logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Problem z odbudową Mustanga z 1970

Problem z odbudową Mustanga z 1970

Witam wszystkich,
Odbudowuję Mustanga z 1970 roku i mam poważny problem. Trzeba wymienić obydwie kopuły - obudowy sprężyn i amortyzatorów przednich tzw. "shock towers" bo stare są skorodowane. Okazuje się, że w ciągu 35 lat jakimś cudem nieco się przemieściły;-)) Żeby precyzyjnie określić miejsce wspawania nowych kopuł potrzebny jest pomiar z innego takiego samochodu. Jeśli ktoś ma taką furę w dobrym stanie to mógłby otworzyć maskę swojego rumaka i zmierzyć odległość między charakterystycznymi punktami na kopułach. Mogą to być wymiary takie jak X oraz Y wskazane na obrazku. Z pewnością wymiary te są takie same we wszystkich Mustangach z lat 69-70 a prawdopodobnie także we wcześniejszych modelach od 65roku. A może ktoś ma pomysł gdzie znajeźć taką informację? Będę wdzięczny za każdą wskazówkę w tej sprawie!
Pozdrawam,

PS. Na marginesie to jest właśnie Mustang mach 1 z Krakowa o którym ktoś juz wspominał na łamach tego forum. Był w tragicznym stanie, aktualnie wygląda tak jak na drugim obrazku. Juz pół roku nad nim pracuję i nadal dużo pozostało do zrobienia.

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-26 22:36:21 /


Mustang 65, 66 odpada napewno, był węższy. Mogę jutro zrobić pomiary w 68, był od początku w dobrym stanie nic nie ruszane, ale czy to na pewno będzie to samo to nie gwarantuję.

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-27 20:10:56 /


Gdzieś mam przekątne nadwozia w punktach pomiarowych na schemacie w książce (mam nadzieje że są tam też zawieszenia ;-)) - jak nie zapomne to w tygodniu moge spróbować zrobić skan - ale też dotyczy rocznika 68.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-27 21:29:14 /


65 i 66 były węższe zewnętrznie na pewno ale te wymiary powinny mieć takie same. Nie wiem tego na 100% bo nie znalazłem informacji o tym w żadnym źródle lecz poszlaki są mocne: to chromowane wzmocnienie widoczne na pierwszym zdjęciu, tzw. "export brace" jest do kupienia za oceanem, np. w znanej Wam pewnie firmie Mustangsunlimited.com i jest opisane jako pasujące do modeli od 65 do 70r. http://www.mustangsunlimited.com/itemdy00.asp?T1=160522+01
Tym bardziej sądzę, że mogę wykorzystać pomiar z rocznika 68, Przemek będę wdzięczy za jak najszybszą informację, najlepiej SMSem na numer 602206098. Jutro rano powinienem być w warsztacie żeby jakoś ruszyć temat.
Michał, wymary z materiałów też sie przydadzą dla ostatecznej weryfikacji.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam,
Wiesław

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-28 00:16:44 /


ftp://ftp.capri.pl/user/mikeb4/Tech/Must/mustwymprzek.jpg

niestety nie ma dokładnych wymiarów osadzeń punktów mocujących zawieszenie. Ten export brace w 64-66 był inny niż w 67-68 (wczeniej jednoczęściowy, później z dwóch osobnych rozpórek) ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-28 00:32:38 /


od '67 roku poszerzyli mustanga bo nie chciały wcześniej wchodzić big blocki, więc raczej zewnętrzne poszerzenie było następstwem różnic w środku

Abo!GOP! Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-28 12:12:40 /


Dziekuję bardzo, już mam te wymiary - kryzys techniczny zażegnany. Rysunki też się przydały, dzięki Mike!

