logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Pasy bezpieczeństwa w Capri MKI

Pasy bezpieczeństwa w Capri MKI

Jakie były fabrycznie montowane pasy bezpieczeństwa w capri MKI? Mam wersje z 1973 roku i w słupkach srodkowych mam otworyw których takowe pasy można zamontować lecz w acie były zamontowane tylko pasy biodrowe. Przegladalem foldery ale niewiele jest tam informacji na ten temat. Moze ktos ma jakies zdjecie na których dobrze widac orginalne pasy.
Pozdrowienia!!

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-02 14:20:40 /


W opcji były pasy bezwładnościowe. W MkIa rolka montowana była koło nóg tylnego pasażera. Na zewnątrz, nie tak jak w MkIII pod boczkiem. W MkIb chyba było tak samo. Zdjęć niestety nie mam.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-02 14:24:31 /


Podobne pytanie jak tytułowe, ale odnośnie TYLNYCH PASÓW w Capri Mk1. Ma ktos zamontowane? Pasują z czegoś P&P ? Pzdr

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-08 05:24:55 /


https://www.ebay.co.uk/str/retropartsgroup

Tylko opinie to średnie mają.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-08 08:22:04 /


myślałem nad 3 punktami bez napinaczy bo chyba jest u góry miejsce montaż. Przemyśle 2 punkty bo to rozwiązuje wiele problemów montażowo wyglądowych

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-09 07:48:41 /


Są też 3 punktowe bez napinaczy zdaje się u nich.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-09 08:42:49 /


nie kupowałem, ale mam w planach... fotelik (z zintegrowanymi pasami) powinno skutecznie dociągnąć
http://sklep.phm.szczecin.pl/pl/c/PASY-BEPIECZENSTWA-3-PUNKTOWE-STATYCZNE/251

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-09 10:25:03 /


montujcie isofixy...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-05-09 12:30:32 /


poszedł dwupunkt lotniczy. Fotelik mam akurat pod dwupunkta

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-09 13:43:28 /


I co ten isofix da? fotelik na pusto po aucie nie będzie latał. Dzieć i tak zapięty pasami na ciasno jest, pomijam już że jakiekolwiek bezpieczeństwo w naszych starych fordach to ponury żart, i mocowanie isofixa, topteth'a guzik da :/

Marian O! a można z ciekawości wiedzieć jaki? w usa coś na 2 punkty mają, ale i tak zalecają 3punktowe.

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-10 09:59:53 /


co da isofix? Dużo. Pasy sie jednak naciągają i taki fotelik z małym człowiekiem leci w przód jak pocisk, a 10 cm w przód ma znaczenie dla narządów wewnętrznych. Nie bez powodów, w fotelikach są nawet montowane nogi, wspierające do podłogi. Zobacz sobie jakikolwiek film, lub walnij w drzewo w celach testowych.

A jeśli bezpieczeństwo w fordach to żart- to po co pasy? Dochodzimy do pytania - czy chcemy spełnić wymagania prawne, czy zależy nam na bezpieczeństwie i 160 zł wydane na mocowania isofix to tak duży koszt, że nie wolimy liczyć na szczęście.



magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-05-10 10:30:20 /


Pasy jak są _dobrze_ zapięte spełnią równie dobrze swoja rolę. Co z tego, że isofix, pasami i tak musisz zapiąć czy malucha razem z fotelikiem, lub pasami z fotelika (np. advansafix), i one muszą być dobrze zaciągnięte, isofix tu nic nie zmieni.
Ja preferuje foteliki RWF, którego w capri raczej nikt nie zamontuje (poza pierwszym 0-18), mój pierwszy jeździł tyłem do końca przedszkola, aż do rozbicia volvo w którym było zamontowane, w capri było by kiepsko, drugi nadal jeździ tyłem i jeszcze długo będzie...
Poco pasy? żeby łatwiej było pozbierać... przy prędkościach i samochodach jakie teraz jeżdżą bezpieczeństwo w starym fordzie jest iluzoryczne.

pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-10 11:14:57 /


RWF w Capri z przodu da radę. Tylko nic nie widać w lusterku:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-05-10 11:20:43 /