logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Kolejny idiotyczny podatek??????

Kolejny idiotyczny podatek??????

"Rz": Tajemniczy podatek roczny od aut
(Rzeczpospolita, tm/16.09.2006)

Trwają prace nad opodatkowaniem samochodów w przyszłym roku. Sejmowa podkomisja jeszcze nie oceniła projektu rządowego, a Ministerstwo Finansów już myśli o zmianie koncepcji - informuje "Rzeczpospolita".

Jak dowiedziała się gazeta, prace nad podatkiem rocznym, który miałby być alternatywą dla złożonej w Sejmie propozycji rządowej, trwają cały czas.

Nasze nieoficjalne informacje potwierdza Ministerstwo Finansów. "Jeżeli wolą parlamentu będzie dokonanie zmian projektu ustawy poprzez wprowadzenie podatku rocznego, Ministerstwo Finansów jest przygotowane na dokonanie ewentualnych zmian", czytamy w przekazanym nam stanowisku.

Szczegóły dotyczące podatku rocznego na razie trzymane są w tajemnicy. Nie wiadomo np., czy i w jakim stopniu na wysokość podatku będą wpływały poziom emisji spalin i pojemność silnika - zauważa dziennik.

Znawcy rynku motoryzacyjnego nie kryją, że w pierwszym okresie obowiązywania podatku rocznego punktem odniesienia może być norma euro. Z czasem jednak powinniśmy przechodzić na badanie rzeczywistego poziomu emisji spalin i rodzaju paliwa. Gazeta dodaje, że wbrew pozorom taki system może być korzystny dla właścicieli używanych aut, bo w wyniku badania rzeczywistej emisji spalin może się okazać, że jej poziom będzie niższy, niż przewiduje norma.

Zaletą podatku rocznego jest również jego wysokość. Teraz nabywca fiata pandy płaci w cenie auta ok. 1000 zł podatku. Przy nowym rozwiązaniu jego roczna opłata wynosiłaby ok. 100 zł.

Więcej w "Rzeczpospolitej".



dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 07:05:01 /


http://podatki.onet.pl/1403954,1,0,wiadomosci.html

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 07:06:08 /


Idealny byłby świat, gdzie nie trzebabyłoby zapłacić ogromnego i takiego samego podatku w przypadku dwóch aut mających po 30 lat...
Wielu z nas ma silniki w stanie igła, one mniej smrodzą niż inne zasyfione...
..więc uczciwiej byłoby za nie mniej płacić. Ale czy tak będzie?
...raczej nie.

Pozdr.

Arturo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 07:51:09 /


Juz nie wiedza jak nas ugryzc ;\
A chodzi wlasnie o to, zeby ludzi tak zmeczyc podatkami, zeby udali sie w koncu po te nowe piep .... fiaty pandy. Bo dilerzy nie moga tego sprzedac.

To juz kolejne podejsce, po pretekstem ekologii!

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 08:43:27 /


zaplacic za dwa auta to juz problem, a zaplacic za szesnascie...

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 08:57:01 /


jak bedzie podatek, to i bedzie jakieś jego obejscie....:> cos sie wymysli, albo.... poprotestuje przed sejmem??

Cerb / 2006-09-17 09:04:48 /


Spalimy laki na Wiejskiej ;) DO BĘBNA!

Mysza liil (EM) / 2006-09-17 09:12:53 /


A potem się dziwią, że ludzie spie.... z tego kraju za granicę ... pojeby pojeby i nigdy tego zdania nie zmienię !!!!

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 09:22:59 /


widzisz shadow dobrze kombinuje z tą pralką...

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 10:54:15 /


podatek zaiste idiotyczny, tym bardziej, ze płaci się go obecnie ( razem z kilkoma innymi) w cenie benzyny...
Ale pewnie bedzie jakas furtka na samochody zabytkowe i historyczne ;)) - oby ;))

michalch83 / 2006-09-17 10:54:52 /


Bo to Polska właśnie.......

dzida .M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 11:18:07 /


Jak słysze ciągle o tych nowych opłatach to aż mi się nóż w kieszeni otwiera !!!

