logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » silnik motocyklowy BMW bokser

silnik motocyklowy BMW bokser

Ponieważ pytanie moje jak również odpowiedzi na nie nie muszą wydać sie przydatne pozostałym PT Czytelnikom, świadomie narazam się na jego usunięcie. Ale jako niepoprawny optymista pozwalam sobie liczyć na to, że przez chwilkę "zawiśnie" na forum i nuż sie ktoś odezwie?
Od ponad roku szukam kontaktu z kimś, kto posiada motocykl BMW R65, R75 albo R80 (tylko te 3 typy) albo kto ma do niego silnik, albo kto ma do takiego silnika rysunki z wymiarami. Może źle szukam - ale wszystkie stronki "motocyklowe" pozostają głuche na moje pytania. Oczywiście nie zamierzam zainstalować 2-cylindrowego boksera w Capri, koniecznie natomiast potrzebuję znać odległość od osi zabieraka sprzęgła do najniższego punku miski olejowej w silnikach w/w motocykli. Jeśli ktokolwiek z PT czytelników ma jakikolwiek kontakt z mobilnym bankiem tkanek do transplantacji, poruszającym się na dodatek czortopchajką z biało-niebieską szachownica w czarnym kółku, usilnie proszę o kontakt.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-21 20:09:03 /


Sprawa troche trudna ale do załatwienia...R75 to pewnie chodzi o tzw."Sahare" motocykl wojskowy Wermachtu z czasów II wojny.Słuchaj,napewno znasz jakiegoś motocykliste "z krwi i kości",a ten napewno ma od cholery czasopisma pt;"Świat motocykli",tam są ogłoszenia również oltaimerów {nie wkażdym numerze bo to rzadkość te modele ale zdarza sie pare razy do roku}Znajdz adres jakiegos własciciela,zadzwoń i zapytaj-napewno ci pomorze.Ci prawdziwi motonici są jak brać, podobni do "caprikowców".Ja bym Ci pomógł ale wszystkie moje gazety "Ś.M"pożyczyłem Sorowi,który ma Capryche ale sie edukuje i w motocyklizmie-zarażam Go :))Jak nikt Ci nie pomoże to postaram sie ja jak odzyskam gazety-w ostatnim numerze nie ma:( "Po nitce do kłębka "

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-22 04:03:13 /


Niestety, Trophy, nie ta droga....
Po pierwsze chodzi mi o motocykle z lat 1973-83, silnik R65 (82x62mm, 649cc, 50 PS), R75/6 (82x71mm, 745cc, 50 PS) albo R80/7 (85x71mm, 797cc, 55 PS). Chcę go zastosowac do napędu auta BMW 700 (coś jak Fiat 850 Sport) z lat 60-tych, bo oryginalne silniki kosztują ogrom kasy. Auto które nabyłem ma wsadzony silnik Citroen Ami 652cc, 38 PS (też przeróbka motocyklowej BMW, ale właśnie tej wojennej Sahary, bez miski olowej, tylko karter dzielony pionowo na pół i skręcany w osi symetrii). Problem w tym, że ten motor Citroena kończy sie 65 mm nad ziemią przy nieobciązonym aucie, czyli jeździć tym się praktycznie nie da.
A po drugie to umieszczałem to ogłoszenie na wszystkich internetowych serwisach motocyklowych w polsce i kilkunastu na świecie (Anglia, USA, Francja, RFN) i ani jednej konkretnej odpowiedzi za ostatnie pół roku. Dlatego w desperacji zapytałem tutaj - a nuż ktoś zna kogoś, kto wie coś.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-22 21:15:41 /


Cześć, mam kumpla, który ma motor BMW chyba z tych lat ale nie jestem pewny, zapytam go może coś będzie wiedział :) Pozdr.

Richu / 2003-02-23 00:08:54 /


Wydawało mi się że "Sahara" to był Zundap.

actom Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-23 00:14:52 /


to już wiesz że to BMW R75 :-))))

ps. ojciec miał R12, ale niewiele może tu pomóc :-( a szkoda

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-23 00:27:43 /


Nie, "Sahara to BMW,najbardziej ceniony motocylk II wojny,KS 600 było więcej i jest styosunkowo ich dużo lecz bejca to rarytas:)Jesli chodzi o BMW do '83 to jest ich dużo w Hitlerowie,Niemcy bardzo sobie cenią ten motocykl,a nie może być po '83?Jak byłem tam mechaniolem w Berlinie to dość często przyjeżdzały do warsztatu na regulacje,ale rzeczywiscie w Polsce ich nie widziałem...Ale ogłoszenia warto przejrzeć...

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-23 00:31:11 /


Słuchaj!!Jest co jakiś czas motoweteran bazar wŁodzi,Wrocławiu i bodajrze w Poznaniu.Do starych motocykli znajdziesz tam wszystko jestem pewien na 90%Trzeba tylko luknąć w gazety kiedy najbliższy.Cholera w Łodzi był dziś! Ale w Poznaniu jest 30-31 marca stadion AZS ul.Pułaskiego30, a w Warszawie 5-6 Kwietnia potem7-8czerwca i 13-14 wrzesnia-W-wa Bemowo HalaLegii ul.Obrońców Tobruku 1. To tyle,w zależnosci gdzie ci bliżej to pojedz,jak nie na miejscu to sie z kimś ugadasz.Nawet nie masz pojęcia co ludzie mają po piwnicach pozatym fajna impreza nie tylko dla motocyklistów.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-02-23 00:45:42 /


Trophy jak bys odwiedzał poznan to daj znac ;)
sorry za oftopik

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-23 00:51:32 /


trochę za młody ten model, u nas w okolicy brak ich (ostatnio R80 widziałem na zlocie 2 lata temu), ale popytam ...
Za to pomysł z Moto-weteran bazarem w Łodzi jest naprawdę dobry, jest tam full ludzi różnej maści i tych od staroci, i tych od przecinaków. Może nawet trafisz jak ktoś sprzedaje właśnie taki silnik, skrzynkę czy dokumentację, a nie tylko kontakt ;)
Pozdro

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-24 07:58:21 /