logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Capri mk1a włączniki na desce rozdzielczej

Capri mk1a włączniki na desce rozdzielczej

Cześć,
może ktoś się orientuje w temacie włączników z Capri mk1a?

Interesuje mnie kwestia mocowania sprężystych blaszek blokujących przełącznik w desce.
W jednym typie przełączników te blaszki były wsuwane w wąską szczelinę z boku przełącznika, ale mam przełącznik z innym typem mechaniki i w nim nie ma już tego rowka żeby wsunąć blaszkę.
Ktoś może wie jak on był blokowany?

Na zdjęciu po lewej stronie przełącznik bez rowka

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-19 21:18:05 /


Jak włączniki klawiszowe do Old Forda to ja wiem wszystko . Poszukam i zrobię fotki .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-22 09:11:24 /


Generalnie ten drugi typ to tzw.Bonnella .Występowały w autach produkowanych w DE przed pierwszym liftem w połowie 1970 roku ale w GB w sumie do końca produkcji . Praktycznie wszystkie RHD mają takie . W LHD często w takiej obudowie występują światła awaryjne do końca produkcji . Spora zaleta szczególnie dla włącznika świateł że się nie roztapiają jak 70EB-11654-A-A .Wada Bonnella jest taka, że plastik z przycisku matowieje i ścierają się piktogramy , w tej drugie wersji wytarte są jedynie ekstremalnie eksploatowane. Kolejną różnica to właśnie te blaszki trzymające włącznik w desce rozdzielczej . Wersja DE ma takie fikuśne trudne do zastąpienia czymkolwiek , Bonnella ma kawałek prostej blaszki którą można wygiąć sobie samemu szczypcami. Utrzymują się na miejscu dzięki temu zatrzaskowi który tworzy się miedzy ramką oraz podstawą i zaczepia się tam blaszka . Jednym słowem jak nie masz to sobie łatwo dorobisz .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-22 09:29:58 /


Dzięki za odpowiedź. właśnie coś tak podejrzewałem, że ta blaszka ma się tak podwijać do środka przełącznika ale wydawało mi się, że szczelina w obudowie jest za wąska. Także teraz już wiem, że tak właśnie ma być, dzięki.
Ten bonnella, który mam to własnie światła awaryjne. Mam kilka przycisków tego drugiego typu używane w DE, z czego większość ma połamane zatrzaski, łączące góre z dołem przycisków. O roztapianiu nie wiedziałem. To wynika z różnic pomiędzy konstrukcjami przycisków? Bo wydawało mi się, że część stykowa jest wykonana bardzo podobnie. Czy po prostu większego obciążenia styków?
Będę próbował wykonać przełączniki, na wzór mechanizmu właśnie tego bonnella bo on wydaje się dużo bardziej trwały. Ale czy się uda je wykonać, później czy to będzie działać i jak długo to już nie wiem ;)

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-23 11:33:37 /


Troche trudna walka z tym jest ale jakby co mam w ofercie większość typów odnowione tak że wyglądają miodnie . Niestety tanie nie są .

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-06-24 13:30:14 /