Foinix Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 11:35:39 /


to trzeba będzie taunusa na pandę szczepić ;)

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 11:43:01 /


No coz, interesy zagranicznych koncernow samochodowych w Polsce nie ida ostatnio najlepiej, wiec "polski" rzad musi lekko dopomoc im w sprzedazy ichniego badziewa, oczywiscie w ramach troski o bezpieczenstwo, wygode i czyste powietrze dla obywateli.
Poza tym to jest oczywiscie niezawisly, a wszelkie pomowienia o agenturalnosc i lapowkarstwo to czysta mowa nienawisci i antysemityzm.

"Teraz nabywca fiata pandy płaci w cenie auta ok. 1000 zł podatku. Przy nowym rozwiązaniu jego roczna opłata wynosiłaby ok. 100 zł."

To sie nazywa "podwyzszenie podatkow przez ich obnizenie".
Nie widze informacji, ze ten "podatek w cenie auta" ma byc zlikwidowany :DDD

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 13:33:23 /


Furtka będzie taka że pewnie wejdzie podatek dla starych furek powiedzmy "podatek dóbr luksusowych" i dupa:D, powiem tak jeśli jakieś podatki dodatkowe wprowadzą to ja bym się wybrał furami na wiejską całym stoważyszeniem i zablokował dziadów, bo w innym przypadku wezme sie skakuje i wypier....am z tego po...nego kraju na dobre

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 13:34:06 /


"Teraz nabywca fiata pandy płaci w cenie auta ok. 1000 zł podatku. Przy nowym rozwiązaniu jego roczna opłata wynosiłaby ok. 100 zł."

No właśnie... ale cały czas nic nie wiemy jak to będzie z 30-letnimi weteranami... czy nie dowalą czegoś gorszego :/ ??? I nie wiadomo czy bedą dwa podatki obowiązywać jednocześnie czy też jeden zastąpi drugi ? CZARNO TO WIDZE ;(

Foinix Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 13:38:41 /


Jeśli by przyjąć najczarniejszy scenariusz to plan Tomeka "BirdDog" MFP wydaje się rozsądny....

Foinix Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 13:41:27 /


heh dzięki powiem szczerze już mam dosyć zarabiania groszy połowy z tego oddawania fiskusowi mimo to ze bule i tak podaten wat we wszystkim w dodatku jeszcze trzeci raz bule przy rocznych rozliczeniach ze skarbówką teraz kolejne podatki mimo że jak wcześniej napisano sa one juz zawarte w paliwie, ja bym jeszcze dorzucił mega zaporową akcyzę na sprowadzanie cześci z zachodu podatki na pralki lodówki i telewizory, tak żeby naród się cofnoł do sredniowiecza, intelektualnie i obyczajowo a ci co u władzy będą sobie zyli jak królowie każdy dostanie pańszczyzne w postaci połowy województwa i tylko będzie brakowało jakiegoś Janosika do wybawienia ludu z tej sytuacji:D brzmi to wszystko ironicznie ale taka prawda to tego się ten kraj kieruje:/

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 13:51:18 /


Może by stworzyć taki ruch oporu "Janosik", zbierający na stare samochody ? :D

Foinix Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 13:55:50 /


Ja bym raczej optował za utworzeniem organizacji terrorystycznej Krajowa Armia Przeciwko Różnym Imbecylom (w skrócie K.A.P.R.I), która odstrzeliwałaby pomysłodawców różnych głupich podatków działających na szkodę Polski i Polaków.
W Polsce płacimy niezwykle wysokie podatki za wszystko, począwszy od debilnej akcyzy na paliwa i energię, która powoduje, że wzrost gospodarczy jest kilkakrotnie mniejszy niż mógłby być, po podatek od telewizora, kuriozalnie nazywany abonamentem RTV. Nie stać nas na rozbuchany socjal i utrzymywanie nierobów. Podatki powinny być jak najniższe i służyć tylko do zapewniania bezpieczeństwa zewnętrznego i wewnętrznego.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 14:38:19 /


