codziennego :) fabrycznie pech chciał trafiły się xenonowe fabryczne światła :(.

Wszystko było ok jak auto było nowe teraz po 10 latach światła świecą słabo tj. na jakies 5-6metrów do przodu. Najśmieszniejsze że sprawdziłem system samo poziomowania jak i skorygowałem wysokość zgodnie z tym urzadzeniem na stacji kontroli.

W efekcie świecą dalej słabo , mało tego w starej felicji świecą mi lepiej jak te cholrne xenony w nowszym fordzie.

Czy wymiana żarówek rozwiąże problem?
Czy żarówki xenonowe sie wypalają jak zwykłe żarówki i swieca z czasem słabiej?

Będe wdzięczny za sugestie i pomoc co mozna zrobić z takim fantem.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-03-19 20:18:22 /


pewnie soczewke trzeba wyjąć i wyczyścić

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-19 20:21:51 /


też mam słabe w Mondku. Da się to rozebrać samemu do wyczyszczenia ? W dodatku jedno świeci czerwonawo, ale to chyba palnik się kończy

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-19 20:26:55 /


To pada w momencie chyba przeważnie, bo kiedyś padł mi w jaguarze ale do końca świecił mocno, tak więc pewno jakieś zabrudzenia bardziej jeśli słabo świeci.

Hubert_M Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-03-19 20:49:11 /


A orientujecie się czy są jakieś firmy na pomorzu które zajmują rozbiórką takich kloszy i czyszczeniem odbłysnika + soczewki?

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-03-19 21:42:43 /


Palniki xenon są przewidziane na 180 tys km - po tym przebiegu świecą gorzej od h7 ;)
A jak auto ma 10 lat - to odbłyśniki na bank do regeneracji - szczególnie jak to jest Toyota.
Ja regenerację robiłem tutaj, i gość wie co robi:
http://paaw.nazwa.pl/reg1/

Jak chcesz i umiesz się pobawić z rozebraniem lamp - to można mu same odbłyśniki wysłać do roboty, jak nie - to całe lampy i odeśle zrobione.

mieras Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-19 21:44:47 /


Ok wielkie dzięki, napisałem do nich zapytanie.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-03-19 22:06:53 /


Xenony to lampy wyładowcze. Mają to do siebie, że z czasem ich efektywność spada, tzn. pobierają taki sam prąd, ale emitują mniejszy strumień świetlny. Jeśli już zaczyna zmieniać barwy, lub gaśnie i zapala się ponownie, to koniec jest już blisko. Typowa trwałość to 2000h (3% uszkodzonych), po 3000h (ok. 63% uszkodzonych). Niestety, producenci nie podają danych co do spadku strumienia np. po 500h, 1000h itp., a może ktoś zna te parametry? ;-)
Jeśli chcesz, tu znajdziesz opis dot. soczewek, odbłyśników, przesłon itp. http://swiatla.arbiter.pl/galeria/swiatla.mijania.w.samochodach

PiotrekFCapri / 2014-03-20 00:57:13 /


rozbierał kto lampy w mondku ? to chyba gówniana robota , nie ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-03-20 11:57:55 /


Tu jest zdjęcie odbłyśnika z jakiegoś mundka http://swiatla.arbiter.pl/zdjecie/9054 Ma raptem dwa lat, a jak widać jest już nieźle przykopcony. Jeśli nikt nie podpowie, to może napisz do autora zdjęcia http://arbiter.pl/zdjecie/9933
Ewentualnie, w akcie desperacji, można użyć metody handlarzy do odmładzania reflektorów. Czyli wysuszyć, następnie wsypać proszku do prania i potrząsać. Zanieczyszczenia przyczepiają/sklejają się z proszkiem. Potem wysypać, wydmuchać sprężonym powietrzem. Powtórzyć w razie potrzeby. Do tego jeszcze polerka z zewnątrz i już refy młodsze o ok. 150 tysi :D
Nie praktykowałem tego, ale podobno nie rysuje powierzchni i działa b. dobrze…

PiotrekFCapri / 2014-03-20 13:36:37 /


Mondeo MK3? Piekarnik i delikatne rozklejanie, jak masz dodatkowe pytania to uderzaj na pw

Grzechu 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-03-20 14:36:14 /


Znalazłem firmę w 3M zajmującą sie tego typu rzeczami.
200zł/szt za rozłożenie, renowacje odbłysnika, czyszczenie soczewki i złożenie;
100zł/szt za polerkę zmatowionego szkła i zabezpieczenie bezbarwnym;

Było nie było impreza za 600zł /kpl ale zawsze to lepsze jak kupno kpl. nowych za ponad 2600zł.

Najgorsze jest to że tydzien ponad robią i się zastanawiam czy będzie można autem za dnia śmigać bez lamp przednich jeżeli posiada światła do jazdy dziennej.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2014-03-20 15:10:32 /


robię sam w końcu, czym czyścić "odbłyśnik" w xenonach ? Jedni na forach czyszczą szmatą z ludwikiem, a według drugich krzywe spojrzenie może je uszkodzić. Jeśli to chrom, to chyba twardy , nie ?

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-04-03 18:56:13 /