logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Nie pali na benzynce po zmianie filtra paliwa !!!

Nie pali na benzynce po zmianie filtra paliwa !!!

Mam problemik....
Czytałem starsze posty na podobne tematy ale nie dało mi to odpowiedzi na mój przypadek, a mianowicie wczoraj byłem u mechaniora który mi wymienił filtr paliwa w mojej Grandzi bo stary był od wieków nie wymieniany i przy większym gazie blokował dopływ co skutkowało "czkaniem się" auta. Wszystko by było OK gdyby nie to , żę po wyjęciu strarego filtra spłyną z układu paliwowego jakiś litr paliwka, co spowodowało , żę po założeniu nowego auto nie chciało odpalić. Majster powiedział, że mógł się troszkę zapowietrzyć i żeby go troszkę poganiać na trasie to się sam wypełni benzynka. Co było robić - przełączyłem na gaz i pojechałem w drogę. Tak jak powiedział mi majster rozpedziłem go na gazie i przełączyłem na benzynkę i nic....parę razy i żadnej odpowiedzi. poleciałem za miasto - 160km/h na budziku, przelączam na benzynę i czekam aż zwolni do 80km/h - tak przelecialem jakiś kilometr i nic. Parę powtórek i zero rezultatu. Wkurzyłem się i dziś rano wróciłem do majstra. Sprawdziliśmy , żę pompa zassała i daje dobre ciśnienie - odkciliśmy głowny dopływ paliwka do rozdzielacza - paliwo tryska aż miło, potem po kolei wszystkie wyjścia na wtryski też pdkręciliśmy - rezultat taki sam - paliwko pod sporym cisnieniem wytryskuje. Zrobiłem jeszcze jedną próbę drogową i nic....Wróciłem i próbowaliśmy ruszyć go rozrusznikiem. Okazało się żę próbuje odpalić na 2-3 gary na chwilke - czasem skoczy na sekundę na 1000 obrotów i gaśnie. Majster odrzekł , że prawdopodobnie jakieś paprochy się dostały do układu co przytkały wtryskiwacze i kazał jeszcze dzień czy dwa postarać sie to wszystko pomęczyć a jak się nie uda to wrócić na czyszczenie wtrysków.Dodam , że na gazie chodzi idealnie - sprawdziłem też że instalacja gazowa jest OK ( nie daje gazu i benzynki razem ).
I co wy szanowni koledzy na to? Czy to faktycznie mogą być zapchane wtryski czy może gdzieś siedzi jakieś powietrze i blokuje system? Pomużcie bo będę musiał wyskoczyć znowu z kasy na czyszczenie wtrysku - a jak się okaże że to nie to , to co wtedy?
Acha żeby wszystko było jasne - to jest Granada 2.8i ( chyba taki sam system jak w Capri ). Czekam na szybkie i rzeczowe odpowiedzi - może już ktoś miał coś takiego?

$miechu / 2003-02-20 16:07:40 /


po pierwsze to chyba w razie czego nie powinienes wyskakiwac z kasy tylko odstawic samochod do tego mechaniora i niech naprawi to co spapral
samochod wczesniej dzialal, to ze sie dlawil przy dodawaniu gazu to normalny objaw zapchanego filtra, teraz nie chce dzialac wiec mechanior cos nabroil

jesli chodzi o sama usterke, to upewnij sie czy mechanik nic nie rozbieral poza filtrem, moze przypadkowo cos odlaczyl, tylko sam nie wiem co skoro gaz dziala i pompa pompuje

moja diagnoza jest taka ze zalewa swiece, wczesniej dlugo filtr byl przypchany, w zwiazku z tym cisnienie bylo mniejsze, mieszanka byla ustawiana z tym slabszym cisnieniem, teraz jak wzroslo do normalnego to idzie nadmiar paliwa
odkrec swiece po probach uruchomienia, jesli sa zalane to jedz do warsztatu gdzie maja analizator spalin i dlugi imbus 3mm, niech to sprawdza

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-20 16:18:45 /


Tak tylko ze przy jezdze np. 100km/h i przełączeniu na benzynę powinien przynajmniej odbic kilka razy albo pracowac nierówno - przy takim obciązeniu nawet 2x większa dawka nie powinna spowodowac zalania silnika i to monentalnie

$miechu / 2003-02-20 19:13:16 /


to sie tak wydaje
przy 3000obr/min masz 50obr/sek wiec 25 pelnych cykli w ciagu sekundy, jesli z wtryskiwaczy leci jak z kranu(w porownaniu z mala iloscia powietrza, bo to jest sterowane) ,szczegolnie ze pewnie sa zuzyte to nawet jak zagada przez kilka pierwszych cykli to jest ulamek sekundy, nie zauwazysz tego
a przy uruchamianiu mowisz ze cos tam slychac

zreszta jak benzyna leci a powietrze nie bardzo to nie bedzie chcial odpalic

sprobuj w wyregulowanym silniku, szczegolnie wtrysku przekrecic ostro srubka regulacji, od razu zgasnie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-20 19:25:39 /


Dzięki za podpowiedz - niedługo jadę do gościa co ma takiego imbusa i zobaczymy...

$miechu / 2003-02-21 07:50:34 /


Mam podobny problem i dlatego interesuje mnie jak to sie zakonczyło. Moze ktos inny przeszedł coś podobnego?

Pietia / 2005-08-17 00:55:02 /