logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » email@capri.pl - filtr antyspamowy i antywirusowy

email@capri.pl - filtr antyspamowy i antywirusowy

Ilość szajsu rozsiewającego się drogą mailową niestety ciągle rośnie, tak więc trzeba podjąć pewne środki zaradcze na szczeblu odgórnym, aby odciążyć trochę skrzynki mailowe użytkowników poczty - przepuszczę więc całą pocztę na capri.pl przez filtr antyspamowy i antywirus. Wymaga to trochę prac skutkujących czasowymi kłopotami z dostępem do poczty na capri.pl - proszę nie regulować odbiorników w najbliższym czasie gdyby coś nie działało, powinno być tymczasowo, postaram się też robić to raczej po nocy.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-18 19:20:20 /


WYBAWCO!!! :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-18 21:26:49 /


test

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-19 00:29:06 /


fajnie, kiedy zacznie działac? w koncu ile mozna sobie panisa powiekszac? ;)

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-19 00:37:53 /


:P:P:P Coke buahah to po jakich Ty stronach łazisz :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-19 00:47:40 /


cOke: zależy jaki był stan wyjściowy :P

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-19 07:16:23 /


cOke miał na myśli, że na skrzynki pocztowe przychodzi spam głównie o treści zachęcającej do powiększania.. przynajmniej tytuł maila o tym świadczy.. bo treści nie znam.. nie czytałem.. nie potrzebuje.. ;)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-19 07:40:01 /


Panie i Panowie, użytkownicy poczty, przypominam że do wysyłania poczty przez capri.pl należy dla poczty wychodzącej (SMTP) włączyć połączenie TLS oraz autoryzację użytkownika przez login i hasło ! Widzę w logach nieudane próby wysłania poczty, które poległy właśnie z powodu braku odpowiednich ustawień w programie pocztowym.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-19 10:29:29 /


Filtr już działa od kilku dni, jak na razie e-maile są automatycznie unicestwiane tylko w przypadku wykrycia wirusa w załączniku. E-maile zidentyfikowane jako spam są tylko odpowiednio oznaczane - w tytule dostają oznaczenie ***SPAM***, dodatkowo ustawiane są odpowiednie nagłówki w e-mailu, ale tego powiedzmy że nie widać. E-maile oznaczone jako spam można też automatycznie usuwać tak jak wirusy, ale tu jest większe ryzyko usunięcia "dobrego" e-maila - tak więc zanim włączę takie usuwanie, jedno podstawowe pytanie - czy komuś filtr oznaczył jakiegokolwiek dobrego e-maila jako spam ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-26 13:16:57 /


Mi nie. Wszystkie były rzeczywiście spamem.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-26 13:24:42 /


U mnie nie stwierdzono.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-26 13:46:06 /


U mnie tyż.

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-26 13:49:07 /


U mnie też nie :)

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-26 14:06:50 /


U mnie tylko szajs był ***SPAMEM***

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-26 14:16:18 /


No dobra, włączyłem usuwanie spamu już na serwerze. Dla bezpieczeństwa zostawiłem jeszcze niewielki margines przy granicy detekcji jako spam, kiedy dany e-mail może być oznaczony jako w temacie spam i zostać mimo to przyjęty - więc proszę się nie dziwić jeśli takie coś się jednak pojawi. Jeśli pojawiłby się jakiś "dobry" e-mail oznaczony jako spam, to proszę alarmować ! Jak jeszcze nieco dłuższa obserwacja pokaże że działa to dobrze, to jeszcze obniżę poziom usuwanych automatycznie maili.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-27 11:32:39 /


Jak widać na załączonym obrazku jacyś spamerzy biorą sobie po prostu adresy mailowe ze strony capri.pl i rozsyłaja cały shit komu popadnie , nie można tego dzieś zgłosić ? podobno jest na to ustawa jakaś :P

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-03-10 19:47:16 /


Michale K :) , przydala by sie jakas aktualizacja regul dla spamu . Mam wrazenie ze, ostatnio jakos wiecej niepozadanych maili przychodzi :(

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-05-30 14:32:52 /


Filtr antyspamowy sam sobie aktualizuje reguły raz na dobę, najwyraźniej coś siadła jego skuteczność. Może poszukam czegoś innego, lub dodatkowego.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-05 01:22:49 /


MMM , to faktycznie musiala spasc jego skutecznosc .