zgadza się, debili wali to że gdyby obnizyli ceny paliwa to wcale by na tym niezubożeli bo zaraz by się zwiększyło zużycie i tak by wyszli na swoje ale po co:/ słyszałem o jednym kolesiu (mąż znajomej mojej znajomej:) ) pracujacym w kancelari któregoś z miniśtrów gość raz na tydzień dostaje jakis papier już dokładnie niepamietam jak sie ten dokumęt nazywa w kazdym razie koleś nic nierobi a 15patoli zarabia na miesiąc i to ma byc tanie państwo? heh ciekawe albo to rozbijanie sie samolotami, lecą na otwarcie jakiejś instytucji lub kolejnego kilometra drogi szybkiego ruchu(bo autostradą bym tego nienazwał) w każdym razie leci sobie taki minister czy premier helikopterem a na ziemi jadą limuzyny żeby go odebrać potem z lotniska i przewieśc pare kilosów totalny absurd

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 15:08:05 /


hehe,a ja jestem spokojny."Mamy super rząd i super prezydenta...." Przecierz IV RP będzie Państwem niższych podatków, tylko pani Gita Zylowska przestanie się boczyć,wróci do rządu i będzie wcielać w życie swój zbawienny pomysł obnizania podatków.
Nie ma co narzekać,trzeba płacić,bo to buduje dobro wspólne.Jakie...?Tego za cholerę nie wiem :)

fikcja Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 15:48:04 /


na usta sie ciśnie Polska prawie jak normalny kraj, to przykre :(

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 16:42:10 /


"mamy extra rzady i super prezydenta, wszyscy ludzie wspaniali fachowcy
.. jest super, jest super wiec o co Ci chodzi?"-Muniek Staszczyk przewidzial to juz dawno temu...:))

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 20:50:51 /


podatki musza byc coraz wyzsze i coraz wiecej.bo skad te nasze wsiowe ministerki wezma na swoje obiecanki,juz wszystkim obiecali tylko nie mi[bo mnie ciezko zaszeregowac moze to ja jestem janosik?]

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-17 21:51:31 /


Skoro od 16 czy tam 17 lat Narod wybiera partie socjalistyczne (na zmiane bezbozne i pobozne) to chyba oczywiste ze beda budowac socjalizm, bo niby co innego :-) A wiec czemu sie dziwicie?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-17 23:40:10 /


Ja nie czekam na rozwój sytuacji. W połowie przyszłego miesiąca będę już daleko od tego chorego kraju. A te swoje podatki, to mi mogą na maila przesyłać - będę to kasował jako spam.

Z Pandami to prawda, ale wiecie co mnie osobiście wkur.. ? Nie to, że limuzyny jadą po tych wszystkich palantów.. Nie helikoptery..
Zwróćcie uwagę choć raz na jakieś obrady, komisję śledczą, posiedzenie albo zawszoną konferencję i powiedzcie mi jaka woda (pitna) stoi na stole? PERRIER!! Kurwa, buteleczka 0,3 l za 6 pln!! Darmozjady nie dość, że zarabiaja krocie gówno robiąc, bo nawet im się nie chce guzików w sejmie naciskać, bo ich tam cholera nie ma, a kasa za diety na konto spływa, to jeszcze sobie najdroższą wodę zamawiają!! I ja, MY (podatkicy) za to wszystko płacimy!!!! Kurwa, każdy powinien z kanapkami i z termosem do pracy zapierdalać!!! Spadam stąd.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-18 03:51:18 /


MILO - kurcze, ujołeś to najlepiej chyba ze wszystkich co się w tym kraju dzieje... to jest naprawde chore... onie sami się proszą żeby ich powystrzelać jak zarażone zwierzęta !!!

Foinix Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-18 06:48:28 /


wiewior, a myslisz ze to narod wybiera?? Bo ja w to nie wierze :/

Mysza liil (EM) / 2006-09-18 07:16:49 /


oczywiscie, ze wybiera narod...
... odpowiednio wytresowany przez niezalezne media ;-)

na dowod zobacz jaka w "wiodacych mediach" panuje histeria, od kiedy w ostatnich wyborach wygrala nie ta frakcja socjalistow co powinna ;-))

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-18 10:53:20 /


No to nic innego nie zostaje jak zrobić listę tych palantów i pokolei eliminować;)
Wcześniej czy pózniej trafi się jakiś zdesperowany człowiek który nie będzie się z nikim i z niczym pierd...ł i wysadzi ich wszystkich w powietrze.Kwestia czasu.

