logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Elektryczny mechanizm otwierania szyberdachu ze Scorpio do Grani

Elektryczny mechanizm otwierania szyberdachu ze Scorpio do Grani

Pytanie jest banalnie proste ;) moze ktoś jus to przerabiał, ja będę wiedział niebawem, ale dopiero jak bede miał w rękach wszystkie potrzebne rzeczy, czy mechanizm elektrycznego otwierania szyberdachu ze scorpio takiego 91 rok, pasuje do mechanizmu korbkowego w Granadzie, czy da sie zamienic korbke na ten mechanizm? jest to płaski silniczek, i tylko nie wiem, czy da się go nałożyć na tą zębatkę w Granadzi i czy podpasuje? z góry dziękuję za obszerne wyjaśnienia ;)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-15 22:04:08 /


W teori tak ale zebatka w granadzie jest mniejsza niż scorpio.Druga rzecz pod czym ukryć ten silniczek?Pod oryginalną osłone się nie da chyba że ten od scorpio jakoś zamontować.

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-15 22:21:40 /


osłona tes by musiala byc od scorpiaka, inaczej się raczej nie da, no ja nic dokładnie nie wiem, dlatego się pytam, narazie w teorii, w paktyce będę miał jedno i drugie w łapskach, przymierze do Grandzi to się okaze :)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-15 22:28:19 /


wiem ze to trudna sprawa-ale poszukajcie moze jednak takiego jaki byl w granadzie-montowany w bagazniku.. super wrazenie robi jak sie dach otwiera tak bezszelestnie-nie slychac silnika-jak przystalo na limuzyne

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-16 21:42:52 /


mogę po prostu mieć taki ze scorpio, tez jest cichy :) jakbym mial z Granady to pewnie, ze bym sie nad takim zastanawial, ale dlatego, ze nie mam, to biore pod uwage ten ze scorpio :)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-16 22:00:23 /


oczywiscie-pewnie ze fajniej miec ze scorupy w konsolce, niz wogole. Cichosc granadowego polega na tym ze jest w bagazniku-a nie ze jest cichy:)
powodzenia!-pochwal sie jak to bedzie wygladalo

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 14:46:35 /


moze w tym tygodniu bede wiedzial cos wiecej na ten temat, narazie powoli wziąłem się za montaż elektrycznych szybek hehe :) ale ograniczenia czasowe nie pozwalają na szybsze postępy prac :) a jak elektryczny daszek bedzie git i dzialal to oczywiscie dam znac i wrzuce foty :)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 18:51:59 /


napewno zebatka w Granadzie jest mniejsza niz w scorpio, owszem, mozna od raczki od Granady odciac ta czesc z zebami, obtoczyc, obrobic, wbic w ta od scorpio i zrobic redukcje w ten sposob, ale to najmniejszy problem ;) w scorpio jest inaczej troche wyprofilowany dach, po skosie, i mechanizm z silniczkiem ladnie sie chowa w przestrzen miedzy dachem a podsufitka, a oslona to przykrywa, w Granadzie dach jest prosty i nie da sie silniczka schowac :( oczywiscie dla wytrwalych jest opcja, ze to jakos spasuja, wyprofiluja, ale to i tak sie nie uda ;)



a na rysunku jest coś, co może pasować, oczywiście po małych przeróbkach, (dzis kolega mi pokazal cos takeigo, sam nie wie od czego to jest, moze od otwierania szyb w scorpio ;) ) ale.. wydaje mi się, że bedzie to za mały (słaby) silniczek by mógl sprawie otwierac i zamykać dach; ale wszystko okaże się w praktyce ;) i oczywiscie kwestia by to ładnie dopasować i podłączyć ;)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-19 22:07:06 /


Pytanie dotyczące elektrycznego szyberdachu (oryginalnego) w Granadzie. W jaki sposób zmienia się wariant otwierania - do góry (lufcik)/chowanie do środka? W manualnym jest taki "dynks" koło korbki a tu na fotce nie widzę niczego takiego.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-10 17:49:43 /


Poprostu drugi raz naciskasz przycisk

Murmur vel Magman Dokładna lokalizacja na mapie / 2010-02-10 18:51:21 /


tak, dojezdza do konca, puszczasz i przyciskasz ponownie, i zaczyna jechac w gore. Fajna taka rzecz w Granadzie:)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-10 20:07:48 /


A umie ktoś to ustawić?? Bo u mnie działało dobrze, ale niestety po wizycie w Płocku już nie działa jak trzeba:(

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2010-02-10 20:39:45 /


Kazdy to umie ustawić, na SO mogę Ci przetrybic jak nie dasz rady. Chodzi o to, zeby ustawic dach w pozycji zamkniętej, i wetknąć trybik sterujacy stykami w odpowiedniej pozycji. Sprawdzic i ewentualnie skorygować o ząbek. A moze ma ktos serwisówkę do grani z opisem?

Mysza liil (EM) / 2010-02-10 21:06:48 /


Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego nie mogę tego paskudztwa wyregulować? Albo zatrzymuje się dopiero prawie po całkowitym odchyleniu, albo 2 cm poniżej linii dachu. Taks różnica jest po skorygowaniu o 1 ząbek. Mysza!!!!! do tablicy!!!!

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-18 12:43:27 /


Już nie trzeba mi wytłumaczenia. Połamałem prowadnice, szyber nie działa. Kurwa mać!!

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-09-18 14:06:53 /