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-06 11:01:42 /


Dla wszystkich którzy mi pomoli lub chcieli pomóc mam dobrą wiedomość: wreszcie po niemal 2 latach walki z rdzą, słabością materii, czasu i ludzi oraz wszelką niemocą projekt "Musio" zbliża się do końca. Lakier został położony w tym tygodniu, Dr Vette złożył nareszcie silnik i zabieramy się za składanie tego wszystkiego w jedną całość. Podbno pownno to zająć 2-3 tygodnie ale nauczony doświadczeniem nie liczę, że skończymy w miesiąc. W każdym razie teraz będzie Mustanga coraz więcej a nie coraz mniej jak dotychczas. Obyśmy przypalili gumy przez jesiennymi deszczami! Załączam zdjęcia zrobione wczoraj...
pozdrawiam,

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-12 17:55:16 /


piekny, kolorek bedzie swietny.
gratuluje wyboru wlasnie tego modelu!!!

Kriss_MustangII / 2007-07-12 18:31:38 /


mozna prosic o numer katalogowy lakieru??? :)

zamierzam zrobic wlasnie taki w polaczeniu z czarnym winylowym dachem i kilkoma czarnym elentami...

♠MAD♥DOG♠ Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-12 21:58:20 /


lakier z focusa ??

Pe®ana Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-12 22:26:48 /


Dech zapiera i zazdrość zżera... Piękna maszyna kolor super.
Gratulować takiej limuzyny

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-12 23:00:33 /


Tu jest karta lakierów dostępnych u Forda z 1970r.
ten kolor nazywa się Acapulco Blue (Hulla Blue) i ma oznaczenie 6, z tego co pamiętam to lakiernik w swoich katalogach szukał właśnie po tym kodzie 6 po prostu;)
http://www.classicmustang.com/colors/1970_exterior_colors.htm

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-13 15:07:50 /


tyko nie limuzyny, bez przekleństw proszę ;p))

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-13 15:09:20 /


A czy zamawiałeś dokładnie taki lakier z USA .. jeśli tak to gdzie ;-)

http://www.classicmustang.com/colors/1968_exterior_colors.htm

ja potrzebuje z 4 litry R - Highland Green ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-13 15:28:47 /


Lakier kupiony był już pół roku temu bo się mój mistrzu frasował, że już niedługo nie dostanie nic poza wodnym szajsem. Z tego co pamiętam to nie ściagał tego z USA, wystarczy receptura i dokładnie taki sam lakiem możesz zrobić w kraju, będzie inna baza i inny bezbarwny ale wygląd będzie identyczny. Z tego co słyszałem to w 1970 lakiery zawierały ołów a to jest od dawna zakazane;((
Mike, ale co Ty znowu lakierujesz, nie skończyłeś jeszcze tego swojego coupe z 68 roku?!!?

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-14 00:39:50 /


Nie nie skończyłem - dozwolona jest produkcja lakierów wg. starych receptur do starych samochodów ;-) na szczeście o tym prawnie pomyśleli niektórzy.

ale skąd dobierałeś baze ?? gdzie znalazłeś recepture ?

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-14 01:08:59 /


Pamiętam, że nie miał z tym wielkiego problemu ale w tym warsztacie już nie jednego amerykanina reanimowano. Miał pełno starych katalogów Forda i tam chyba szukał. Zapytam się go o ten Twój kolor i napiszę jeśli się czegoś dowiem!
pozdro,
WZ

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-15 13:17:34 /


Szkoda, że nie wiedziałem o tym że stare lakiery są dostepne, rozważyłbym.. podobno lakiery z ołowiem były nie do zdarcia i najlepiej zabezpieczały blachę przed korozją?! Sądziłem, że mnie odbudowa zajęła wieczność ale Twoim przypadku czytałem chyba za 4 lata temu?!?

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-15 13:25:05 /


7 lat :-) ale w tym czasie częściowo lub w całości odbudowałem kilka innych aut .... a Stang stoi i nic sie nie dzieje tylko powolutku ściągam części.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-07-15 13:29:22 /


No to kawał czasu, ale spoko - jego wartość wzrosła w tym czasie wielokrotnie;)
Szkoda, że to nie mój rocznik bo ściągnałem trochę części które się w końcu nie przydały, jakieś karoseryjne patch-panele i parę innych rzeczy. Muszę zrobić jakiś przegląd tego całego bałaganu który pozostał ale mnie to przeraża;((

muarah Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-07-16 01:02:03 /