logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Lakier

Lakier

koledzy mam pytanie ,wypiaskowałem samochód i nałożyłem podkład epoksydowy jeden lakiernik powiedział żebym teraz na epoksyd położył podkład akrylowy potem po szpachlował następnie znowu podkład akrylowy i na to wszystko kolor i lakier bezbarwny.Co o tym sądzicie ,dobra kolejność chodzi mi czy dawać po epoksydzie akryl czy od raz na epoksyd szpachlować ?

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-09-14 20:13:19 /


A co mówi producent tego podkładu ? Z regóły są całe programy w których jest dokładnie określona kolejność warstw.

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-14 20:37:23 /


Dobrze mówi, taka kolejność jest dobra. Nic się też nie stanie jak szpachlę nałożysz na epoksyd ale dobrze by było abyś epoksydu nie przecierał podczas szlifowania. Aby było to prostsze, połóż akryl o innym odcieniu niż epoksyd. Będziesz łatwiej kontrolował podczas szlifowania na jakiej warstwie jesteś.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-15 07:46:13 /


dzięki tak samo powiedział mi lakiernik ,lepiej epoksydu nie przetrzeć

rafal81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-09-15 19:49:33 /


Z epoksydem jak z prezerwatywą , jak masz przetrzeć to lepiej nie zakładać .
Trzeciego razu (mam na myśli te gumowe udogodnienia ) nie będzie , przyrzekam :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-09-15 22:50:58 /