logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Sprawy urzędowe--potrzebna pomoc!

Sprawy urzędowe--potrzebna pomoc!

Witam.
Co zrobić żeby bez żadnych konsekwencji zarejestrować i ubezpieczyć samochód rok po jego zakupie? Sprawa wygląda następująco: kupiłem niedawno Capri, zapłaciłem podatek i teraz potrzebuje około roku czasu, żeby doprowadzić go do stanu używalności, wyremontować itp. Samochód nie jest przerejestrowany na mnie( a jest obowiązek przerejestrowania go maxymalnie do miesiąca po zakupie).
Tylko rejestrując samochód wpadam w błędne koło bo muszę zapłacić OC (baaardzo wysokie) a dlaczego mam płacić ubezpieczenia jeśli przez rok nie będę samochodu używał? Postanowiłem że nie będę go wogóle rejestrował, bo prawdopodobnie nie będzie z tego powodu żadnych konsekwencji finansowych(tylko upomnienia z wydziału komunikacji?). Gdybym go zarejestrował i nie opłacił OC napewno musiałbym płacić kary pieniężne(wg. pani z PZU--"jest dowód rejestracyjny -musi być ubezpieczenie").
Pytam Was bo napewno mieliście już takie sytuacje -- co robić?

Pudel / 2002-04-09 21:59:23 /


jezeli przez rok nie bedziesz uzywac samochodu..... to dostaniesz 5% znizki za bezszkodowa jazde hehehe. OC musisz i tak zaplacic. jak bedziesz go rejestrowac to ci dopiernicza kare- kumpel za skode 1300ccm i 55dni zwloki wczoraj zaplacil 60zl kary przy rejestracji. OC musial i tak zaplacic. nie wiem czy da sie to obejsc. musisz sie zapytac w urzedzie komunikacji, zlozyc podanie...ale nie wiem czy cos z tego bedzie. jak chodzi o $$$$ to urzedy sa nieublagane.

Jabol / 2002-04-09 23:34:58 /


Jeśli opłaciłeś umowę to spoko, samochodu nie rejestruj i po zawodach. Samochód który jest zarejestrowany musi mieć opłacone OC. Pytałem niedawno w urzędzie komunikacji i dowiedziałem się że w zasadzie nic mi nie grozi za niezarejestrowanie samochodu w terminie do 30 dni. Kazali mi tylko opłacić umowę. Możesz iść i zapytać u siebie i zobaczysz co Ci na to powiedzą.



kavaler / 2002-04-10 01:11:29 /


Ja pytałem, trzeba opłacić umowę w urzędzie skarbowym, za nieprzerejestrowanie w ciągu 30 dni nie ma żadnych konsekwencji, OC płaci się za samochód zarejestrowany czyli musisz je ołacić w momęcie przerejestrowanie.
Tak jest przynajmniej u mnie.

*Piotrek* / 2002-04-10 07:33:23 /


Zgadzam sie z przedmowcami. W moim przypadku capri kupilem w styczniu, zarejestrowalem i oplacilem oc we wrzesniu a wyjechalem w grudniu :-(. Jak zaplaci sie podatek, to choc istnieje obowiazek przerejestrowania wozu w ciagu 30 dniu, nie ma zadnych konsekwencji jak sie woza nie przerejestruje. Innymi slowy OPLAC PODATEK I WYREMONTUJ pozniej bedziesz sie martwic o przerejestrowanie ;-)

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-04-10 16:52:48 /


Obowiązek opłacania OC zaczyna się już w momencie kupna auta, jeżeli nie posiada ono ubezpieczenia. Jeżeli w przyszłości ktoś, kto nie ma OC, uszkodzi Twoje Capri i będziesz się domagał odszkodowania z UFG, to najpierw sam zapłacisz karę za brak OC, a potem dopiero dostaniesz odszkodowanie. Roszczenia UFG przedawniają się po 3 latach. Jeżeli zastanawiasz się po co OC, jeżeli samochód nie jest używany, to wyobraź sobie, że ktoś może Ci go skubnąć i wyrżnąć w jakąś np. S-klasse. Wiesz kto zapłaci za szkodę, jeżeli auto nie ma OC? UFG, a potem ściągnie kasę z Ciebie! Co do przerejestrowania - żyjemy wszyscy w pojebanym kraju, więc w każdej chwili mogą wejść jakieś nowe przepisy, które utrudnią Ci zarejestrowanie auta i wtedy obudzisz się z ręką w nocniku. Powodzenia!