W sumie by mi to nie przeszkadzalo gdybym tylko kozystal z klienta poczty , ale niestety czesto kozystam z weba . I tam ten caly spam wisi .

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-05 08:45:43 /


Może jednak da sie coś zrobic w temacie spamu bo to juz się robi żenujące. Prosiłem priv'ie o wyłączenie podglądu mojego maila w profilu, bez żadnego odzewu jak zwykle, sam zmienic nie moge na "kalafior" np. bo trzeba znowu weryfikować. Skoro ktoś płaci składke członkowską (przynajmniej w miarę mozliwości na bieżąco) to chyba traktuje się usługe jego poczty poważnie a nie jak jakiś chłam na onecie itp. nie mówiac juz o jakimś zakichanym breloczku do którego dostałem 3 razy pytanie "na jaki adres wysłać" i 3 razy podałem adres i ani razu do mnie nie trafił. Kit z tym ale z poczty chciałbym korzystać bez usuwania tony spamu codziennie.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-20 11:08:37 /


Helllloooooł , ktoś tym interesem zawiaduje wogóle ?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-25 09:08:59 /


Raczej dużo ważniejsze sprawy są teraz na tapecie...

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-07-25 13:01:24 /


czy może coś się ruszyło w temacie? może *.ru zapodać? bo to już lekka przegina się robi :(
pzdr

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-21 21:45:58 /


mail.capri.pl jak dla mnie jest do bani.

Żaden e mail nie chodzi tak drętwo jak na capri.pl.

Chodź nie wiem czy to coś wnosi do rozmowy powyzej.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-23 21:51:57 /


konstruktywna krytyka zawsze coś wnosi :D

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-23 22:38:21 /


Gryziu czy już moja sprawa ma szansę być rozpatrzona czy "dużo ważniejsze sprawy są teraz na tapecie... " w dalszym ciągu ?

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-25 15:44:07 /


owszem

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-25 17:47:47 /


Owszem "tak" czy owszem "nie" :)

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-09-26 08:33:18 /


Po prostu: owszem.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-10-01 18:36:58 /


"......tak,tak zadzwonimy do Pana
aaale ja nie mam telefonu
tak, tak, następny"

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-10-02 11:50:22 /


Możecie w końcu wypierdolić widok mojego maila z profilu i zrobić prosty filtr dla pierdolonej cyrylicy w mailu? Szlak mnie trafi z kasowaniem po 200 wiadomości od ruskich spamerów. Kalendarzomaty jakieś potraficie w 5 minut uruchomić a pomocy w sprawie spamu nie można się doprosić

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-11-21 10:07:29 /


To ja może odgrzeje kotleta. Od 2-3 dostaję regularnie po 30-40 ofert na powiększenie przyrodzenia na @. Czy coś się zmieniło w ustawieniach serwera? Każda wiadomość ma w tytule "SPAM". Można temu jakoś zaradzić? Z poczty korzystam przez www.

Pozdrawiam

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-11 19:47:26 /


Wygląda na to że mamy ten sam problem z przyrodzeniem Ojcze Korniku :) równiesz jestem zaszczycany niezliczoną ilością ofert rozwiązania tego problemu.

Z tagów w temacie wiadomości wynika że mamy na serwerze zainstalowany spamassassin. Tyle że ma ustawione tagowanie spamu a nie usuwanie go.
Trzeba MK zmobilizować do przestawienia wajchy aby spam przenosił się tam gdzie jego miejsce.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 00:58:59 /


Popieram wniosek :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 08:24:45 /


Ja też. Ja co prawda mam już chyba dużego, ale jestem biedny, bo dostaję jakieś propozycje wzbogacenia się :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 08:29:12 /


To tak jak ja, już nie mam pomysłów co z tą kasą robić... również wniosek popieram.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 09:27:33 /


rozjechany,

wydać na powiększenie :) podesłać Ci kilka @? :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 10:15:44 /


ja myślę, że mogę Ci pożyczyć trochę tej mamony, to wszyscy zrealizujemy oferty mailowe ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 11:24:03 /


