logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » czy jest cło na części używane kupowane z USA przez ebay?

czy jest cło na części używane kupowane z USA przez ebay?

... a jeśli nie to na jakiej podstawie?, a jeśli tak, to jak mnie namierzą? co mogą? (podobno prześwietlaja paczki, no nie wiem) Jeśli ktos ma doświadczenie, proszę o info, thx.

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-18 16:07:27 /


Przepisy celne - tak naprawde nieważne gdzie to kupisz , przepisy mówią o kraju pochodzenia - więc 15% cła + 22 % vat.

Jeśli do 75 Euro ... od osoby prywatnej - to w cło sie nie łapie (po prostu przychodzi paczuszką i już - najwyżej trzeba bedzie wypełnić deklaracje) a jak więcej to są schodki z urzędem celnym

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 16:54:28 /


Ja nigdy nie miałem żadnych problemów... nie wiem dokładnie jak z tym jest, ale dostalem juz kilka takich paczek z USA o wartości ponad 150$ i nigdy problemów z cłem nie miałem. Kupowałem też pare rzeczy z Niemiec i było podobnie, czyli nic nigdy nie płaciłem.

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 17:46:39 /


nie musza przeswietlac paczek, maja pelne prawo do ich otwierania co czesto robia
jesli jest to zakupione w jakiejs firmie ktora wlozy tam paragon/fakture to naliczaja na tej podstawie clo
30% jesli jest to czesc samochodowa z poza unii
7% jesli jest odpowiedni papier mowiacy ze pochodzi z ktoregos z krajow unii np Niemiec
0% jesli jest papier o pochodzeniu konkretnie z unii a nie np z Niemiec

jesli jest to prywatna paczka od jakiegos czlowieka z USA czy Niemiec to zazwyczaj tego nie otwieraja, jak otworza i w srodku zobacza nowe czesci ktore moga sie im wydawac wartosciowe to beda jakos dochodzic naleznosci, ale nie wiem jak, na jakiej podstawie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-18 18:32:09 /


W przypadku części samochodowych maja katalogi i na ich podstawie moga ocenic wartosc nowych i urzywanych czesci (tak robia w Świecku, ale jak sie ma tego całego busa...)

Krzypek / 2003-02-18 19:00:36 /


Camaro - napewno 30 % ......... ??

Na towary z Unii wydaje mi sie że nie ma cła (a jeśli jest niemcy to też ewidentnie Unia więc czemu 7 % ??)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-19 01:49:19 /


wlasnie jest to takie idiotyczne
sa te specjalne formulki na faktury, jak jedno slowo w takiej formulce jest nie takie jak trzeba to dowalaja clo
jesli formulka mowi ze towar jest pochodzenia niemieckiego czy innego panstwa to zagladaja do tabelki z panstwami jakie ma byc clo, panstwa europejskie maja glownie 7%, i nie jest wazne czy sa w unii czy nie , dopiero jak w tej formulce jest ze towar pochodzi z EC to jest 0%
moze gdy jest formulka o pochodzeniu z USA to jest 15%, nie wiem
ale gdy nie ma wzmianki skad jest towar (nie chodzi tu o to skad zostal wyslany, tylko wyprodukowany) to wala rowne 30%
oczywiscie moglo sie to ostatnio zmienic, watpliwa przyjemnosc zaplacenia 30% mialem ponad rok temu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-19 07:32:29 /


Z moich dotychczasowych doświadczeń wynika, że towar pochodzący z któregokolwiek kraju należącego do EU jest objęty zerową stawką celną. Nalicza się natomiast 22% VAT. Jeżeli brakuje na fakturze formułki o pochodzeniu, nalicza się stawkę celną w wysokości 50%.

Krzychu / 2003-02-19 09:48:18 /


bardzo dużo zalezy od tego czym wysyłasz. UPS, DHL, FexEx itp. zawsze clą przesyłki. Zasadniczo najlepiej wysyłać normalną pocztą. Na jakies 8 przesyłek(każda 150-200$) w zeszłym roku, oclili mi tylko 3 i to te trzy ostatnie.

adam bo / 2003-03-10 01:01:44 /


Mozna tez napisac, ze to zywnosc ;) Moj kumpel tak robi a na e-bayu kupuje sporo.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-10 11:50:55 /


właśnie otrzymałem zawiadomienie z urzędu celnego, że mam tam złożyć komplet dokumentów do paczki> Paczka jest z USA, są to części kupione na ebay, amortyzatory, klocki i cylinderki hamulcowe, wszystko nowe, zapłaciłem za to 66$, ktoś wie od czego mam zacząć, co mam wypełnić? co zrobić aby zapłacić jak najmniej albo wcale? za wszystkie porady będę wdzięczny
pozdrawiam
Daniel

maly / 2004-10-19 11:32:49 /


Daniel, napisz oświadczenie, że wartość jest poniżej 100$ i nie masz obowiązku płacić cła, dołącz do zaświadczenia wydruki z e-bay i/lub z western union z danymi dotyczącymi aukcji, jej przedmiotu i ceny (druki popisz "zgodne z oryginałem" i twój podpis i to powinno wystarczyć -0 nie trenowałem tego, ale sam bym tak zrobił ... (moje wszystkie cześci przychodziły owinięte w ciuchy, ciotka tak pakowała ;P)

ADRIANna44 Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-19 12:38:13 /


dzięki Adrian, a nie muszę wypełniać jakiś SAD-ów itp.? ktoś ma jeszcze jakieś pomysły?
pozdro
Daniel
p.s. Adrian
nadal nie mam szyby, więc plexę mogę oddać ci później?

maly / 2004-10-19 12:45:45 /


Do tego oświadczenia dodaj jeszcze klauzulę: "Przedmioty nie są towarem handlowym".

Nie wiem po co ale jak książki sprowadzałem z USA to mi kazali w FedExie takie oświadczenie przesłać faksem.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2004-10-19 13:24:40 /


mi kazali doniesc oswiadczenie sprzedajacego o wartosci, ale wystarczylo przeslane faksem :)
gorzej jak w paczce jest faktura, wtedy raczej nic nie wskurasz i placisz clo+VAT

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2004-10-20 07:27:21 /