logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Co to bedzie??? Padla rurka wspom i jezdze bez oleju

Co to bedzie??? Padla rurka wspom i jezdze bez oleju

Witam padla mi dzis rurka od wspomagania. Olej sie wiec wylal i trzeba bylo jechac do domu "na sucho". Teraz nie mam czasu jej wymienic i bede chyba musial jezdzic tak przez jakis tydzien lub wiecej. Co to bedzie co to bedzie?? Czy lepiej nie jezdzic?

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-14 20:37:34 /


No jak masz tak zamiar jezdzić to kup sobie zawczasu drugą przekładnię:)

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-14 21:45:05 /


zdejmij pasek napędzajacy pompe wspomagania i dalej do przodu

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-14 22:18:44 /


a dlaczego odrazu 2ga przekladnie ??
kreci sie kiera zle ale przez ten czas to przypakujesz
przekladnia sie przez to nie zepsuje

a co do pompy to ja w scierce zrobilem na bank ponad 1000 km bez oleju a jeszcze nie wiem ile poprzednik i znalazlem czas na zmiane nie cieknacego magla ,zalalem i jezdze do tej pory i nie narzekam

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-14 22:18:58 /


Wg fachowca jeżdżenie na przekładni bez oleju szkodzi, może się zatrzeć, a później trzeba regenerować jak się da. Ja bym nie ryzykował, raz się uda i nic się nie stanie, a drugi raz wypakujesz kilka stówek na regenerację. W sumie do odważnych świat należy ;)

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-14 23:19:50 /


Jeżdziłem na "suchym" maglu z pół roku i luz, bardziej bałbym się o pompę- zdejmij pasek-minuta roboty. Pompę załatwiłem w jakieś 300km na kręciła na sucho...
Najlepiej znajdź czas, bo czas to pieniądz ;)

Witan. Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-15 10:24:56 /


Okejos... zdejme pasek bo mi sie nawet podoba jazda bez wspomagania

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-15 11:17:38 /


zdejmij pasek z pompy i mozna smigac. Maglowi nic nie bedzie.

Kriss_MustangII / 2006-08-16 10:20:31 /


Maglowi nic nie bedzie? Po dluzszej jezdzie i kreceniu kierownicą "na siłe" zniszczy sie tzw. element podatny w orbitroli. Wyrobi sie taki sprezysty kawałek gumki odpowiedzialny za siłe wspomagania. Efekt bedzie taki, ze powstanie luz obrotowy na wałku i wspomaganie bedzie działać samo, bez mozliwosci wyczucia auta w zakretach, pompa bedzie pracowala na max cisnieniu, a kiera bedzie sie obracała pod wlasnym ciezarem... Moze przez miesiac jazdy bez paska sie nie popsuje, ale dluzej - kto wie... Zalecalbym wiec ostroznosc w jezdzeniu bez paska. Ilez to roboty pospawać rurke?

Mysza liil (EM) / 2006-08-16 11:14:47 /