logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Silnik kreci do max 2500 RPM na gazie, co jest ???

Silnik kreci do max 2500 RPM na gazie, co jest ???

Witam, silnik w mojej kaprysce pracuje pieknie rowniutenko w okolicach 1000 RPM. Gdy daje przegazowke kreci max do 2500 czasem do 3000 i tyle i sie dusi i pierdzi itd. Nie da sie wiec zbytnio ruszyc lub przyspieszyc, moze tylko utrzymac predkosc na rownej drodze.

Wyglada na to ze jakby nie dostawal wystarczajaco powietrza lub gazu na wyzszych obrotach.

Dodam ze na paliwku dziala ok.

Czy ktos mial juz taki problemik??? Prosze powiedzcie jak to naprawic.

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-11 20:19:32 /


przytkaj ręką toche dolot powietrz i wtedy spróbuj

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-11 20:21:49 /


albo daj wiecej gazu. Moze mieszanka jest zbyt uboga.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-11 20:54:53 /


a masz gaz w zbiorniku???

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-12 07:34:35 /


Gazu jest 3/4 zbiornika wiec z tym nie ma problemu. Sprawdzalem tez czy jest zawor moze zamkniety ale jest otwarty. Gaz dochodzi do miksera ok. Moze cos jest z mikserem?? Moze filterek zapchany?? Dodam ze juz tak wczesniej mi sie dzialo ale samo sie naprawialo. Teraz samo naprawic sie nie chce. Oco czurwa chodzi.

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-12 13:03:50 /


a zasilanie centralki gazowej masz c cewki czy ze stacyjki

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-12 14:17:46 /


zasilanie jest z pierwszego bezpiecznika liczac od szyby. nie wiem czy to stacyjka czy cos innego.

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-12 15:02:03 /


albo moze kiepski gaz zatankowales kiedys tak miałem tylko mój krecil wyzej ale potem nagle tracił moc

Rafi - Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-12 15:26:52 /


Nie ma kiepskiego gazu, ford przepali wszystko ;) Sprawdz najpierw filterek.

Mysza liil (EM) / 2006-08-12 15:46:16 /


a gdzie jest filterekkk???

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-12 17:24:39 /


Właśnie,jeśli masz starą instalkę to po pierwsze sprawdz filterek który znajduje się pod maską przy elektrozaworze od gazu.W najgorszym przypadku masz duży syf w zbiorniku gazu i zapchał ci przewód zasilający do elektrozaworu.Ja miałem podobny przypadek i okazało się że przewody były zapchane.Pomogło kiedy odkręciłem przewód od wielozaworu w butli i przy elektrozaworze.A nastepnie wpuściłem w przewód 10atm z kompresora.Wyleciało w cholere syfu i po wymianie filterka od gazu wszystko wróciło do normy.No chyba że masz go za bardzo skręconego na śrubie regulującej ilość dopływu gazu.Spróbuj najpierw rozkręcić śrubę (tą na przewodzie doprowadzającym gaz do gaznika) o 1 obrót i jeśli nic się nie zmieni to sprawdz filterek gazu.Pamiętaj !!!
Filterek odkręcasz tylko w momencie kiedy masz zakręcony zawór na butli(no chyba że masz elektrozawór na butli to spoko).Pozdro.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-12 21:37:30 /


Kolesiowi w mundku syf w zbiorniku zapchał filterek na ssaniu w butli .Po rozkręceniu wielozaworu wyglądało jak by smok był zassany przez silnik .Piszę o tym bo objawy były podobne , tylko pewnego dnia po zatankowaniu zapchał się całkiem a to boli wypuścić cały zbiornik.
Pozdrowki

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-12 22:40:44 /


Wykrecilem filterek. Strasznie zarabany jakims bialym syfem. To bedzie raczej to. Kupie nowy filterek i zobaczymy.

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-13 17:34:18 /