logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Czerwona Kontrolka

Czerwona Kontrolka

Witam serdecznie,

Co to za czerwona kontrolka w taunusie po lewej stronie kolumny kierowniczej. Ani tego wlaczyc ani wylaczyc a mimo to jest "ruchliwe" ;-)
Podobny temat byl juz na forum, z tego co pamietam w stylu "quizu"...
Dzis poraz pierwszy zauwazylem ze kontrolka swieci sie co spotekgowalo moja ciekawosc do fenomenu tegoz zjawiska...

Daro Darecki Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-21 23:03:01 /


Jeśli masz na myśli taką kontrolkę po lewej stronie na metalowej części deski rozdzielczej to jest to kontrolka płynu hamulcowego.I z tego co wiem to występowała taka kontrolka w Ghia.Pozdro

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-21 23:45:00 /


A jest ruchliwe bo jest to przycisk którym sprawdzasz czy masz właściwy poziom płynu.Po naciśnięciu zaświeca się i jak jest wszystko ok to gaśnie.Sprawdz czy nie masz za mało płynu hamulcowego.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-21 23:47:13 /


Jest to kontrolka płynu hamulcowego w niej powinna być sprężynka (bynajmniej jest u mnie i nic nie musze naciskać). Gdy jest mało płynu to się zapala. Pozdrawiam

repcak Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-30 21:02:41 /


chcialem wlasnie o to zapytac.
mam taka kontrolke:



no i zaczela mi dzis swiecic w czasie jazdy. doszedlem do tego ze to moze byc plyn hamulcowy, ale zerknalem pod maske no i nie jest go za malo, jest tak w polowie skali jesli dobrze odczytalem min i max.

dolac tak dla wszystkiego zeby mi nie swiecila, a jak tak to czego?

ps. obalam twierdzenie ze byla tylko w ghia bo moj to do ghia ma bardzo daleko.. :))))

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 00:00:22 /


masz czujnik na korku zbiorniczka ?? pozatym to chyba jest w miejscu awaryjnych w Capri ? dobrze kojarze ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 00:45:41 /


w capri faktycznie jest tam awaryjne...u mnie niestety z jakiegos powodu przestalo dzisiaj działac :/

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 01:02:53 /


w Capri tam sa awaryjne, w Taunusie awaryje sa na desce kolo podgrzewania szyby.

tak, mam zbiorniczek z czujnikami.

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 01:57:13 /


Tak, to jest kontrolka poziomu płynu hamulcowego i bywała nie tylko w Ghia. U mnie w Bluesie też takową stwierdzono. Dolej płynu DOT4 do zbiorniczka i po sprawie.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 09:11:56 /


oka, dzieki.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-31 10:29:19 /


A ja tez mam tą kontrolke, tylko bez klosza i do tej pory myślałem ,że to zepsuta lampka do podświetlania obszaru w okolicach nóg( nie wiem po co). A na zbiorniczku nie mam żadnego czujnika i mój Bastard nawet nie stał obok Ghia...chyba ktoś, coś majstrował przy tym -wnioski z tego takie

Zawada1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-31 19:41:16 /