logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Ciśnienie gazu na mikserze ?? jakie być powinno

Ciśnienie gazu na mikserze ?? jakie być powinno

Mam pytanko, chce się tylko utwierdzić czy mam racje. A mianowicie. Mam parownik BRC AT90e w moim 2.8i. Gdy odkręciłem przewód dostarczający gaz do miksera z reduktora odkryłem że daje zajebiste ciśnienie takie że palcem utrzyma ale z trudem. Czy mam racje myśląc że powinno tam być ciśnienie zbliżone do atmosferycznego ?? I czy oznacza to jednocześnie że parownik jest zepsuty ??
Z góry dzięki za odpowiedzi i podpowiedzi POzdro !!

Bridgestone Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-03 19:44:20 /


Powinno byc ciut więcej niż atmosferyczne, o ile parownik nie ma bypassu dla wolnych obrotów. Jesli ma, to wtedy dostaniesz ciśnienie takie, jakie daje regulator na stopniu rozprężającym.

trzypion Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-03 20:34:31 /


Wydatek gazu na reduktorze zalezny jest od cisnienia, a w zasadzie podcisnienia wytwarzanego na zwezeniu miksera w ukladzie dolotowym. Reduktor na wlaczonym zaplonie powinien dac wieksza dawke gazu przez 1-3 sekundy na starcie (przy elektroniku) i po wcisnieniu "ssania" (przy podcisnieniu). To jakie cisnienie jest wytwarzane na reduktorze zalezy od podcisnienia w dolocie - jesli podcisnienie wzrasta, czyli cisnienie w dolocie jest mniejsze niz atmosferyczne, to cisnienie atmosferyczne oddzialuje na membrane, ktora "popuszcza gazu" - mniej wiecej tak.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-10 11:01:45 /