Filtr spamowy owszem działa - jak widać, ale nastąpiła mała perturbacja - bo kiedyś tam po prostu jak próg spamowatości wiadomości był nazbyt rażący, to ona od razu leciała w kosmos. Ale kiedyś miałem podejrzenie że w kosmos leci za dużo i wyłączyłem takie unicestwianie i wszystko trafia do skrzynki. A ostatnio jakoś wzrosło natężenie... Zrobiłem właśnie mechanizm żeby spam trafiał do osobnego folderu "Spam". Jak ktoś chce tam zajrzeć, to trzeba sobie zajrzeć, być może go dopiero zasubskrybować jak go nie widać w programie pocztowym. A jak go faktycznie jeszcze nie ma, to trzeba poczekać na pierwszy spam, wtedy folder powstanie automatycznie. Jak ktoś się niecierpliwi, może sobie folder założyć sam - nazwa ma być Spam.
To oczywiście dotyczy dostępu przez protokół imap (czyli również przez www), bo folder Spam jest oczywiście na serwerze a nie po stronie programu klienckiego. Jak ktoś czyta pocztę przez pop3, to zawartości tego folderu nie zobaczy. A jeśli ktoś by jednak chciał dostawać cały spam do swojej skrzynki i filtrować go po swojemu u siebie, to proszę do mnie napisać, to zrobię tak indywidualnie.
Jak coś nadal miało by źle działać, to alarmować.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-12 12:03:49 /


"mityczny",

Dzięki za szybką reakcje. Od wczoraj 0 ofert na powiększenie;)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-13 18:03:11 /


i na finansowanie powiększenia też ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-13 18:04:19 /


Mi spływały tylko oferty "zarób kolejny milion". Każdemu widać wedle potrzeb. Big Data. Ale serdeczne dzięki za ogarnięcie problemu, liczba maili spadła o 40%.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-08-13 18:08:25 /


Michał, dziś zajrzałem do folderu "spam". 4500 wiadomości!!!
Czy możesz przestawić przełącznik z przenoszenia spamu do folderu spam na folder /dev/null?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2014-09-05 14:11:48 /


To może znowu ja zacznę :)

Po ostatniej akcji "powiększania", która to została skutecznie unicestwiona na jakiś czas, zaczęła się kolejna z cyklu "zarób swój pierwszy milion". Na chwilę obecną dramatu nie ma, bo przychodzi dosłownie kilka @ dziennie, ale sygnalizuję coby ubić problem w zalążku.
Z poczty korzystam przez www.

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-16 06:57:32 /


Potwierdzam, dodać trzeba że filtr antyspamowy działa bardzo dobrze bo zaglądając w folder spam widać ile tego dziennie przychodzi. Niestety polega to tylko na odsiewaniu śmieci do folderu spam a nie odbijaniu ich z serwera ale dobre i to.

CRUISER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2015-02-24 19:18:04 /


Ja rozumiem, że składanie Capri wymaga "zaplecza finansowego", ale żeby od razu dostawał na @ 30 propozycji "wymarzonej pracy", albo od razu "milion na wydatki" to chyba przesada :)
A tak na poważnie, coś się zmieniło w filtrze antyspamowym (korzystam z @ przez www)?



Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-07-14 06:27:10 /


Jest nowa fala spamu od kilku dni, i nie tylko na Capri :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-07-14 10:58:09 /


Mała aktualizacja w związku z różnymi pracami na serwerze.

Filtr antyspamowy uruchomiłem ponad 10 lat temu, jak widzę po tym wątku. Czas leci... Spam trafiał do osobnego folderu w poczcie i nie był stamtąd w żaden sposób automatycznie usuwany, jak sobie użytkownik sam usuwał to miał usunięty, jak nie to nie. No i u wielu użytkowników folder urósł do kosmicznych rozmiarów. Ubocznym skutkiem było to, że podgląd przez www w ogóle nie pokazywał zawartości tego folderu, bo wylistowanie go przekraczało wszystko co interfejs www przewiduje.

Nowa polityka jest taka, że po pierwsze spam z wysokim wynikiem punktowym uzyskanym z filtra w ogóle wylatuje w kosmos od razu, bez zapisywania. Po drugie, z folderu Spam automatycznie kasowana jest zawartość starsza niż dwa dni. Może trochę to wydłużę, zobaczę ile tego zostaje na bieżąco. 2 dni to akurat jak ktoś tam zagląda, ale się na chwilę zagapi, np. przez weekend.

