logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Altek w moim dziobie

Altek w moim dziobie

Hej,
mam małą zagwozdke przy moim altku. Instalacja posiada 2 wtyczki które jakbym nie kombinował mają przyjść do altka (tak idzie wiązka). Altek jednak, moim zdaniem, został w przeszłości zmieniony. I teraz tak: do altka dochodzą 2 wiązki-> 2 wtyczki, altek jednak ma tylko 1 gniazdo, do którego pasuje jedna z wtyczek.
Z tego co rokminiłem to ta druga idzie do regulatora mechanicznego na prawym blotniku (co potwierdza schemat z fordopedia.pl). Mój altek wygląda jak na załączonym zdjęciu. Ma wbudowany regulator?
Czy oprócz tej jednej, pasującej wtyczki powinien być tam jeszcze dolączony kabel do wystającej śruby?

Wychodzi że ta druga wiązka do reglera bedzie nie wykorzystana wisieć. Nie przeszkadza to w niczym?

Świdro / 2020-08-25 18:56:10 /


Tak, twój alternator już ma regulator wewnętrzny. Nie musisz podłączać drugiego. Ta druga wiązka idzie tylko do regulatora, możesz go odkręcić i odłożyć do archiwum. Samochód będzie lżejszy, i, co za tym idzie, szybszy :).

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-08-25 19:00:15 /