logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Układ węży w 2.0

Układ węży w 2.0

Potrzebuje upewnic sie tylko co do dobrego podłączenia węży w moim 2,0 ohc (Capri III)przy pompie wodnej został mi jakiś wlot,czy też to jest wylot(średnica ok 0,8mm.)do czego to ustrojstwo???silik wydaje sie działać poprawnie,ale czysta ciekawośc nie daje mi spokoju...

m.i.c.r.o.n. / 2006-08-03 12:31:37 /


Przy pompie czy przy w obudowie termostatu ?
Jak przy pompie to jest to poczatek malego obiegu (idzie do nagrzewnicy itp).
Jak przy termostacie , to jest to przelew do zbiorniczka wyrownawczego ale chyba tylko w Tranzicie. W innych wersjach jest zatkany.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-03 14:28:03 /


jeżeli zbiorniczek ma przewód z chłodnicy, to to ustrojstwo ma za cel odpowietrzanie układu chłodzenia, powinno być zaślepione. Po nalaniu płynu należy go udrożnić, a jak wyjdzie powietrze i zacznie lać się płyn należy zaślepić. Jeżeli idzie z tego króćca przewód do zbiorniczka wyrównawczego to nie ma się czym dalej martwić. Pozdro

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-03 21:48:44 /


też mi się tak wydaje bo przewód o tej średnicy wychodzi u mnie z pod korka i idzie do zbiorniczka wyrównawczego

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-03 22:27:21 /


to z pod termostatu,wąż zaslepiłem wczesniej i nic,czyli wszystko okejos,tylko po co ford wymysla takie paternty???Aha jeszcze jedno:zbiornik wyrównawczy ma tylko jeden wąż wchodzacy przez korek.Rozumiem,że jak płyn sie zagrzeje to cos tam "poleci"ale jak wróci z powrotem do obiegu???czy moze podcisnienie wyssie ja z powrotem?dziwne roswiązanie...w innym moim fordzie powrót jest na dnie zbiorniczka i węzem prosto do chłodnicy z powrotem,a tu??hmmm...Czy to działa dobrze?

m.i.c.r.o.n. / 2006-08-04 07:43:08 /


Uklad z zaslepionym kroccem to nie patent , tylko pakowanie do auta tego co jest pod reka. Czysta ekonomia. Btw , to nie jest zadne odpowietrzenie.

Uklad ze zbiornikiem przelewowym dziala dobrze , jesli masz pelny uklad plynu i dobry korek od chlodnicy (ten z grzybkiem odpowietrzajacym).

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-04 08:55:32 /


działa to tak ze płyn jest wylewany do zbiorniczka jeśli jest nadmiar płyny a potem spowrotem zasysany

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-04 16:22:20 /


Dwa rodzaje układów. Zwykły ze zbiorniczkiem z wężkiem idącym do chłodnicy przy korku, wspominany króciec przy termostacie powinien być zaślepiony. Może on służyć do lepszego odpowietrzenia silnika po ponownym napełnieniu płynem. Przy układzie "ciśnieniowym" zbiorniczek wyrównawczy ma odpływ na wąż dostarczający płyn z chłodnicy do silnika, a ww króciec ma wężyk odprowadzajacy nadmiar płynu do zbiorniczka wyrównawczego. Pozdr.

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-04 23:02:08 /