logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Dopasowanie puszki filtra

Dopasowanie puszki filtra

Czy m aktoś z Was takie cuś zamontowane w Capri? Mam dwugardzielowy gaznik Webera i mam okazje takie cos kupic, bo aktualna pucha (z prostokatnym filtrem) skończyła.. Problem w tym, że usłyszałem opinię 2 osób: jedną za (że przypasuje), drugą przeciw.. Sam miałem w rękach taką puchę i próbowałem podpasować ale nie mogłem, bo mikser gazu i przewody były tak niefortunnie założone (odwrotnie niż na tym zdjęciu - przewodami do tyłu i po skosie w dół), że rurki zahaczały o linkę gazu i nijak nie mogłem tego przyłożyć do gaźnika. Na oko dopasowanie (podstawa puchy jest taka sama (prostokąt z powycinanymi narożnikami - tak jak mój gaźnik), ale wiecie.. Na oko to chłop umarł..

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 11:49:20 /


Zapomniałem jak zwykle.. fotka.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 11:50:06 /


To jest obudowa od Sierry. Prawie pasuje. Zawadza o zbiorniczek płynu hamulcowego. Trzeba delikatnie naciąć i odpowiednio zaślepić krawędź obudowy i będzie pasować. Jeśli jednak nie chcesz robic żadnych przeróbek tej puchy, to chyba nie da się tak założyć by pasowało.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 14:59:16 /


zamaist naciąć i zaślepić niektórzy przy użyciu małego palniczka gazowego rozgrzewają plastik punktowo i go profilują tak by pasował

DeMaDeS / 2006-09-04 15:45:36 /


albo naciac naroznik zbiorniczka :)
Zart oczywiscie
pzdr.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 18:04:51 /


Fajnie, że sobie żartujecie, ale ja pytam poważnie.. Moja pucha jest jak ser szwajcarski :(

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 18:20:08 /


a ja mam troche inne pytako... czy są jakies obudowy filtra metalowe, okrągłe które by pasowały zamiast takiego filtra jak ma Milo (ochydny plastik z prostokątnym filtrem) na zwykłego dwugardzielowego Webera?

Krzysiek_Poznań Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-04 20:55:12 /


od poloneza nie pasuje??

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-04 21:15:53 /


Weber 32/36 DGV/DGAV do rzędówki? No ja miałem taki gaźnik i filtr okrągły metalowy w Capri. Mam nadzieję, że to nie rzutuje, że to był Kent. Może ktoś w Escorcie też ma?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-05 01:11:33 /


Rafał, jeździłem takim Caprikiem, który ma okrągłą puszkę (taki sam gaźnik jak mój) ale jak zauważyłeś - chodziło czy TA konketna pucha podpasuje... Bo taką właśnie chcę, nie okrągłą. No chyba, że okrągłą chromowaną, jak ma Czołg, ale na taką obecnie mnie nie stać, więc zostaje ta.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-05 01:31:00 /


Milo - źle się zrozumieliśmy, bo ja odpowiadałem na pytanie Krzyśka: tak, istnieją takie puszki metalowe okrągłe. Co zresztą potwierdzasz, skoro piszesz, że jeździłeś takim. Na temat Twojej puszki od Sierry się nie wypowiadam, bo nie mam pojęcia.

Tak przy okazji, jeszcze o tych puszkach: do Kenta i do Pinto może być inna puszka, bo gaźnik Weber nie ma symetrii osiowej, tylko płaszczyznową, co oznacza, że puszki nie da się założyć odwrotnie, a trzeba by ze względu na pobieranie ciepłego powietrza znad wydechu, bo te silniki mają zamienione stronami kolektory wydechowy i ssący.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-05 12:48:58 /


podepne się tutaj z pytaniem czy mikser LPG do webera 32/36 DGAV jeżdżący w prostokątnej puszce w capri bedzie pasował do takiej puszki jak na początku tego wątku? czyli do sierrowej?

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-07 22:38:29 /


haaalloooo czyta to ktoś w ogóle? chciałbym wiedzieć bo musze kupić taki mikser jak webera założe

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-09 21:47:50 /


Mikser mocuje się do góry gaźnika - puszka chyba nie ma znaczenia .....

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-09 21:52:55 /


no też mi sie tak wydaje że to nie ma znaczenia

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2013-10-09 21:54:07 /


Można też dać na gaźnik tzw. plenum, gumę kątową jak w k-jet, potem standardowy mikser na przewód, dalej dolot i filtr.

Mysza liil (EM) / 2013-10-09 22:21:59 /


Znalazłem ten stary wątek w poszukiwaniu rozwiązania do swojego forda...
To ostatnie rozwiązanie już ktoś przetestował?
Trochę więcej szczegółów do tego pomysłu bym prosił.

DF / 2015-02-13 22:41:02 /


Tu masz:
- plenum/adapter samoróbę -(potem rura i filtr,tylko mikser na gaźniku musisz jakoś posadzić) 1 opcja

- jakiś sportowy k&n - (tak samo z mikserem trzeba powalczyć- 2 opcja

-obudowa kwadratowa, ale nie pamiętam czy ona siądzie nie wadząc o ściankę grodziową - 3 opcja

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-02-14 21:16:13 /


Aha no i zostały jeszcze wkrętki w gaźnik, ale szkoda gaźnika i jakoś u mnie to nie chciało dobrze chodzić.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2015-02-14 21:18:35 /