Dalsza część może już mało kogo interesuje, bo to kółko motoryzacyjne, ale technikalia są trochę unoszące brew. Ci co nie kasowali spamu, zebrali 51 GB śmieci. Ponieważ foldery pocztowe są w formacie Maildir, to każdy email = 1 osobny plik. Te 51 GB było zapisane w 11 milionach plików. Więc średnio ok. 5 kB na jednego spamowego emaila. Kasowanie tego plik po pliku zajęło 12 godzin, ogniem ciągłym.

No ale posprzątane.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-02-12 22:16:19 /


I git, dawno chciałem posprzątać ale się nie dało wylistowac, dla mnie 2 dni ok, chociaż wg tego co było tydzień nie powinien stanowić problemu.

Mysza liil (EM) / 2017-02-12 23:15:43 /


To wynika z tego, że całkiem niezła pojemność dysków zdaje się mamy na serwerze? :) No i ładnie musiało po porządkach teraz przybyć wolnego miejsca...
Ja bym chyba też był za tygodniowym czasem na spam. W każdym razie trochę dłuższym niż 2 dni.
Pytanie jeszcze mam takie - ściągając przez POP3, a nie imap, ściągam też te spamowe maile czy dostęp jedynie przez imap/www?

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-02-13 00:19:44 /


Zadziała.
Aż za dobrze 😝
Całą pocztę od początku mojego związku z capri.pl ściągnęło.

Jakieś 3tyś..... 😁


PzDr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-02-13 00:57:20 /


50 GB to może nie jest jakaś kolosalna sprawa jeśli chodzi o odzyskiwanie wolnego miejsca, ale ilość tych maili sprawiała że się tych folderów nie dawało otworzyć, przynajmniej przez www. A dedykowany program spędziłby dużo czasu czytając gigabajt albo dwa.

7 dni brzmi sensownie, ale zobaczę jeszcze jak to się przekłada na ilość maili.

Przez POP3 jest dostęp wyłącznie do skrzynki przychodzącej, nie ma dostępu do innych folderów. Dostęp do innych folderów jest przez IMAP. Interfejs www działa przez IMAP.

Jak ktoś chce, to jak mogę indywidualnie wyłączyć delegowanie spamu do osobnego folderu, tak że będzie trafiał do skrzynki przychodzącej, będzie sobie można go wtedy ciągnąć przez POP3.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-02-13 01:00:32 /


dziś dostałem maila który został w odbiorczej, widzę, że ten spam to coraz bardziej wyrafinowany...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-01 10:36:23 /


Też dostałem od "CHUDERA" rano. Inny tekst. Chciałem nawet też to wrzucić, ale stwierdziłem, że jesteśmy na tyle ogarnięci, że każdy jednak wyczuje lipę - no chyba, że zaspany;-) Mam zrzut jakby co.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-01 11:10:19 /


ja byłem taki zaspany, że przez chwilę oglądałem film z linku :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-01 19:32:30 /


Moje takie było:

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-03-01 19:35:22 /


wszystkie oferty jak zrobić interes życia trafiają w odpowiednie miejsce, ale od kilku dni otrzymuję również dziesiątki ofert pracy, zachęt do wysłania CV i niezwykle intratnych stanowisk... i nie nadążam odpisywać :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-13 09:53:28 /


Mam to samo. Co więcej, niektóre spotkania to już nawet podobno umówione :DDD

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-13 10:31:55 /


Ja już pracuje nawet na 3 etatach, w przyszłym tygodniu ma być pierwsza wypłata. :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-04-13 12:14:39 /


Od dłuższego już czasu maile z powiadomieniami z Allegro lądują u mnie w spamie. Jest jakaś opcja na oznaczanie, że tego typu wiadomości mają nie być traktowane jak spam? Jakoś nie znalazłem żadnej white listy ani nic, żeby to ustawić z poziomu użytkownika :(
Przenoszenie ręczne do skrzynki odbiorczej też widzę filtra inteligentnie nie uczy.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2019-11-21 16:47:38 /