logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Tc 1.3 gażnik część 3 finał wreszcie :D

Tc 1.3 gażnik część 3 finał wreszcie :D

Ekipo zakupilem wreszcie 2 gazniki , pierwszy praktycznie ten sam różni się 1 cyferka oraz tym że nie ma napisu weber i cięgno pod gażnikiem jest na sprężynce a u mnie zwykły drucik ale wszystko działa.
Wszystkie gażniki są firmy ford nie fomoco itp.
Na tym gażniku który jest podobny napisane jest tc 1600 75r hmm czy były właściciel coś pozmieniał bo teraz na 3 gażniku który też jest na zdjęciach , pisze że jest od tc 1300... oraz ma zmienioną dysze wtrysku od góry jak widać na zdjeciu , zamiast w głębi jak w tamtych...
Jedyne pozytywy że obracam się w jednym modelu z drobnymi zmianami :) ,
Moje pytanie ktoś doradzi coś na temat tych gażników regenerować te kompletne czy przeķładać układ bimetalowy którego brak był w moim gażniku ?
Ufff przepraszam że tak truje ale na jakiego diabła tak życie utrudniali... tyle wersji jednego podzespołu...

Tweed / 2020-07-29 17:42:48 /


Bimetal to ssanie. W moim Capri II 1.3 jest właśnie taki gaźnik (1V - albo 1250 oznaczenia kodowe tej rodziny gaźników), ale z ssaniem ręcznym. Jakbyś potrzebował zestaw do regeneracji takiego gaźnika to mam.
Ogólnie te gaźniki występowały chyba w prawie wszystkich małych fordach z silnikami 1.0-1.6, czy to Kent czy to Pinto.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-07-29 18:59:28 /


Hmm czyli rozumiem że wszystkie te 3 gazniki to ten sam model i czy ma ten wtrysk od góry czy w środku i inne sprężynki to jak założe to i tak będzie działać ? Tylko pózniej wyregulować na obrotach ? A kyóry będzie lepszy pod 1.3 ten z wtryskiem od gory czy ten z niebieskim kołnierzem ?

Tweed / 2020-07-30 14:03:11 /


Podaj modele tych gaźników (oznacznia na boku komory pływakowej) - widzę jeden 77HF-KDA, a pozostałe?

Konar / 2020-07-30 14:11:53 /


finał to będzie ja przełożysz sterowanie ssania ta puszkę ze sprężynką i te cięgna za nią,
odpalisz i będzie działało wraz ze wzrostem temperatury otwierała klapka ssania
ale z moich doswiadczen z taunusami to stwierdzam że i tak przerywacz jest najważniejszy

taurus / 2020-08-09 13:00:15 /