logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » Gwint calowy 7/16" 20 UNF

Gwint calowy 7/16" 20 UNF

Pytanie odnośnie w/w ustrojstwa, mianowicie, czy ktoś dysponuje nakrętkami do kół [starego typu RSy, z płaskim, nie stożkowym gniazdem] na szpilki o gwincie calowym 7/16" 20 zwojów na cal, albo chociaż gwintownikiem tego rozmiaru?
Wszelkie pomysły lub niamiary na kogoś kto może mieć - mile widziane :)

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-16 14:50:25 /


Skoro szukasz gwintownika to chcesz zrobić gwint jak sie domyślam, calowy. Ja mam calowe, ale mniejsze rozmiary. Natomiast najlepiej idź do tokarza i on zrobi Ci taki gwint na tokarce, ja wiele śrób calowych dorabiałem u tokarza w czasach jak nie posiadałem calowych gwintowników.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-16 15:16:08 /


nakrętki do kół powinny mieć odpowiednią wytrzymałość.. nie każdy tokarz jest w stanie dobre zrobić. Dla własnego bezpieczeństwa kupił bym nowe fordoskie metryczne szpilki, a do takich nakrętki to już nie problem.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-16 15:28:45 /


Chyba mam gwintownik tego rozmiaru. Zamienialem szpilki od kolektora wydechowego na sruby i jezeli sie nie myle to wlasnie tego rozmiaru uzylem. Zadzwon do mnie na 697-889-461 to Ci potwierdze.
Nara.
Phart.

Phart Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-17 16:41:37 /