logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » łatanie podłogi

łatanie podłogi

Panowie,
jak szybko i tanio załatać prtzed zimą podłogę. samochód będzie miał na wiosnę generalkę ale jeszcze teraz chciałbym skasować dwie małe dziury w podłodze bo po większych kałużach mam mokre dywaniki od spodu.... czy można to załatwić włoknem szklanym i jakie to później sprawia problemy przy remoncie (czy ciężko to cholerstwo usunąć?). a może ktoś zna jakiś warsztacik na lewym brzegu Wawy gdzie mi to szybko (w ciągu paru dni) i w miare tanioo zrobią...

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 14:03:57 /


jeśli to ma być tylko na zimę to proponuje przykleić "łate" z blachy na gumę uszczelniającą. łatwiej będzie to usunąć przy remoncie.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-29 15:56:19 /


jeśli ma byc doraźnie to włukno szklane bedzie dobre ba nawet 2 lata wytrzyma:P trzebe tylko oczyscic okolice w których bedzie sie trzymac miało, z odrwaniem myśle ze większych problemów nie bedzie a zwłaszcza jak nie bedzie Ci sie chcialo oczyscic i położysz na mase bitymiczna konserwująca spód auta, w miejscach nie narażonych na duze drgania "pracę konstrukcji karoserii" i osłoniętych od dostępu blota to taka mata zdaje egzamin ja na dłotniku łatałem dziure w miejscu mocowania plastikowego kła zderzaka w capri, wyszpachlowałem i wygląda jak orginal dotego to miejsce obecnie nadkola zasłaniają więc mysle ze pojeździ bardzo długo....

pozdrawiam

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 15:59:55 /


Taaa... Ale jak juz odpadnie, to razem z błotnikiem.
Miałem tak załatane w granadzie miejsce na koło zapasowe. Niby kawałeczek, ale pod matą tak pordzewiało, że któregoś dnia był pisk opony (zapasowej) na asfalcie...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-29 16:17:56 /


niestety wlokno wyglada w miare estetycznie dluuugo.. ale to co jest pod nim to az boli po odslonieciu.. dziura rosnie-wilgoc sie tam trzyma i wogole nie polecam tej metody-mam u siebie w blotnikach 2 ogromnie dziury pod oderwanymi latami z maty-tam sie poprostu torf zrobil z blachy... lepiej jak jest dziura i to przedmuchuje..

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-29 18:24:27 /


sie zrobi dziura kupie nowe błotniki, to dorazinie robione było, pozatym wyszlifowałem do gołej blachy ze nie zostało ani grama rdzy i zywicą oblałem gdzie sie dało, zgoda ze pod matą sie syfi ale to jak nie oczyszczone jest miejsce w okól, jak zdarłem do golego z obu stron i zaklejiłem po obu stronach to powinno dłuzej wytrzymać, miałem dość dziury ze ręke mozna wsadzic było

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-29 23:58:53 /


No to jak jeszcze zdarłeś do gołego, to życzę mocnych nerwów przy zdejmowaniu tego. Ale przynajmniej łatwo odejdzie...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 08:29:20 /


a jak jest z ta guma uszczelniajaca.... jak sie tego uzywa (trzeba na goraco itp.)??? no i jakiej wielkosci late nakleic?

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-30 08:49:12 /


Jeśli to ta guma o której myślę, to kupujesz w sklepie motoryzacyjnym i nakładasz pędzlem, patykiem, palcem... A łata - taka, żeby zasłoniła dziurę. :P

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 08:50:54 /


guma albo w puszcze dop pędzlowania albo w tubie do pistoletu :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 10:04:15 /


wyciac blache +1 ~ 1,5 cm większą od dziury (może być blacha aluminiowa lub powlekana (dłużej sie utrzyma), krawedz dziury - oczyścić z rdzy, zabezpieczyć czyms zeby nie szło dalej - następnie krawędź od spodu obkleic masą na spawy (tą tzw gumą - puszka mała około 15 zł ) przyłożyć blaszke żeby sie przykleiła i można na kilka nitów dac zeby sie nie oderwało ..... to sie nazywa tani wariant blacharki. (gdzieś już taki widziałem i boje sie to auto rozgrzebać ;-)

W tym samym czasie albo szybciej da sie to pospawać jeśli to tylko kawałek podłogi.


PS> mam nadzieje, że to nie mocowanie fotela ;-P

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 10:11:58 /


Znalazlem po poprzednim wlascicielu latke ze ... skory , przyklejona na silikonie, tez spelniala zadanie :)

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-08-30 11:14:31 /


dziura jest na krawedzi podloga-blotnik... z przyjmnoscia bym to pospawal ale nie mam spawarki a w okolicy zaden spawacz nie chce tego zrobic....

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-08-30 11:37:18 /


można chyba też użyć maty dekarskiej, jest to gruby plaster z klejącej się masy bitumicznej , a z drugiej strony jest blacha aluminiowa. Bardzo dobrze się formuje, i jest pozniej sztywna bo trzyma ją blacha aluminiowa.

do kupienia w sklepach budowlanych (obi, praktiker) , sa w roznych szerokosciach, zwiniete w rolki.

Akurat uzywalem tego do wyciszania drzwi, ale do tymczasowego latania dziur IMO sie też nada.

2pac / 2006-08-30 21:51:09 /