Maroo Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-18 18:16:36 /


Hmmm... Polak, Węgier dwa bratanki :)

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-20 16:36:31 /


w polsce jest obecnie NAJWIECEJ !!! PODATKÓW NA ŚWIECIE!!!
np: 77,5pln za wymianę prawa jazdy , którego ani nie zgubiłem ani nie zniszcyłem także jest podatkiem, i to od podatku.
I oto chodzi , Chlubnym i odpowiedzialnym obowiązkiem każdego obywatela jest opuścić to państewko, gdyż siedzac z każda sekunda bardziej ten system wspieramy

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-20 23:11:57 /


dokładnie, bawi mnie jak mówia że trzeba być patryjotą i kochać ten kraj, mnie nasówa się pytanie - za co mam go kochać za to że ciągle mnie okrada i daje kopa w dupe?:/ zero szans rozwoju same przeszkody, edą pieprzyli że trzeba chcieć tylko że powiedzmy w Irlandi firme założysz w jeden dzień (chodzi mi o urzędy) a w Polsce trzeba by na to miesiąc poświęcić żeby wszystko pozałatwiać, płacimy gruba kase w każdym urzędzie a jesteśmy obsługiwani jak bydło wiele razy spotkałem się z niemiłym niekulturalnym urzędnikiem/czką.
Np przerejestrowanie samochodu zajeło mi miesiąc!!!!SIC!!!
kur... za co, te męki?? zapłaciłem chyba 150zeta musiałem sam załatwić przegląd w którym mi wpisano takie "ważne" dane jak typ nadwozia, rodzaj paliwa, dopuszczalną masę przyczepy(mimo że mój samochód nieposiadał i nieposiada haku)
i inne bzdury którymi powinien się zająć wydział komunikacji, niestety wykłucanie się nic niedało więc niewiem jak w tym kraju mozna dochodzić swojej racji chyba tylko wymachując komuś bronią przed nosem

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-21 10:46:57 /


mam pytanie do wszystkich którzy narzekają. na kogo zwykle głosujecie?? bo jeśli na tych co są obecnie w rządzie i zawsze byli tylko pod innymi nazwami to co się dziwić? taki już system aby doić, tabuny urzędasów muszą z czegoś żyć!!


ja od zawsze głosuję na pewną partię której założeniem jest Państwo MINIMALNE, zapewniające tylko podstawowe usługi takie jak np. bezpieczeństwo i nie decydujące na co mam wydawać swoje pieniądze i wogóle co mam robić.
Niestety mają zbyt małe poparcie bo ludzie "-nie chcą tracić głosu".

2pac / 2006-10-31 17:03:05 /


Zobacz kto głosuje ;-)

http://www.youtube.com/watch?v=udbDcf-7NAY

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-31 21:23:14 /


nie no zgadza sie, jest nas zamalo.

a wracajac do tego podatku to wogóle masakra dla wlascicieli duzych silnikow by byla gdyby go wprowadzili:( Jeśli już muszą wprowadzać kolejny haracz to już bym wolał aby był zawarty w cenie benzyny, tak by bylo przynajmniej sprawiedliwie, ten kto więcej jeździ płaci większy podatek ekologiczny, a nie za sam fakt posiadania kilkulitrowego silnika.

pozdrawiam.

2pac / 2006-11-01 13:08:51 /


przecież prowadzone są dyskusje czy samochód jest dobrem luksusowym czy też nie:D chyba ci u władzy tęsknią za PRLowską rzeczywistością jeśli chodzi o motoryzacje

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-01 13:40:56 /


A od kiedy ma wejść ten podtek?? Coś słyszałem o 1 grudnia i 1 stycznia. W moim przypadku jest to bardzo ważne bo będe w kraju dopiero w okolicach świąt i nie chciał bym potem stanąć przed faktwm nieopłacalności rejstrowania samochodu :p

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-09 00:11:02 /