logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Książka o Capri po polsku?

Książka o Capri po polsku?

Jestem ciekaw, ile osób byłoby skłonnych zakupić instrukcję napraw w języku polskim, opracowaną m.in. na podstawie wydawnictwa Haynesa? Instrukcja mogłaby być wydana na CD w formacie pdf. Jaką cenę uważacie za akceptowalną?

Krzychu / 2003-02-23 20:38:04 /


W moim skromnym mniemaniu manuale Haynesa są mało warte, ze względu na formę - podejrzewam że są generowane z szablonu, z delikatną edycją detali. Ja podjąłem jakiś czas temu inicjatywę tłumaczenia na polski z oryginalnej fordowskiej instrukcji serwisowej, w wyniku czego mamy na stronie opis układu wtrysku, chłodzenia i zapłonu od 2.8i. Dość niewiele, ale tyle się na razie udało. Wydaje mi się że różnica pomiędzy tym a Haynesem pod względem zawartości i poziomu jest dramatyczna, tak więc jeśli już podejmować trud tłumaczenia czegoś, to lepiej wziąć dobry materiał wyjściowy zamiast Haynesa. Akceptowalna cena - no cóż, najlepiej w czynie społecznym ...

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-23 20:50:34 /


Miałem już okazję tłumaczyć Haynesa i szablonowość tego wydawnictwa dotyczy wyłącznie metodyki wykrywania usterek, zasad BHP itp. Manual jest napisany fachowo a jednocześnie przystępnie. Zakres wiedzy wydaje się być zupełnie wystarczający, biorąc pod uwagę poziom niektórych pytań zadawanych na forum. Co do działalności charytatywnej - może ktoś ma ochotę podjąć się tego wyzwania za friko?

Krzychu / 2003-02-23 21:23:58 /


Chętnie bym położył moje czyściutkie łapki na książce serwisowej Forda dotyczącej MK1, hmm najlepiej dotyczących kilku mogeli, bo zmiany następowały. Jeśli ma ktoś cosik takiego to chętnie skseruje !!! Pozdrawiam

Marcin Ozarek / 2003-02-23 23:12:01 /


swoja droga ma ktos taka ksiazke zeby sobie zkserowac na temat mk3 2,0 pinto ?

Michal FAZI / 2003-02-24 12:03:54 /


W pdf ? Ja bym dał 30 złotych. Jeżeli byłaby to wyjątkowo dobre opracowanie, które przyda się także mniej obeznanym w mechanice, z dużo mówiącymi rysunkami i opisami mógłbym dać dwa razy więcej i więcej :)

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-02-24 15:03:58 /


A ja mam, m.in., taką książke, która nie jest tutaj wymieniona. Jest to katalog części do Capri MkI od 1969 roku. Chciałem napisać o tym w dziale o książkach, ale nie da się tam podpiąć zdjęcia.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-08 14:29:51 /


Pisząc tutaj miałem na myśli stronę o Capri.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-08 14:30:54 /


Dobra książka, szkoda że tylko o angielskich wersjach.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-02-08 14:41:57 /


ja bym z checia kupil ksiazke o 2.8i ale w polskiej wersji mysle ze dal bym za nia jakies 80 zeta

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-02-08 16:15:26 /