Krzychu / 2002-04-10 17:29:46 /


Tak czy inaczej jesli wozem nie jezdzisz po ulicach OC ci nie potrzebne, tak jest i nikt cie do tego zmusic nie moze, a jesli chodzi o te przepisy to racja nigdy nic nie wiadomo, moze zakarza nam jezdzic samochodami starszymi niz 10 lat :-( wszystko jest mozliwe :-(

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-04-10 22:29:56 /


Krzychu, skąd masz takie informacje że roszczenia UFG o odszkodowanie za szkody komunikacyjne przedawniają się po 3 latach? To znaczy, czy mógłbyś wskazać na odpowiedni przepis? Czy to przedawnienie działa w obie strony, to znaczy czy roszczenia pokrzywdzonego wobec UFG też się przedawniają po 3 latach? Od jakiego momentu liczą się te 3 lata? Jest to dla mnie istotne, bo sam mam roszczenie wobec UFG, lada... no, może nie dzień, ale wkrótce miną owe 3 lata, a akurat mam wrażenie że UFG gra na zwłokę, a gdyby zgarnąć kasę to mógłbym nieźle wypaść moje Capri, a tak... :-(

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-04-16 14:32:06 /


Przedawnienie po 3 latach dotyczy kary za brak OC. To tak jak 5 lat dla urzędu skarbowego czy celnego na ściąganie należności. Jeżeli Twoja sprawa z UFG cięgnie się 3 lata to nie masz się czego obawiać. Nie o takim przedawnieniu pisałem.

Krzychu / 2002-04-16 15:13:17 /


ja mam Granadę i po roku od zakupu przerejestrowałem ją płacąc 2% podatku i 37% od tych 2% podatku kary za opóźnienie - te 37% to wartość ustawowa za rok zwłoki. Wyszło ok 70 PLN podatku przy przepisaniu własności na mnie.

Co dalej ?
Gdy przyjdzie czas na zarejestrowanie auta w urzędzie komunikacyjnym to będę rejestrował go na spółę z ojcem [bo ma 60% zniżki - dzięki temu zapłacę OC niecałe 1000PLN a nie prawie 3000 PLN] dając przy rejestracji akt 50% darowizny auta na niego.

Ubezpieczenie:
Auto stało rok bez OC więc Panowie ubezpieczam go w zupełnie innej firmie - dlaczego ? - jeśli pójdę do Warty gdzie był on wcześniej zarejestrowany to zapłacę karę za eok bez OC i obowiązkowo jeszcze OC. Dlatego idziemy do innej firmy ubezpieczeniowej: np. Alianz albo najlepiej Daewoo i tam nie są w stanie sprawdzić, że postąpiliśmy niezgodnie z przepisami i nie mamy OC od roku.

Koniec końcem mamy zalegalizowane auto z OC rozbitmym na dwie raty i uśmiech na buzi.

Staszkinsen / 2002-05-07 15:09:25 /


Jeżeli kogoś by to interesowało, to najtańsze ubezpieczenia są w Samopomocy.
Znajdźcie jakiegoś agenta i sprawdźcie. Naprawdę warto. Mają najniższe stawki wyjściowe. Rocznie za 2.0l wychodzi mi niecałe 395 PLN (mam 65% zniżki).

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2002-05-29 17:38:59 /


Przy takiej zniżce to wszędzie będzie mało kosztować:)
Wyobraź sobie że ja nie mam żadnych zniżek:(..i też mam 2.0, więc wyniesie mnie to około 1500zł.

Pozdrawiam

Pudel / 2002-05-30 05:58:15 /


PUDEL MASZ TAK MO JAK JA ROK AUTA 1978 TO SIE NIE ZASTANAWIAJ TYLKO PĘDŹ DO PZU. ZALEZY JESZCZE ILE MASZ TY LAT I ILE LAT MA TWOJE PRAWKO. POZDROWIONKA.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-01 08:39:44 /


Patryk, mam 21 lat i prawo jazdy od 17-tego roku życia. Obawiam się ,że na żadne żniżki się nie załapie...

Pozdro

Pudel / 2002-06-02 14:16:15 /


MOZESZ WEJŚĆ NA STRONY UBEZPIECZALNI NP. SAMOPOMOCY
HTTP://WWW.SAMOPOMOC.PL LUB PZU TAM MASZ PRZYKŁADOWE STAWKI. POZDROWIONKA. NAJLEPIEJ JEDNAK ZGŁOŚSIĘDO PRZEDSTAWICIELA UBEZPIECZENIOWEGO, I TEN WYBIERZE TOBIE NAJTAŃSZA POLISE. POPROŚGO ABY PODAŁ TOBIE STAWKI KAŻDEGO Z UBEZPIECZYCIELI.

H2O patryk_3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2002-06-02 14:42:14 /


Ok-będę coś próbował załatwić.
Dzięki.

Pudel / 2002-06-03 10:11:46 /


Ile kosztuje wymiana dowodu rejestracyjnego, w przypadku gdzie brakuje już miejsca na pieczątkę dla diagnosty ??

PiotrekGran Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-06-27 15:41:15 /


Będę wiedział pojutrze, to dam znać, jak wymienię swoje :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-27 15:55:05 /


chyba coś koło 50 zł

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-06-27 18:31:28 /